Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akkor az én vallásom most...

Akkor az én vallásom most micsoda?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben, de az utóbbi időben (1-2 hónap) nem vagyok benne biztos hogy olyan jó mint ahogy eddig hittem.. Szeptemberben mentem vallásos suliba, szóval ennek inkább fordítva kéne lenni, nem? :D Egyszerűen elbizonytalanodtam. A hittanunkat egy pap tartja, de egy rakás olyan dolgot mond ami kinyitja a bicskát a zsebemben. Pl.hogy mindenkit jól pofán kéne vágni aki elválik. Aztán most hogy vettük a zsidókat, volt valami olyasmiről szó, hogy a zsidók mentek lakni valamerre ahol olyanok laktak akik nem Istenben hittek, és akkor Isten azt mondta a zsidóknak hogy öljék le az őslakókat (WTF????). Mert hogy addig szépen próbálta térítgetni őket, de nem jött be, és akkor már muszáj volt komolyabb lépéseket tenni. Tehát Isten arra buzdította az embereit hogy öljék a fajtársaikat? És ez a szeretet istene? De akkor ezt most nem a saját egoizmusa miatt tette? Azt akarta hogy minnél többen imádják, ezért képes volt feláldozni a teremtményeit. Nem?

Meg amúgyis, ha Isten mindenható miért nem ölte meg a Sátánt már marha régen? Megtehette volna, mindenható. Na pont ezért nem hiszek abban hogy Sátán létezne, hiszen ha tényleg lenne, az vagy azt jelentené, hogy Isten nem mindenható, nem olyan jó mint azt tanítják, vagy Sátán nem annyira rossz. Vaagy még az is lehetne hogy Isten azért nem öli meg Sátánt mert egy szinten vannak, de akkor meg a kereszténység nem is egyistenhívő vallás lenne. Szóval ha a Sátán csak kitaláció (szerintem az emberek találták ki, egyrészt elrettentésnek, másrészt hogy legyen mivel takarózni a gyengeségük miatt) Isten miért hagyja hogy emberek ezrei kövessenek egy kitalált lényt, aki ráadásul az ő ellensége hivatott lenni? (Sátánisták)


Szóval hogy is van ez?


2015. nov. 1. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Kezdesz rájönni, mekkora nagy hülyeségek a kialakult vallások. Megtetted az első lépést az ateizmus és a kritikus gondolkodás felé. Ez jó jel! De még ha vallásos maradsz is, akkor se árt, hogyha nem egy kialakult dogmarendszert magolsz be és böfögöd vissza, hanem saját gondolatokkal rendelkezel.
2015. nov. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hat... nem kellett volna vallasos suliba menned, ha ennyire nem vagy tisztaban a sajat hited alapjaival.

Ez a helyzet.

2015. nov. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha hiszel Istenben, akkor kezd el tanulmányozni a Bibliát és megérted mi miért történt. Isten egy szerető, megbocsátó Isten és jogában van dönteni a teremtményei sorsáról.
2015. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Isten nem gonosz. Az ókori zsidóknak más istenképük volt, úgy gondolták, hogy az ő háborújuk szent.

Szerintem, ha jobban elmélyednél a hittanban (pl. a tankönyv olvasása, Biblia), akkor jobban átlátnád a dolgokat.

2015. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, hogy bátran kérdezz hittanórán, ha valamit nem értesz. De mindig udvariasan és ne provokatívan- és akkor a választ is megkapod.
2015. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!