Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan értelmezzem e bibliai...

Hogyan értelmezzem e bibliai részt? Korintusi első levél,15. rész,29. vers?

Figyelt kérdés

29

Különben mit cselekesznek azok, akik a halottakért keresztelkednek meg, ha halottak teljességgel nem támadnak fel? Miért is keresztelkednek meg a halottakért?

(Miért van többesszámban a "halottakért")?


2015. nov. 1. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

"Pál szókincsében ez bűnös önbizalmat jelent, amely nem veszi figyelembe a 4,7-ben megfogalmazott kérdést. Ami Korintusban történt, az nem a hívek képességeinek köszönhető"


forrás:

[link]

2015. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt írja a kommentár:


. Számtalan magyarázat született e versre vonatkotóan (Foschini, Rissi), de a legelterjedtebb nézet szerint Pál a közösség azon tagjaira gondol, akik megkeresztelkedtek hitetlenként elhunyt rokonaik vagy barátaik javára (ld. Barrett, Conzelmann, Senft és mások). Pál szentségtana semmiképpen nem fért össze ilyen babonával, s még kevésbé használta volna érvként. Sőt az összefüggésben a 29. vers általánosan hivatkozik Pál küldetésére, akárcsak a 30-32a. versek. Ha így nézzük, akkor így lehetne fordítani: “Miért pusztítják el magukat a megholtakért (azokért, akik halottak a magasabbrendű szellemi igazságok számára)? Ha azok, akik valóban halottak, nem támadnak fel, miért pusztítják el magukat értük?” A korintusi “lelki emberek” azok, akik tagadták a feltámadást (→ 65), kigúnyolták Pált azért az erőfeszítésért, amelyet a szerintük “testi emberekre” pazarolt (→ 18). Azzal, hogy a második kérdésben még radikálisabban fejezi ki az ellentmondást, Pál felhívja figyelmüket ennek a törekvésnek a következményeire. Nem dolgozna a kimerülésig, ha nem lenne teljesen meggyőződve arról, hogy a halottak feltámadnak.


Valószínű,így helyes,mert ha Jézus nevére gondolna ,nem használna többesszámot.

2015. nov. 1. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
A korinthoszi gyülekezet egy nagyon zűrös, széthúzó, csak a külsőleges dolgokra adó látszat-keresztény gyülekezet volt. Pál mást sem csinál a két levelében csak a bűneikért ostorozza őket. Ezt is ennek a fényében kell értelmezni.
2015. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést ,kedves hozzászóló,de olvastad a leveleket?

Így kezdi Pál apostol,azért mer sok gond volt a gyüliben,Isten gyülekezetének nevezi.Azért ír két levelet ,hogy a bajokat feltárja ,és hogy megtérjenek belőle,elhagyják a gyermeki viselkedést.......stb.



Pál, Jézus Krisztusnak Isten akaratából elhívott apostola, és Sosthenes, az atyafi.

2

Az Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, a Krisztus Jézusban megszentelteknek, elhívott szenteknek, mindazokkal egybe, akik a mi Urunk Jézus Krisztus nevét segítségül hívják bármely helyen, a magokén és a miénken:

3

Kegyelem néktek és békesség Istentől, a mi Atyánktól, és az Úr Jézus Krisztustól.

4

Hálát adok az én Istenemnek mindenkor ti felőletek az Isten ama kegyelméért, mely néktek a Krisztus Jézusban adatott,

5

Mivelhogy mindenben meggazdagodtatok ő benne, minden beszédben és minden ismeretben,

6

Amint megerősíttetett ti bennetek a Krisztus felől való bizonyságtétel.

7

Úgy, hogy semmi kegyelmi ajándék nélkül nem szűkölködtök, várván a mi Urunk Jézus Krisztusnak megjelenését,

8

Aki meg is erősít titeket mindvégig feddhetetlenségben, a mi Urunk Jézus Krisztusnak napján.

9

Hű az Isten, ki elhívott titeket az ő Fiával, a mi Urunk Jézus Krisztussal való közösségre,

2015. nov. 1. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze hogy olvastam a leveleket. Javaslom neked is:)

Pál nagyon udvariasan fogalmaz, de ettől függetlenül nagyon szigorúan ítéli meg őket.


Tényleg olvasd el összefüggésében az egészet, ne csak egyes kiragadott igeverseket.

2015. nov. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Korintus 15:29 Különben mi értelme van annak, hogy a halottakért megkeresztelkednek? Ha a halottak egyáltalán nem támadnak fel, miért keresztelkednek meg értük?


Én úgy gondolom, az egész levelet elolvasva, hogy mai nyelvre fordítva valahogy így hangzana:

Ha nincs Isten, ha nincs feltámadás, akkor miért is keresztelkedtek meg emberek azok hatására, akik Jézusért haltak meg ezen a Földön?

Akkor nem lenne okuk megkeresztelkedni, de én tudom, hogy lesz feltámadás és tudom, hogy a keresztség nem egy felesleges dolog, hanem elköteleződés a Teremtő felé, Jézus felé, aki meghalt értünk a kereszten.


Szerintem valahogy így hangzana ma. Aztán lehet, hogy tévedek.

2015. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szp72 ***** válasza:

"Pál szentségtana semmiképpen nem fért össze ilyen babonával"


Pál se nem helyesli se nem helyteleníti a Korintusiak gyakorlatát, de ő maga nyilvánvalóan nem gyakorolja.


Pál máshol is tolerál általa haszontalannak minősülő gyakorlatokat. Például, hogy szabad-e enni a pogány áldozati állatok húsából.

2015. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!