Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jóra való restség = lustaság?

A jóra való restség = lustaság?

Figyelt kérdés

Nem is olyan könnyű a főbűnöket értelmezni?

egyáltalán mennyire fontosak?

-Bujaság ha a felebarátom házastársát kívánom, de ha a házastársammal csak élvezetből csináljuk változatos testhelyzetekben,helyeken mindenféle testnyílást igénybe véve az nem bűn?


-Irigy vagyok ha azt szeretném, hogy birtokoljam,rendelkezzem azzal amivel más is ,de nem akarom őt ettől megfosztani?


-Mi van a kapzsisággal? Ha hajlandó vagyok többet dolgozni,hogy több fizetésem legyen az kapzsiság?

Hogy többet akarok amiből lehet nyaralni.

Kapzsi vagyok ha sok pénzt akarok keresni,de ebből sokat adományozok is?



2015. okt. 20. 10:22
 1/9 mantis religiosa ***** válasza:

Mindig a lelki mozgatórugók fontosak. Ha szeretkezel a pároddal, az az egymás iránt érzett szerelem/szeretet egyik kifejezési módja. Mivel két emberbe nem lehetünk őszintén szerelmesek, bárki mással csinálod, az már csak az élvezetért van, tehát bujaság.


Jézus arra biztat, hogy oszd szét minden vagyonod, ne legyen semmid, mert amit birtokolsz, az birtokba vesz. A túl sok vagyon mindig elhomályosítja az ember tisztánlátását. Tehát ne azért akarj egy autót, mert van a szomszédnak is, hanem pl. azért, hogy az idős nagymamádat/szüleidet el tudd gyakran meglátogatni, elvinni őket szép helyekre néha, hétvégén a templomba, ha már nehezen tud járni.


Ahhoz sokat adakozz, nem feltétlenül kell sokat keresni. Az a vándor, aki az utolsó zsemléjét megfelezi egy éhezővel, jóval többet ad, mint a gazdag, aki esetleg tíz zsemlét ad a rászorulóknak.


Mindig mikor elbizonytalanodsz, gondolkozz el, hogyan tenne a helyedben Jézus, mint ír a Biblia. A legfontosabb, mindenkinek van lelke és lelkiismerete ami mindig a helyes útat mutatja, halgass rá, mivel a lelkünket Istentől kaptuk, nem fog tévútra vinni.

2015. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jóra való restség: amikor észreveszed, hogy valaki segítségre szorul, tudnál neki segíteni, tudod, hogy hogyan lehetne segíteni, és alkalmad is van, de nem segítesz. Ha feltalálsz vagy építesz egy gépet, amivel gyorsabban megy a munka, vagy írsz egy programot, amivel szintén gyorsabban dolgozhatsz, az nem számít jóra való restségnek.


Bujaság: erre rá lehet fogni, hogy segít összetartani a házasságot, így nem bűn. Bár lehet, hogy nem mindegy, hogy védeleztek-e közben, vagy elfogadjátok, hogy a szexből gyerek foganhat.


Irigység: itt kell neki megálljt parancsolni.


Kapzsiság: itt az a példabeszéd jut eszembe, amikor a gazda sok évre előre betakarította a termést, és pihenni és mulatni akart. Az Isten bolondnak nevezte, mert azon az éjjel meg fog halni, kié lesz a betakarított termés? Ha adakozol, akkor nem vagy kapzsi.

2015. okt. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kapzsiság:


És monda nékik egy példázatot, szólván: Egy gazdag embernek bőségesen termett a földje. Azért magában okoskodék, mondván: Mit cselekedjem? mert nincs hová takarnom az én termésemet. És monda: Ezt cselekszem: Az én csűreimet lerontom, és nagyobbakat építek; és azokba takarom minden gabonámat és az én javaimat.És ezt mondom az én lelkemnek: Én lelkem, sok javaid vannak sok esztendőre eltéve; tedd magadat kényelembe, egyél, igyál, gyönyörködjél! Monda pedig néki az Isten: Bolond, ez éjjel elkérik a te lelkedet te tőled; a miket pedig készítettél, kiéi lesznek? Így van dolga annak, a ki kincset takar magának, és nem az Istenben gazdag.


Lukács 12,16-21


EZ a kapzsiság.

2015. okt. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem a zsemlés példát csak nem értek vele teljesen egyet.

Arányaiban véve többet ad.Az ő részéről nagyobb a lemondás.

Csak nekem a megközelítés fura. A lényeg az adakozáson van ami téged mér.

De ha segíteni akarsz akkor a fél vagy a 10 zsemlével segítesz többet.

Nekem olyannak tűnik, hogy a fél zsemlénén az adakozó a lényeg a 10 zsemlénél meg a rászoruló.

2015. okt. 20. 11:11
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha a szex védekezéssel történik?


Tehát ha sokat akarok magamnak,de adakozik is rendesen akkor nem vagyok kapzsi?


Az miért baj ha valaki előre dolgozik,többet termel, hogy később kényelmesebben élhessen(legalább egy darabig).

Teljesen természetes emberi tulajdonság. Miért bűnös cselekedet.

Napról napra élni elég nagy kiszolgáltatottság.

Mondjuk le a hűtőről !

2015. okt. 20. 11:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Kapzsi az, aki céltalanul halmozza a vagyonát. Ha te szeretnél gyűjteni pl. utazásra, biciklire, nyugdíjasévekre stb. az nem bűn. Jézus idejében nem volt rezsi, nyugdíj, utazás stb. ezért másképp kell értelmeznünk a kapzsiság értelmét Jézus korában, mint jelenleg.

Bűn az, ha csak esztelenül halmozod a vagyont és ebbe fekteted bele a hitedet, így kiszorítod az életedből Jézust, akkor ez már bálványimádás.

2016. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki a felebarátja házastársát kívánja, az már szívében el is követte a paráznaságot.


Ha valaki asszonyra tekint gonosz kívánság okáért, immár paráználkodott az ő szívében” (Mt 5,28)


A házastársaddal való szeretkezés nem bűn, bár a túlzottan buja viselkedés már arra utal, hogy csupán eszközként használjátok egymást és nem szívvel lélekkel szeretve közösültök. A pózolás nem probléma, nincs megkötve hogy milyen pózban szabad vagy nem. Gondoljunk arra, hogy mi van ha egy mozgáskorlátozott férfi nem képes más pózban szeretkezni a feleségével, csak ha az van felül. Az orális szexről nem tudok nyilatkozni, az állatvilágban van rá példa, de nem vagyok biztos benne, hogy az Úr jó szemmel nézi. Anális szexnél ott van a veszély a fertőzésekre, és a végbél is idővel károsodik. Vannak nők, akik nem mernek már pukizni sem a vécén kívül, mert nem érzik pontosan hogy "nagy dolog-e" vagy csak egy puki. Az Úr a széklet ürítésére alkotta külön a végbelet, nem igazán való élvezkedésre.



Testetek azonban nem arra való, hogy a szexuális bűnöket szolgálja, hanem hogy az Urat szolgáljátok vele. (1Kor 6,13b)


A többire válaszolok később.

2016. nov. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha vágysz egy dologra, az még nem bűn. De ha már betegesen ragaszkodsz ahhoz, hogy megkaparintsd mert és Krisztus elé helyezed a szívedben, akkor az már bálványimádás.


Semmi gond ha többet dolgozol azért, hogy jobban élj. Dicséretes az adakozás! Rengeteg keresztény hitű ember nem teszi ezt, miközben puccos kocsikkal járnak és hatalmas luxus házakban laknak. Még számukra elhasználódott holmikat és tárgyakat is kidobják a szemétbe ahelyett, hogy azt a szegényeknek ajándékoznának. Ami az egyiknek szemét, a másiknak kincs.


Nem az én dolgom meghatározni, hogy mit tehetsz és mit nem. Neked kell érezned a benned lévő Szentlélek által.

Krisztus lelke feltárja előtedd a bűnt.


Üdv!

2016. nov. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jók a kérdéseid, de most nem venném őket sorba konkrétan.

Egyetlen egy kérdést tegyél fel magadnak minden általad felvázolt témánál: közelebb kerülsz-e vele Istenhez, vagy távolabb?

2016. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!