Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény katolikusként...

Keresztény katolikusként részt vehetek a jehova gyülekezeteken?

Figyelt kérdés

Jól tudom,h. ők is keresztények?

Mert azt hiszem,h. nem helyes más vallások ,,Isteneit" dicsőíteni, viszont ők lényegében ugyan azt hirdetik ,mint a katolikusok. Két felekezethez lehet tartozni?



2015. nov. 1. 21:00
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azért nem írok nyíltan, mert senki ne szóljon abba a beszélgetésbe bele, amit ketten beszélünk."


Hát igen ez egy nyilvános oldalon bizony bukta mert ott beleszólnak. Az enyémbe is beleszóltak. (egy másik kérdésnél) Ez van fel kell dolgozni.


"Amikor veled írogattam, olyan dolgokat írtál, aminek az igazsághoz nulla köze volt. Ezt nem kell nagydobra verni egy személynél, aki kérdez, mert félre lesz vezetve."


Persze hogy volt olyan amiben tévedtem. De ez alól te sem vagy kivétel te sem vagy tökéletes. A kérdező egy nyilvános oldalon írta ki a kérdését. Még is mire számítasz hogy majd csak azt olvassa el amit te írsz neki? Ez egy nagyon naiv gondolat. Félre lesz vezetve? Na ne viccelj már! Tudod mindig csodálkozom azon hogy tiltják a egyéb forrásból származó irodalom olvasását. Miért? Ha amit olvas nem egyezik azzal amit megtapasztalt akkor nem fog hinni annak amit olvasott. Egyébként meg aki akarja az úgy is elolvassa. S jól is teszi mert vagy megerősíti a hitét vagy felismer valamit a tapasztalatira építve! S itt nem erkölcsi irányelvekre kell gondolni.


"Igaz, akit Jehova vonz, az feltehetőleg úgyis megtalálja őt. :-) Téged sajnos legkevésbése, és tanácsaidat nem a Bibliából adod, hanem a saját elképzelésed szerint fogalmazod meg."


Akit a mennyei Atya vonz Jahve az megtalálja őt ez így van! Tanácsok? Milyen tanácsokat adtam én? Meg főleg kinek? Neked? Csak a véleményemet írtam le és nem adtam semmiféle tanácsot. De azért áruld már el hogy melyik mondatomat vetted úgy hogy az tanács lenne?


"Ez viszont nem egy Isten, egy hit egy keresztség. Nem vitatkozni szeretnék veled, és senkivel, és ha volt tanú az illető még beszélni sem vele:2János 1:11 Mert aki köszön neki, az részes annak gonosz cselekedeteiben.

Nos ez utóbbi csak személyes levelezés során tudható meg."


Nem egy Isten? Mi az egy hit alapja? S mi a keresztség? Nem gondolod hogy ez egy képmutató magatartás? Egy anonim oldalon beszélgetsz emberekkel azt sem tudva hogy mennyi közük van a tanúkhoz. Aztán meg jössz azzal hogy: 2János 1:11

Tudod ez olyan mint az "orosz rulett". Amikor a forgótáras lőfegyverbe egyetlen golyót tesznek és azt megpörgetik majd a fejéhez teszi az illető és meghúzza a ravaszt. S te most pont ezt csinálod s van jössz azzal hogy nem is akarsz neki köszönni.

Az hogy valaki tanú volt azt nem csak személyes levelezés útján lehet megtudni. Ha figyelsz nagyon is könnyen rá lehet jönni úgy is ha egy szót nem szólsz hozzá. Csak figyeled azt hogy mit ír.


"Tőled nem kérdeztem, de már nem is érdekel, mert szórod azokat a spórákat, amik aztán gyomként kiírthatatlanok lesznek."



Tőlem mit akarsz kérdezni? Hogy voltam e Jehova tanúja?

Rendszeresem jártam a Királyság terembe a lakóhelyemen és voltam más gyülekezetek királyság termeiben is. De voltam kongresszusokon is. Sőt voltam nem egy társas összejövetelen is. S nem egy tanút ismerek. Tehát mit akarsz kérdezni? Kérdezz bátran! Hiszen eddig is bátran írogattál mindenkinek egy anonim oldalon.

De ha már hasonlatot írsz legalább pontosan tennéd. Spórával elsősorban a gombák, mohák, zuzmók, páfrányok szaporodnak és nem a gyomnövények. A spórával szaporodó növények nem hoznak virágot. A gyomnövények nem ilyenek. S egyáltalán nem kiirthatatlanok. Csak a szaporodásukhoz szükséges környezetet kell megszüntetni! Na de nem untatlak tovább a részletekkel.


"Mindenki maga döntse el, hogy Jehova tanúinak a szervezete igazat, vagy hamisat beszél, tanít, ír."


Jehova tanúinak a szervezete? Hát nem Jehova szervezete? S még is hogyan döntse el kedves Éva az az ember aki nem sokat vagy épp semmit nem tud a szervezetről?

Megjegyzem nem egy szervezethez kellene vezetni az embereket hanem Jézushoz. Hogy megismerhessék a mennyei Atyát, Jahve istent!


"Én meggyőződtem, és e szerint jó helyen vagyok, mert nem igaz az, hogy emberek hagyományait követem."


Már megint egy betanult szöveg! Megjegyzem én nem írtam azt hogy hagyományokat követnél. Meggyőződtél róla. Jó!

De most már azt is írd le hogy hogyan éled meg a hitedet! Már ha érted hogy ez mit is takar!


"Minden a Bibliában van. Köszönöm drága Jehovának, hogy vonzott és itt lehetek, és neki szolgálhatok.János 6:44 "Senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya, aki küldött engem, vonzza őt;.....

(János 6:65) Így ezt mondta még: „Ezért mondtam nektek: senki sem jöhet hozzám, csak ha az Atya megadja neki.”


Te beszélsz igazságról! A szervezeted azt tanítja hogy az embereket a szervezethez kell vezetni. Ezzel szemben mit ír a Biblia te magad idézed az adott igéket.

Kinek a szavai is amiket olvashatunk a János 6:44-ben? Jézus szavai! A János 6:43-ban elolvashatod mert írva van! Az Atya vonzza az embert de még is kihez kell mennie az embernek? Jézushoz! Azt tudod e hogy miért?

A János 6:65 is pontosan ezt támasztja alá! Jézushoz kell az embereket vezetni nem egy szervezethez! S ez az igazság! Nem kell nekem tanácsot osztogatni főleg neked nem kell.

S te magad le is írtad azokat az igéket amelyek alátámasztják azt amiről szó van! Még csak nem is nekem kellett leírnom te megtetted helyettem.

De tudod mit adok neked egy tanácsot! Tedd azt ami azokban az igékben áll. Vezesd az emberek akiket vonzz az Atya, Jézushoz! Mert senki sem mehet Jézushoz ha az Atya nem vonzza. Pontosan ahogyan azt olvashatod s te magad is idézted! Elmélkedtél már ezen vagy csak azt tudod amit a kiadványokban olvastál. Imádkoztál már azért hogy ezt a dolgot megértsed vagy elégnek gondolod ha elolvasol egy kiadványt és kész?

A szervezet óriási hangsúlyt fektet arra hogy ismerettel lással el a híveit. Ami vitán felül áll hogy szükséges az ismeret a "gnózisz"! De vajon miért nem helyeznek hangsúlyt a a mély ismeretre a megértésre? A helyes megértésre! Elárasztják a híveket szellemi táplálékkal de a helyes megértésre nem fektetnek hangsúlyt csak a nagy mennyiségű ismeretre. S csodálkoznak hogy sokan elmennek a szervezetből. Érdekes hogy az idősebb generációk jóval kevesebb szellemi táplálékot kaptak és még is kitartóbbak. Nem az ismeret mennyisége a lényeg. Hanem a mélysége a megértése a megérted akkor az hiterősítő. De ha nem érted meg akkor csak van egy halom információd amit épp eltudsz mondani de neked momentán nem bír jelentőséggel mert nem megértésen alapul.

Tehát újra kérdezem! Megértetted hogy miről szól a János 6:44 és a János 6:65-t?

2015. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: elsősorban Neked írom ezt.

Én is Jehova Tanúja vagyok.A szervezet nem isteníti magát,nem is emeli Jézus fölé magát.Nyilván ha tanulmányoztad a Bibliát,akkor tudod,hogy Isten mindig is szervezett formában irányította népét.Az ókorban ott volt Mózes,Áron vagy pl.a bírák,h tanítsák a népet és vezessék.Össze kellett gyűlniük és hallgatnia kellett kicsinek és nagynak a tanítást.Az első századi gyülekezetet is a vének irányították szervezet formában.Hoztak döntéseket,amit a többi gyülekezet elfogadott.Tehát senki nem ment a saját feje után,hanem rábízta magát ezekre az Isten által kinevezett keresztény férfiakra,miközben meggyőződtek arról,h amit tanítanak az úgy van.

A Biblia kiadványaink tele vannak Biblia versekkel,amikre hivatkozunk.De ezekhez a versekhez magyarázat kell.Biztos ismered az etióp eunuch történetét,aki hangosan olvasta az Írásokat,de nem értette,ami oda le van írva,ezért Fülöpnek magyaráznia kellett őket.Ma sem biztos,hogy valaki elé tolnék 5 Biblia verset,az megértené,h miről van szó.Pont ilyen a ki nem érdemelt kedvesség is.:)


A kiközösítés valóban egy fájdalmas és nagy megpróbáltatást jelentő biblia parancs.Ezt nem mi találtuk ki,ezt már az első században is parancsba adta Pál,h az ilyeneknek még köszönni sem szabad.Ez akkor a legfájdalmasabb,ha egy szerettedről van szó.Nyilván ha kiskorú gyerekről van szó,nem dobod ki otthonról,meg ha házastársadról,akkor nem válsz el stb.Nekünk az Isten iránti engedelmesség fontosabb,mint a családi kapcsolatok.Ami nem azt jelenti,h nem szeretnénk őket továbbra is,s nem adnánk értük az életünket.Ilyenkor nagyon kell erősíteni azt,h ez nem büntetés,hanem egy fegyelmezés,amit Isten azért alkalmaz,h a vétkes rájöjjön,h hibázott vagy megvédje a szándékos lázadó befolyástól a hűséges családtagokat.

Egyébként ha megfigyeltétek a kiadványaink rendre idéznek lexikonokból,tudósoktól stb.Szóval nem ítéli el a más források használatát.Egyéb vallásos kiadványokat valóban nem szoktunk olvasni.Szimplán azért,mert nincs rá szükségünk.Azt tudjuk,mert miért ne tudhatnánk,h mit tanít a többi vallás.De mivel tudom az igazságot a Bibliából,ezért nincs szükségem arra,h a vallásos tanításaikba mélyebben belemélyedjek.És tényleg meggyőződtem.:) Ha nem így lenne,nem élném ezt az életet,ez ilyen egyszerű.

Az igaz,h voltak és vannak kiigazítások a tanítások közt.De ebben semmi meglepő nincs.Az első században is voltak kiigazítások abban pl.h kiknek prédikálhatnak. Isten a szándékát,az ismeretet mindig fokozatosan közölte,nem borította az emberek nyakába.A paradicsomban csak annyit mondott Jézusról,h meg fog jelenni,később további részleteket is közölt róla.Vagy amikor Jézus mondta,h "tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket".Mégis Jézus halála után sem értették egy darabig,h mit jelent.Kb mi is így vagyunk.Egyre jobban megértjük Jehova szándékát,s amit esetleg rosszul gondoltuk,azt miután felismertük,korrigáljuk.Mert az a legfontosabb,h összhangba hozzuk az életünket a Szentírással.

Visszatérve az eredeti kérdéshez,az összejövetelünk bárki számára megtekinthetőekm

2015. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Én is Jehova Tanúja vagyok."


Üdvözöllek!


"A szervezet nem isteníti magát,nem is emeli Jézus fölé magát.Nyilván ha tanulmányoztad a Bibliát,akkor tudod,hogy Isten mindig is szervezett formában irányította népét."


Csak hogy tiszta legyen! Nem írtam arról hogy a szervezet istenítené magát meg arról sem hogy Jézus fölé emeli magát! Megjegyzem ez utóbbi egy külön téma később még visszatérhetünk rá!

De azt meg végkép nem értem hogy miért jössz azzal hogy Isten mindig is szervezett formában irányította a népét! Ezzel azt akarod sugallni hogy én nem így gondolom?

Vagy mi a célod vele? Mert hogy természetese dolog hogy a hívek gyülekezetekbe szerveződnek. Ez nem kérdés.


"Az ókorban ott volt Mózes,Áron vagy pl.a bírák,h tanítsák a népet és vezessék.Össze kellett gyűlniük és hallgatnia kellett kicsinek és nagynak a tanítást.Az első századi gyülekezetet is a vének irányították szervezet formában.Hoztak döntéseket,amit a többi gyülekezet elfogadott."


Azt írod hogy: "gyülekezetet is a vének irányították"! Mi mást irányítottak még? S ez most megint miért jött fel? Amikor elkezdték építeni Bábel tornyát ahhoz is szervezés kellett. Tehát ott is voltak irányítók/vezetők! Ez egy természetes dolog.


"Tehát senki nem ment a saját feje után,hanem rábízta magát ezekre az Isten által kinevezett keresztény férfiakra,miközben meggyőződtek arról,h amit tanítanak az úgy van."


S hogyan győződtek meg ezek a férfiak arról hogy amit tanítanak az úgy van?


"A Biblia kiadványaink tele vannak Biblia versekkel,amikre hivatkozunk.De ezekhez a versekhez magyarázat kell.Biztos ismered az etióp eunuch történetét,aki hangosan olvasta az Írásokat,de nem értette,ami oda le van írva,ezért Fülöpnek magyaráznia kellett őket.Ma sem biztos,hogy valaki elé tolnék 5 Biblia verset,az megértené,h miről van szó.Pont ilyen a ki nem érdemelt kedvesség is.:)"


Sokan még a 10 parancsolatot sem értenék. De tudod én pont így voltam a KRESZ-szel is. Azt sem értettem. Aztán anno megtanultam melyik tábla mit jelent és azóta tudom. Természetesen vannak változások amiket nem árt figyelemmel kísérni!

Természetesen nem értette az etióp amit olvasott az Írásokban! De ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Fülöp honnét tudta a választ amivel megfelelt az etiópnak?

Ki nem érdemelten meg én is tudok kedves lenni! Élelmet adtam egy hajléktalannak. Segítettem egy embernek aki elejtette a sapkáját! Kedves voltam velük de semmivel nem érdemelték ki nem is ismertem őket! A lényeg az hogy ki nem érdemelten én is tudok kedves lenni!

De ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem. Hogyan kegyelmezhetnék meg egy halálra ítéltnek ha nincs meg hozzá a hatalmam? Hogyan gyakorolhatnék felette kegyelmet?


"A kiközösítés valóban egy fájdalmas és nagy megpróbáltatást jelentő biblia parancs.Ezt nem mi találtuk ki,ezt már az első században is parancsba adta Pál,h az ilyeneknek még köszönni sem szabad."


Ami a 2János 1:10-11-ben van azt tényleg nem az Őrtorony találta ki! De Éva kedves sajnos nem olvasta el a 2János 1:7! Ugyan is azt nem szabad köszönteni aki nem vallja Jézust testben eljött Krisztusnak.

De csak hogy tiszta legyen! Én vallom, hogy Jézus a testben eljött Krisztus!

S még 1-2 dolog ami Évának nem tűnt fel!

- Az egyik az hogy ha elolvasod a 2János 1:1-13-ig tehát az egészet! NAGYÍTÓVAL sem fogod azt a szót megtalálni hogy kiközösített! A nyakam rámerem tenni hogy neked sem tűnt fel!

- A másik dolog az amit szintén olvashatsz hogy Krisztus tanítása! Krisztus tanítása pedig nem változik az örök. A Őrtorony tanítások azok meg változnak! De kiemelem nehogy félre értse valaki. Hogy annak NEM SZABAD köszöni aki nem vallja Jézust testben eljött Krisztusnak!

- Aztán van még ilyen nagyon nagyon apró részletecske hogy "Ha valaki elmegy hozzátok..."! Tehát nem arról van szó hogy összetalálkoztok az utcán és ráköszönsz az illető meg vissza köszön és ennyi! Hanem azt írja hogy konkrétan elmegy hozzá a lakhelyére! De ez csak egy nagyon apró részlet. Na persze honnét is tudhatná addig amíg legalább egyszer nem hallotta azt hogy mit is beszél az az illető? De ha előre megkérdezi tőle és a válasz alapján dönti el hogy köszönti avagy sem az már teljesen ésszerűnek tűnik!

- Aztán van még egy elgondolkodtató részletecske! Azt írja ugye hogy ne köszöntsétek meg azt is hogy ne fogadjátok be a házatokba. De a poén az hogy azt nem írja hogy nem lehet vele beszélni! Neked feltűnt már ez a részletecske?

{Kiegészítés! Az ÚFV-ban szerepel az a szó hogy "soha" pl. "ne is köszönjetek neki soha"! Egyetlen másik fordításban sem szerepel ez a szó ebben az igében! Ez vajon miért lehet így s van e jelentősége?}


"Ez akkor a legfájdalmasabb,ha egy szerettedről van szó.Nyilván ha kiskorú gyerekről van szó,nem dobod ki otthonról,meg ha házastársadról,akkor nem válsz el stb.Nekünk az Isten iránti engedelmesség fontosabb,mint a családi kapcsolatok."


Hát nem tudom hány megkeresztelkedett Jehova tanúja gyermek ment haza azzal hogy nem vallja Jézust testben eljött Krisztusnak! Van erre is statisztika vagy valami egyéb adat? A válásra meg a házasságtörésen kívül csak a halál a bibliai ok!


"Egyébként ha megfigyeltétek a kiadványaink rendre idéznek lexikonokból,tudósoktól stb.Szóval nem ítéli el a más források használatát."


Más dolog idézni és egy teljesen más dolog az ha te magad elolvasod azt amit idéztek! Gondolok itt arra hogy a szövegkörnyezet valóban azt támasztja alá amit idéztek!

Egy példa. Idézhetsz úgy hogy: "nincs Isten" de idézhetsz úgy is hogy: "nincs Isten rajta kívül"!

S oda írhatod az idézet mellé hogy maga a Biblia írja hogy nincs Isten! Ha úgy idézel akkor ez még igaz is lehet! de ha a szövegkörnyezetet is figyelembe veszed akkor láthatod hogy egy kevéske de annál lényegesebb információ az lemaradt!


"Egyéb vallásos kiadványokat valóban nem szoktunk olvasni.Szimplán azért,mert nincs rá szükségünk."


Azt elhiszem hogy nem szoktatok olvasni más vallásos kiadványokat! Szerintem még a sajátotokat is alig győzitek. Csak tudod nem minden a mennyiség! Remélem azért a sok irodalom mellett jut időd a Bibliára is. Meg arra hogy elmélkedj azon amit a BIBLIÁBAN OLVASOL! S nem azon amit az irodalmatokban! Amúgy lehet hogy néha nem ártana ha szimplán elolvasnál egy vallásos kiadványt amit nem az Őrtorony adott ki!


"Azt tudjuk,mert miért ne tudhatnánk,h mit tanít a többi vallás."


Persze hogy tudjátok! De azért én magamból indulok ki! S azt tudom hogy nem tudok mindent! Viszont a kérdés az hogy amit nem tudok és valaki elmondja nekem azt össze tudom e egyeztetni a Bibliával. Volt olyan amit nem. Meg biztos hogy lesz is még! De én sem vagyok tökéletes és még a tanulást sem mondhatom be fejezetnek!


"De mivel tudom az igazságot a Bibliából,ezért nincs szükségem arra,h a vallásos tanításaikba mélyebben belemélyedjek.És tényleg meggyőződtem.:) Ha nem így lenne,nem élném ezt az életet,ez ilyen egyszerű."


Ácsi! Te nem a Bibliából tudod az igazságot! Te az Őrtoronyból tudod az igazságot! De olyan igazságot is tudsz ami majd változhat így te változó igazságot tudsz. Az éppen aktuális igazságot! Így nem egy új dolgot tanulsz meg hanem a régi értelmezést tanulod meg újra értelmezni!


"Az igaz,h voltak és vannak kiigazítások a tanítások közt.De ebben semmi meglepő nincs.Az első században is voltak kiigazítások abban pl.h kiknek prédikálhatnak."


Nem abban volt kiigazítás hogy kiknek prédikálhatnak. Isten nem személyválogató! Ezt jegyezd meg felebarátom! Abban volt kiigazítás hogy merre is menjenek prédikálni az apostolok. ApCsel. 16:6-7! Szó nincs arról hogy személyek lennének megnevezve vagy népcsoportok vagy bármi egyéb. Csak és kizárólag földrajzi adat van leírva!

2015. nov. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
0%

Szia Vidripi!


Nem akartam én sugallni semmit.:) Csak azzal kapcsolatban írtam, hogy azt mondtad, nem a szervezethez kell őket vezetni. Ezért írtam azt, amit. Ókorban egy népet választott ki Isten,akik Őt imádták, hozzájuk " csatlakozhattak" a jövevények is. Az apostolok pedig megalapították az első századi gyülekezetet, ami szintén egy szervezet volt,ha úgy tetszik. Az ő vezetésükre lettek megbízva az apostolok, akik elátták szellemi táplálékkel a gyülekezetet. Honnan tudták, hogy mit kell tanítani? Hát a tekercsekből, már amennyi akkor még rendelkezésükre áll. Ezért dícsérte meg Pál a laodiceai gyülekezetet, hogy gondosan utána néznek az Írásokból, vajon tényleg úgy van-e, ahogy mondták.

Tehát az Írásokból győződtek már Pálék arról, hogy amit tanítanak az úgy van.

De abban volt a kiigazítás,hogy kiknek prédikálhatnak.Olvasd el Jézus mit parancsolt a Máté 6:19-ben: " Menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá MINDEN NEMZETBŐL való embert". a Cselekedetek 1:8-ban is arról beszélt Jézus, hogy "Tanúim lesztek...a föld legtávolabbi részéig". Már ezekből is "gondolhatták volna", hogy nem csak a saját nemzetükből valóknak kell prédikálniuk. Ennek ellenére Péter apostolt erősen befolyásolták a zsidó hagyományok, ezt maga is mondta a Cselekedetek 10: 28-ban, amikor Jehova elvezette őt Kornéliuszhoz, a római katonatiszthez, hogy " Jól tudjátok, mennyire nincs megengedve egy zsidónak, hogy egy más nemzetséghez tartozó emberhez csatlakozzon, vagy közeledjen hozzá, de nekem az Isten megmutatta, hogy embert se szabad beszennyezettnek vagy tisztátalannak hívnom.Ezért eljöttem hozzátok ellenvetés nélkül.." Nyilván ismered azt a látomást, ami által Jehova megmutatta neki, hogy mit gondol a nemzetekből való embereknek. Nem volt egyszerű Péternek sem változtatnia a szívállapotán, hiszen később Pál megszidta, amiért direkt kerülte a más nemzetbeli emberek társaságát. Szóval én tudom, hogy Isten nem személyválogató.:) Amit idézel Cselekedetek 16:6-7 et,azt olvasd tovább, mert abból meglátod, hogy Isten azért nem engedte őket tovább, mert konkrét célja volt azzal, hogy oda küldte őket. Csodát tett ott Pál, kiűzött egy démont, Lídia, aki később nagy segítségére volt a gyülekezetnek megtért, vagy egy börtönőr, meg még egy rakat ember.:) Látod, erre való a Biblia tanulmányozása, mert tisztán fogsz látni. Buzdítalak Téged rá!

Jehova Tanúi szervezete pont azon van, hogy eleget tegyen Jézus parancsának, amit a Máté 28:19.20-ban van leírva: Tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket...tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek" (Azért pontozom ki egy részét, mert hosszú lenne nagyon, nem azért meg megváltozna a mondandóm jelentése, vagy a B.vers jelentése.):) Nyilván tudod, hogy több száz országban több száz nyelven adjuk közre a kiadványainkat,vagy a jw.org honlapon érjük el az embereket. Buzdítjuk őket a naponkénti Biblia olvasásra, tanulmányozásra,imára.

Egy szóval sem írtam, hogy mindent tudunk. Csak azt, hogy a tanításaikat ismerjük, ahogy Te is ismered a mienket. A tanulást mi sem fejezzük be soha, ezért van az, hogy minden Tanú arra van buzdítva, hogy újra meg újra olvassa el az egész Bibliát. Ha voltál összejövetelen azt is tudod, hogy minden héten ki van adva egy pár fejezet a Bibliából ,amit elolvasunk és mindenki elmondja, mit tanult belőle, vagy mi érintette meg. Én 10 éves korom óta olvasom így (is ) a Bibliát s a mai napig találok benne olyan gondolatokat, ami elgondolkodtat és más aspektusból mutatja meg a dolgokat. Nyilván azért is, mert már 27 vagyok s felnőttként jobban megértem a dolgokat és összetettebben tudok gondolkodni. S tehát hidd el, hogy jut időnk a Biblia olvasására, sőt! Ez van az első helyen az életünkben. Erre vagyunk buzdítva, ettől marad erős a hitünk. :)Az elmélkedésre külön vagyunk buzdítva, a Biblia olvasás közben való elmélkedésre, az Istennel való jó kapcsolat megőrzése miatt, s hogy tudjunk ragaszkodni a biblia alapelvekhez. Annak meg én örülök, hogy " rengeteg" irodalmat kapunk. Bár a rengeteg is relatív fogalom. Évente 2 könyv és havonta 2 kiadvány jelenik meg..ahhoz képes, hogy mennyi reklám ér naponta, ez nem a RENGETEG kategória. :) Meg az az évente 5-6 nap kongresszus, nyilván nagyon leterhel minket.:) Inkább lenne több, nagyon jó együtt lenni a testvérekkel, ha voltál társas összejövetelen, tudod, milyen jól szoktuk ilyenkor magunkat érezni. Ez kell ebben az Istentől elidegenedett világban.

Szóval nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy a Bibliából tudom az igazságot. A kiadványok csak segítenek a megértésében. Mindig kérjük minden összejövetel,személyes tanulmányozás, Biblia olvasás előtt a szent szellem segítségét, amit azok is, akik összeállítják a kiadványainkat.Nyilván nem tudunk mindent,a paradicsomban is folyamatos lesz a tanulás, ahogy a Biblia is írja, akkor " új tekercsek nyittatnak meg..". De ami által hűségesek tudunk maradni, s meg tudunk felelni Jehovának, az mind-mind benne van a Bibliában. Az alapigazságok,alaptanítások sosem változnak a Bibliában sem, s nálunk sem.

Ezért vannak pontosan megjelölve a forrásanyagok, hogy utána nézhess. Tedd azt és keresd ki,ha nem hiszel neki. Mi tart vissza? Győződj meg.:)

Ha már a János 2.levelét idézed, akkor olvad el még egyszer alaposan.A 9.vers azt írja, hogy "aki előre tolakszik és NEM MARAD MEG,a Krisztus tanításában." Ha nem maradtak meg benne, akkor nyilván előtte benne voltak, tehát a gyülekezet részét képezték. Krisztus is erről beszélt, a János 15: 6-ban "Ha valaki nem marad velem egységben,kivetik.". Ezt is tovább olvashatod, nagyon érdekes.Ezek a személyek a saját értelmezésük szerint gondolkodtak tovább és mivel veszélyt jelentettek a gyülekezet tagjaira,ezért még a kommunikáció minden formáját kerülni kellett velük. Pont azért, mert lehettek roppant meggyőzőek és tűnhettek logikusnak, s kételyt támaszthattak volna a hűségesekben. S ez ma is így van. Lehet akármilyen grandiózus elképzelés, okfejtés, mi egy dolognak hiszünk: a Bibliának. Tehát ahogy pont te mondod, az ilyeneknek még köszönni sem lehet.Pont Te mondtad.:) Azt nem gondolod, hogy ha nem keveredhetünk egy társaságba velük, nem ehetünk velük, nem is köszönhetünk, akkor ez az jelenti, hogy nem is beszélhetünk velünk? Ez logikus, nem?A köszönés is már egyfajta kommunikáció.Vagy nem köszönhetek neki, de beszélni már beszélhetek? Hogy is van ez akkor? Köszönés nélkül kezdjek el vele beszélni? Vagy két külön asztalnál együnk és közben kiabáljak át neki?

Vagy elolvashatod a 1 Korintusz 5:1-11-et. Ott is Pál kiemeli, hogy még együtt enni sem szabadott az ilyennel.

Egy köszönés, egy barátságos mosoly elindíthat egy beszélgetést is akár. S mi ezt sem tesszük, mert szilárdan ragaszkodunk ahhoz, amit kér Jehova. Ez nem azt jelenti, hogy pl. ha a kiközösített testvér eladó a boltban, vagy nővér,vagy orvos, vagy ügyintéző s nem tudom elkerülni, hogy kapcsoltba lépjek ezért vele, akkor nyilván szigorúan a szükséges dolgokkal kapcsolatban, de beszélnem kell vele.

A halálra ítéltes példádat meg én nem értem. Ez hogy jön ide? Ha te vagy az elnök, vagy a kormányzó,vagy a bíró, akkor tudsz neki kegyelmezni. Hajrá, képezd magad tovább.:) Egyébként nagyon szép és értékelendő dolog, hogy segítettél.

Valaki azt írta asszem, de lehet, hogy félreértetem, hogy a Tanúk nem segítenek katasztrófakor. Ez nem igaz! De ezt sem mi,sem a média nem veri nagy dobra. Amikor volt a katasztrófa Malawiban, a Tanúk voltak a legelsők, akiket a segélyekkel együtt beengedtek az országba, miközben a többi segélyszervezet még nem kapott rá engedélyt. S nem csak a Tanúknak segítettek a Tanú orvosok,ápolónők és más önkéntes testvérek,hanem mindenkinek. Mi ugyanúgy ott vagyunk a legelsők között. De hát Tanúkról jót mondani? Ááá, ugyan már.:)Az ökomenikus egyházi gyűléseken meg mi keresni valónk van? Már az ókorban is szigorúan megtiltotta Jehova, hogy a népe részt vegyen a környező népek vallási dolgaiba.Nem tartjuk magunkat felsőbbrendűnek, vagy különlegesnek, hanem csak ebben is engedelmeskedünk, ahogy minden másban is megpróbálunk.:)

2015. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Testvéreim, kicsik és nagyok. Teológia semmit sem ér, mert ne visz közelebb Istenhez ellenben a Szent Szellem által megelevenített Ige, amit a szívebe ír...na az ér valamit.

"Akiket az Isten Szellem vezérel, azok az Istennek Fiai"...ennyi " Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül"....ennyi. Nem kell ezt túlbonyolítani...a benned lévő Szent Szellem ( persze, ha vetted...ha meg nem, akkor vegyed gyorsan )megtanít és vezet téged.

Az újszövetség legnagyobb botránya kemény szív számára, h Isten az emberebn akar lakozni és az embert belülről írányítani, nem kivülről

2015. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

24-esnek.Igen,ott voltatok Malawiban,ezt nem győzitek hangoztatni,hogy nem veritek nagydobra,nem vonjátok be a médiát...stb.Ugyan már! Arról számoljatok be,hogy hány jótékonysági rendezvényt szerveztetek,támogattok iskolákat,gyerekotthonokat?

A Vidiripinek irt válaszodban pedig épp a lényeges dolgot hagytad ki.

2015. nov. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

25-ös.Mi volt az a lényeges dolog? Szerintem mindenre írtam,amit felvetett.

Ahogy írtam ott vagyunk minden ilyen szerencsétlenségnél,ami történik.Segítünk újjáépíteni az emberek otthonait,gondoskodunk a szükségleteikről,mind fizikailag,mint érzelmileg.Egyénenként meg olyan jótékonysági kezdeményezést támogatunk,amit szeretnénk,persze ha az nincs vallási köntösbe bújtatva.

Elárulnád,mikor vertük nagy dobra a médiában,h segítettünk? Nem ott,ahol megemlítettek minket,hanem ahol mi nagy dobra vertük.Kérem a linkeket ahhoz a híradásokhoz,addig csak vádaskodás marad.Meg továbbra is várom a kimaradt lényeges információkat...

2015. nov. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
bocs,26-osnak szólt az előző,elnéztem.
2015. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem akartam én sugallni semmit.:)"


Akkor jó!


"Csak azzal kapcsolatban írtam, hogy azt mondtad, nem a szervezethez kell őket vezetni. Ezért írtam azt, amit. Ókorban egy népet választott ki Isten,akik Őt imádták, hozzájuk " csatlakozhattak" a jövevények is. Az apostolok pedig megalapították az első századi gyülekezetet, ami szintén egy szervezet volt,ha úgy tetszik."


Így van! Az embereket nem egy szervezethez kell vezetni! Talán nem értesz egyet? Az apostolok nem alapítottak semmiféle szervezetet. Szóval egyáltalán nem tetszik úgy!

Az apostolok gyülekezeteket alapítottak! De még ez sem igaz teljesen! Mert az apostolok legfőbb feladata az volt hogy prédikáljanak.


"Az ő vezetésükre lettek megbízva az apostolok, akik elátták szellemi táplálékkel a gyülekezetet."


Nem! Az apostolok elsősorban a prédikálással lettek megbízva! ApCsel 6:2, 14:3

De persze a vitás kérdéseket azokat rendezni kellett mint pl. a körülmetélés! Szellemi táplálékkal akkor tudták ellátni a gyülekezetet ha épp ott voltak az adott gyülekezetben az apostolok.


"Honnan tudták, hogy mit kell tanítani? Hát a tekercsekből, már amennyi akkor még rendelkezésükre áll. Ezért dícsérte meg Pál a laodiceai gyülekezetet, hogy gondosan utána néznek az Írásokból, vajon tényleg úgy van-e, ahogy mondták."


Igen amennyi írás épp a rendelkezésükre állt! De az apostolok nem csak ebből tudták hiszen ők Jézus tanítványai voltak és ami a legfontosabb a szent szellem az kitöltetett rájuk! S nem volt minden megírva azokban a tekercsekben hiszen sok minden csak később lett megíratva! Az etiópnak volt tekercse de csak azt érthette meg belőle amit azok a tekercsek megválaszoltak a többi az később lett megíratva. Ezért is kellett valaki aki elmagyarázta neki. Ettől függetlenül kell hogy hangozzék Isten igéje! A hit hallásból van!


"Tehát az Írásokból győződtek már Pálék arról, hogy amit tanítanak az úgy van."


Pál nem volt Jézus közvetlen tanítványa. Mondjuk Péterrel ellentétben. Pál a damaszkuszi úton találkozott először Jézussal. S ő ott lett keresztény! Addig üldözte őket! Pál sem győződhetett meg az írásokból hogy amit tanít az úgy van! Arról győződhetett meg hogy amit tanít azt alátámasztja az amit olvashatott az Írásokban. Ne feled el hogy 14 levél szerzőjének tartják Pált. A 24-ből. Ebbe nem számoltam bele az evangéliumokat! Az Újszövetség majdnem felét Pál vetette papírra. Pálhoz közvetlenül szól maga az Úr Jézus! A későbbiek folyamán pedig kitöltetett rá a szent szellem és csodákat is véghez vitt Isten erejével! Szerintem inkább ezekből győződhetett meg Pál! A többi apostol pedig látta és hallotta hogy Jézus mit mond és cselekszik. Ők nem olvasták hanem átélték! János halála után már tényleg az Írások azok amiből meggyőződhet egy hívő arról hogy amit tanítanak neki az valóban úgy van e!


"De abban volt a kiigazítás,hogy kiknek prédikálhatnak.Olvasd el Jézus mit parancsolt a Máté 6:19-ben: " Menjetek hát és tegyetek tanítvánnyá MINDEN NEMZETBŐL való embert". a Cselekedetek 1:8-ban is arról beszélt Jézus, hogy "Tanúim lesztek...a föld legtávolabbi részéig". Már ezekből is "gondolhatták volna", hogy nem csak a saját nemzetükből valóknak kell prédikálniuk. Ennek ellenére Péter apostolt....."


De te nem ezt írtad nekem az előző kommentedben! Hanem azt írtad hogy: "Az első században is voltak kiigazítások abban pl.h kiknek prédikálhatnak."

Tehát akkor milyen kiigazítások is voltak abban hogy kiknek prédikálhatnak?

Mivel én azt írtam hogy a kiigazításban nem szerepel semmiféle népcsoport vagy személy!

Szóval ez hol is mond ellent annak hogy "minden nemzetből való"?

Megjegyzem hogy gondolták is. Csak hogy nem voltak mind egyformák. Míg az egyik személyt egy valamiben kellett kiigazítani addig a másikat egy másik dologban. Pétert ez befolyásolta. Pált meg más befolyásolta. De mindenkinek a saját szükséglete szerint történt a kiigazítás. S azért lett megíratva hogy mindenki tanulhasson belőle és példa legyen előtte! Jézus is elfogadta a vizet egy asszonytól. Sőt ő maga kérte hogy adjon neki inni. Az asszony maga mondta Jézusnak hogy nem beszélhetne vele Jézus még is csak beszélt vele! Hiszen először Izraelhez küldetett. De mivel ők elvetették.....


"Amit idézel Cselekedetek 16:6-7 et,azt olvasd tovább, mert abból meglátod, hogy Isten azért nem engedte őket tovább, mert konkrét célja volt azzal, hogy oda küldte őket. Csodát tett ott Pál, kiűzött egy démont, Lídia, aki később nagy segítségére volt a gyülekezetnek megtért, vagy egy börtönőr, meg még egy rakat ember.:) Látod, erre való a Biblia tanulmányozása, mert tisztán fogsz látni. Buzdítalak Téged rá!"


Köszönöm! De ugye az volt a téma hogy kiknek prédikálhatnak. S nem az hogy milyen okból kifolyólag nem arra kellett hogy menjenek. Ha ez lett volna a kérdés akkor természetesen arra írtam volna választ!


"Nyilván tudod, hogy több száz országban több száz nyelven adjuk közre a kiadványainkat,vagy a jw.org honlapon érjük el az embereket. Buzdítjuk őket a naponkénti Biblia olvasásra, tanulmányozásra,imára."


Igen tudom, teljesen tisztában vagyok vele!


"Ha voltál összejövetelen azt is tudod, hogy minden héten ki van adva egy pár fejezet a Bibliából ,amit elolvasunk és mindenki elmondja, mit tanult belőle, vagy mi érintette meg. Én 10 éves korom óta olvasom így (is ) a Bibliát s a mai napig találok benne olyan gondolatokat, ami elgondolkodtat és más aspektusból mutatja meg a dolgokat."


Mint ahogyan korábban írtam igen voltam összejövetelen. Sőt nem csak gyülekezetin de kongresszuson is voltam nem egyszer és rendszeresen jártam a királyság termi összejövetelekre. A Biblia olvasással kapcsolatban tudom miről beszélsz ezt én magam is tapasztaltam már nem is egyszer!


"S tehát hidd el, hogy jut időnk a Biblia olvasására, sőt! Ez van az első helyen az életünkben. Erre vagyunk buzdítva, ettől marad erős a hitünk."


Bocs hogy kötöm az ebet a karóhoz de inkább a kiadvány olvasásra vagytok buzdítva! Félre ne érts. Jó az ha olvas az ember plusz dolgokat a Biblia mellett.


"Annak meg én örülök, hogy " rengeteg" irodalmat kapunk."


Nem mindig a mennyiség a lényeg. Szerintem ebben a kérdésben sokkal fontosabb a minőség. De ez az én véleményem!

2015. nov. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Inkább lenne több, nagyon jó együtt lenni a testvérekkel, ha voltál társas összejövetelen, tudod, milyen jól szoktuk ilyenkor magunkat érezni. Ez kell ebben az Istentől elidegenedett világban."


Igen voltam ilyen összejövetelen nem is egyszer! S megerősítem hogy kell az ilyen összejövetel ebben a mai világban. De más gyülekezeteknél is van ilyen összejövetel és ők is jól érzik magukat. Tapasztaltam ezt máshol is.


"Szóval nem tudom elégszer hangsúlyozni, hogy a Bibliából tudom az igazságot. A kiadványok csak segítenek a megértésében."


Én meg azt hangsúlyozom hogy a tanúk esetében ez nem egészen így van. Te egy olyan dolgot tudsz amit az Őrtorony tanít.


"Az alapigazságok,alaptanítások sosem változnak a Bibliában sem, s nálunk sem."


A hű és értelmes rabszolga egy alap tanítás? Mert ha annak számít akkor baj van. Ugyan is 7-8-szor változott! A "nemzedék" egy alaptanítás? Mert ha igen akkor megint baj van. Kb. 6-szor változott! A vérátömlesztéssel kapcsolatos tanítás alaptanítás? Mert kb. 6-szor módosult! A felsorolás nem teljes!

Szóval jó lenne tudni hogy mi is számít alaptanításnak, alapigazságnap! Az erkölcsi alapelvek azok vitán felül állnak!


"Ezért vannak pontosan megjelölve a forrásanyagok, hogy utána nézhess. Tedd azt és keresd ki,ha nem hiszel neki. Mi tart vissza? Győződj meg.:)"


Most felhozok valamit! De nagyon nagyon szépen kérlek hogy a forrás anyagra koncentrálj és ne a teológiára!

Feltűnt e neked hogy már nincs a "Kell hinned a Háromságban?" című kiadványotok? Tudósokat idéztek ebben a kiadványban de kiragadva a szövegkörnyezetből. A kérdés az hogy vajon hány Jehova tanúja olvasta annak a tudósnak az írását amelyikből idéztek ebben az Őrtornyos kiadványban? Na meg az is egy nagy kérdés hogy miért szűnt meg ez a kiadvány? Sőt tovább megyek. Miért nincs helyette más?

Az online Őrtorony könyvtár csak 2000-ig tartalmaz kiadványokat! Akinek van CD lemezes könyvtára az egészen 1980-ig beletekinthet a kiadványokba. De ezek csak és kizárólag Őrtornyos kiadványok. Semmi független forrás anyag nincs benne. S ha mondjuk egy 1980 előtti dologra van hivatkozás akkor azt hogyan tudod ellenőrizni? Tehát a forrás anyag az hiányos. De ugyan kit érdekel a múlt? Ugye! 1975 vagy ENSZ kapcsolat. De rég is voltak már ezek. Aztán ott vannak még azok a személyek akik elkészítették az ÚVF-t. De kik ők semmit nem lehet róluk tudni. Hol a forrás anyag. Károlit lehet ellenőrizni. Ő a nevét adta a munkájához! S ne gyere azzal hogy nem akarják el venni a dicsőséget Istentől. Károli hogyan vette el a dicsőséget. Ő nem szerzője a Bibliának nem is adta ki magát annak ő fordítója a Bibliának. Magyar nyelvre fordította le. Na nem teljesen egyedül a de a munka nagy részét ő végezte el még ezt is lehet tudni. Ezt a felsorolást is lehetne folytatni.


"Ha már a János 2.levelét idézed, akkor olvad el még egyszer alaposan.A 9.vers azt írja, hogy "aki előre tolakszik és NEM MARAD MEG,a Krisztus tanításában."


Krisztus tanított 1914-ről? Még csak utalás formájában sem. Sőt azt mondta hogy nem a ti dolgotok. Nálatok meg ez egy nagyon is lényeges tanítás. Mit tanít valójában a Biblia? című kiadványban is szerepel. Ez az első kiadvány amivel egy érdeklődő elkezdi a tanulmányozást! Legalább is jelenleg!

Igen idézem János 2. levelét. De ezt a dolgot Éva hozta fel! S jön azzal hogy nem akar egy kiközösítettel beszélgetni. De könyörgöm egy anonim oldalon ezt még is hogyan képzeli? Ez zavar engem hogy most jön rá ez a dolog hogy jaj nem kellene de egyébként meg bőszen írogat mindenkinek és főleg privátban. Meg hogy nem emlékszik rá hogy tőlem kérdezte e. Szeptemberben volt az utolsó levél váltásunk. Nézzen utána nem volt az olyan régen. De nekem ne jöjjön ezzel a kiközösített dologgal. Egyébként igen vannak az oldalon időnként olyanok akik valamikor Jehova tanúi voltak. Meg olyanok is vannak mint én. Aki ismeri a tanúkat hosszú időt töltött el köztük de soha nem volt az Őrtorony szervezet tagja! Hála Istennek!


"Krisztus is erről beszélt, a János 15: 6-ban "Ha valaki nem marad velem egységben,kivetik.". Ezt is tovább olvashatod, nagyon érdekes.Ezek a személyek a saját értelmezésük szerint gondolkodtak tovább és mivel veszélyt jelentettek a gyülekezet tagjaira,ezért még a kommunikáció minden formáját kerülni kellett velük."


Tovább olvastam és nem azt írta hogy veszélyt jelentettek a gyülekezetre és a kommunikáció minden formáját meg kell velük szüntetni. Persze lehet hogy van ilyen is de itt nem azt írja!


"Pont azért, mert lehettek roppant meggyőzőek és tűnhettek logikusnak, s kételyt támaszthattak volna a hűségesekben."


Aki nem vallja Jézust testben eljött Krisztusnak. Ez egyértelmű dolog ha olvasod az adott részt! Itt nincs logikai érvelés ami kételyt szülhet!. Annak vallod vagy nem vallod annak? Igen vagy nem?


"Lehet akármilyen grandiózus elképzelés, okfejtés, mi egy dolognak hiszünk: a Bibliának."


Írtam én olyat hogy ne ezt tegyétek? Nem!


"Tehát ahogy pont te mondod, az ilyeneknek még köszönni sem lehet.Pont Te mondtad.:)"


Nem forgasd ki a szavaimat! Mert én azt írtam hogy azoknak ne köszönjenek akik nem vallják hogy Jézus a testben eljött Krisztus! Pont nem én mondtam amire utalsz! Nem vetted figyelembe a szövegkörnyezetet. De hol is mondom illetve írom én azt amiről te beszélsz?


"Azt nem gondolod, hogy ha nem keveredhetünk egy társaságba velük, nem ehetünk velük, nem is köszönhetünk, akkor ez az jelenti, hogy nem is beszélhetünk velünk? Ez logikus, nem?A köszönés is már egyfajta kommunikáció.Vagy nem köszönhetek neki, de beszélni már beszélhetek? Hogy is van ez akkor? Köszönés nélkül kezdjek el vele beszélni? Vagy két külön asztalnál együnk és közben kiabáljak át neki?"


Nem értem hogy miről beszélsz! János 2. levelében hol ír együtt evésről meg hol ír egy társaságról? Azt írja hogy ne fogadjátok a házatokba! Mivel az a személy hozzátok ment oda a lakhelyetekre! Ez azért egy nagy különbség hogy valahol összetalálkoztok vagy az illető elmegy a házadhoz. Te nagyon összekavartál valamit mert evésről senki nem beszélt! Nem is ír róla! Egyébként meg lehet úgy megszólítani valaki hogy nem köszönsz neki! Pl. - Mi járatban van? A bibliai időkben a köszönés nem azt jelentette hogy hogy mondtál egy sziát! A köszöntés nem ennyiből állt. Megölelték egymást egy szívélyes üdvözlési forma volt a köszöntés. Majd nézz utána ha érdekel!

Jó nagy házad lehet ha úgy kell egymásnak kiabálnotok meg a család is nagy lehet! De továbbra sem értem hogy ezt hogyan jött neked mivel egy árva szó nem esik róla!


"Vagy elolvashatod a 1 Korintusz 5:1-11-et. Ott is Pál kiemeli, hogy még együtt enni sem szabadott az ilyennel."


Pál mit emel ki hogy milyennel nem szabadott együtt enni? Ugyan is ebben az ige részben meg szó nincs arról hogy Jézus a testben eljött Krisztus lenne. Itt egy erkölcsi viselkedési helyzet van tárgyalva. Konkrétan a paráznaság! Ez itt egy fizikai erkölcsi cselekedet. A másik esetben egy szellemi dologról van szó! Ne keverd össze a kettőt. Mert nem ugyan az és nincs is sehol a Bibliában ez így összemosva. Mint ahogyan azt te itt magyarázod.


"Egy köszönés, egy barátságos mosoly elindíthat egy beszélgetést is akár. S mi ezt sem tesszük, mert szilárdan ragaszkodunk ahhoz, amit kér Jehova."


1Kor 5:9 Levelemben megírtam nektek, hogy paráznákkal ne tartsatok kapcsolatot.

"..."

1Kor 5:11 Most tehát azt írom nektek, hogy ne tartsatok kapcsolatot azzal, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szitkozódó vagy részeges vagy rabló. Az ilyennel még együtt se egyetek. 12 Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívül lévők felett ítélkezzem? Nemde ti is a belül levők felett ítélkeztek? 13 A kívül lévőket pedig majd Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül!

Ez vonatkozik a testvérekre! Ez érthető és nincs is ezzel gond. Más gyülekezetekben is alkalmazzák ezt az eljárás módot. Az én gyülekezetemben is volt rá példa.


"A halálra ítéltes példádat meg én nem értem. Ez hogy jön ide?"


Ki nem érdemelt kedvesség! Ez a kifejezés hivatott kifejezni az Őrtorony szerint azt a fogalmat amit a magyarban kegyelemként szoktak mondani!


"Valaki azt írta asszem, de lehet, hogy félreértetem, hogy a Tanúk nem segítenek katasztrófakor. Ez nem igaz!"


Engem ez nem érdekel. Beszéld meg a valakivel!


"Az ökomenikus egyházi gyűléseken meg mi keresni valónk van? Már az ókorban is szigorúan megtiltotta Jehova, hogy a népe részt vegyen a környező népek vallási dolgaiba.Nem tartjuk magunkat felsőbbrendűnek, vagy különlegesnek, hanem csak ebben is engedelmeskedünk, ahogy minden másban is megpróbálunk.:)"


De itt nem a környező népek vallási szokásairól van szó! Hanem a kereszténységről! olyan hívőkről akik hisznek a mennyi Atyában Jahve-ban és az ő fiában Jézus Krisztusban. Hogy vannak olyan szokások amelyek nem össze egyeztethető a Bibliával az egy sajnálatos dolog. S az ilyenek ellen fel kell szólalni ez vitán felül áll. Felsőbbrendű, különleges csak a magad nevében beszélj. Mert nem mindegyik tetsvéred felel meg a te elképzeléseidnek!

De nyugodj meg nincs ez máshogy a többi egyháznál sem!

2015. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!