Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi Bibliája...

A Jehova tanúi Bibliája valóban ingyenes? Ha írnék egy e-mailt küldenének egyet postán? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jó estét ! Valóban erről lenne szó.Van egy református Bibliám,de valahigy az teljesen más.Voltam Jehova tanui Királyság termében is többször,de ott nem volt azt mondták rendelniük kell.Most meg sajnos nem tudok menni vasárnapi alkalomra.Tudom,hogy van számítógépen olvasható Biblia is,de én a kezemben fogva szeretek olvasni.Válaszaitok előre is köszönöm !

2015. okt. 20. 19:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
28%

ingyenes de jó az a református fordítás, de búsulj

mert az "valahigy az teljesen más", amikor egy szekta nem fordít, hanem ferdít.

2015. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
valahogy az teljesen mas.Ezt akartam írni,csak mobilról írtam.Erre a Református Bibliára azt mondta egy tanító hogy kihagyták belőlle Isten nevét."Magyar nyelvre fordította a magyar Bibliatanács ószövetségi,és újszövetségi Bibliafordító szakbizottsága." (Magyar 1949-1992 Bibliatársulat) Kiadja a magyar Bibliatársulat megbízásából,a magyarországi Református egyház Kálvin Jánis kiadója Budapest,2008."
2015. okt. 20. 19:50
 3/33 anonim ***** válasza:
25%
Soha sehol nem írja a Biblia a jehova szót, ezt amúgy is csak a 15. században találták ki. Jézus minden esetben Atyának szólítja Istent. Ha szeretnél könnyebb szövegű Bibliát, akkor ajánlom az Egyszerű fordítást, de ezt a félre fordított förmedvény, amit nagyon sok helyen szándékosan félre fordítottak, hogy igazadjon a hamis tanításukhoz, én nem nevezném Bibliának. Olvasd inkább a jehovatanui.blog.hu oldalt.
2015. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
39%
Kedves kérdező, biztosan fogsz kapni Bibliát ha szeretnél a Tanúktól, egyébként meg ne hallgass azokra az emberekre akik azt mondják, hogy Jehova Tanúi szekta, több Református énekben is éneklik, hogy Jehova stb... érdekes akkor senkit nem zavar... de persze nem is kell, hogy zavarjon, mivel az Isten neve. Minden jót kedves kérdező.
2015. okt. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
31%

az az "egy tanító" -Jehova tanúja szekta tagja, tanítója. Sok-sok tanító, pedig nem hiányol belőle semmit, kétezer éve... Na, nem baj, csinálj, amit akarsz, látom, tanú vagy, csak cseles

- miért kell nekem minden csapdába belelépni, nem tudom :(

2015. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
30%
Jehova tanúi lazán belehazudnak a szemedbe, bár jobb esetben őket is csak a vezetőik tévesztik meg állításaik teljesen történelmietlenek,pl amit írtál is, már a második század elejéről származó töredékekből is össze lehet rakni több bibliát, jehova tanúinak egy papírfecniük sincsen hogy igazolják az állításukat
2015. okt. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
47%

kérdező


a tanúk ott állnak sok város küzterületén, ingyenes kiadványokkal.


ezt ők szent szolgálatnak nevezik.


szerinted van nálluk biblia? nincs.


azaz: nem ihletett kiadványok mellett ácsorogni= szent szolgálat


megérteném, ha legalább bibliákat osztogatnának.


én olvastam az adott "művet". sok tanúval beszéltem is. sokan, a régiek közül azt állítják, hogy még a károliból tanultak, 2003 előtt.


a kérdésem az, hogy vajon az újvilág fordítás nélkül, a károliból alá tudják-e támasztani azt, amit a mit tanít valójában a biblia című könyv tanít?



szerinted?



nem,nem tudják. a tanításuk kb 70 %-át (a tanításuk velejét) csak és kizárólag a saját bibliájukból képesek alátámasztani.


ez egy érdekes dolog... minthaegy fizikus csak a saját laboratóriumában tudna ólomból aranyat csinálni. máshol képtelen megismételni a kísérletet.


mit gondolnál egy ilyen fizikusról?


én azt, hogy csaló.

2015. okt. 21. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
63%
Igen ingyenes. Hisz Jézus azt, hogy "Ingyen kaptátok, ingyen adjátok!" (Máté 10:8) Ha van olyan ismerősöd aki Jehova Tanúja, mond el neki, hogy szükséged lenne egy Bibliára, és hidd el ő gyorsan fog intézkedni. Ha valami kérdésed lenne még szivesen segitek bármiben.
2015. okt. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
55%

küldök neked egyet díjmentesen privátban ird meg a posta címedet, és feladom.

egy Tanú.

2015. okt. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 KZitus ***** válasza:
43%
A 9-esnél a .:-)
2015. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!