Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusként házasodtam anno...

Katolikusként házasodtam anno református templomban, gyermek nem született és elválltunk. Most pár évire rá a mostani párom (katolikus) gyermeket vár és szeretnénk összeházasodni katolikus templomban! Lehetséges?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 20:02
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Kérned kell az előző házasság felbontását (hiába volt református templomban). De pl. gyerektelenség és vallási diferencia miatt simán felbontják
2015. máj. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Hm, nekem kissé kamu szagú ez a kérdés. :D Nem létezik olyan, h katolikusként református templomban házasodj meg, ha csak előtte nem tértél át ref-re. De amúgy igen lehet katolikus templomba házasodni, ha vissza térsz ahhoz a valláshoz és követed a pap utasításait, ami az esküvőt illeti. Helyesebben, követitek. Mert ugye bár az nem csak úgy megy, h ti olyat szeretnétek és semmit sem kell tenni érte.
2015. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Lehet. Keressetek egy szimpatikus papot, és beszéljétek meg vele. Sok boldogságot kívánok és boldog babavárást!
2015. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
azért volt anno református esküvő mert az akkor parom református volt.de 3 évire rá polgári uton felbontottuk a házasságot.most boldog párkapcsolatban élek,várjuk a babát és a jövőben szeretnénk összeházasodni..csak kérdés hogy mint mindketten katolikusként össze e házasodhatnánk katolikus templomban.ilyen esetben mennyire ismeri el a katolikus egyház az előző házasságot.
2015. máj. 27. 20:14
 5/31 anonim ***** válasza:
47%
A református templomban kötött házasságot a katolikus egyház ugyanúgy házasságnak ismeri el. Viszon a vallási különbség (és gyerektelenség) miatt nem gond a felbontása.
2015. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
2-es, lehetséges áttérés nélkül ez már nem az a világ...tájékozódj.
2015. máj. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
6%
Összeházasodhattok,nincs akadálya.Mivel katolikus vagy, a református templomban kötött házasságod nem érvényes a katolikus egyház előtt.
2015. máj. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
#2#6 Magyarországon soha nem is volt "az a világ", a reformáció elterjedésének kezdetétől gyakoriak voltak a vegyesházasságok. Un. reverzálist adtak, a választott templomban tartották meg az esküvőt. A múlt században még szokás volt ilyenkor, hoyg a lányok az anya, a fiúk az apa vallásában nevelkedtek. De az utóbbi 50 évben már ezt sem kellett megtenni
2015. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

#7 Nagyon tévedsz. A katolikus egyház még a mohamedán házasságot is érvényesnek és kizáró oknak tartja egy katolikus esküvőre.

Azt veszi figyelembe, hogy te - mindegy milyen vallásban - de összeházasodtál valakivel. Csak a felbontása után köthetsz katolikus házasságot.

oké...le lehet tagadni, hátha nem derül ki, de akkor meg mi értelme a templomi esküvőnek?

2015. máj. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

9-es! 7-es vagyok. Római katolikus hitoktató vagyok,tanultam egyházjogot,úgy van,ahogy írtam.

Kicsit logikátlan néhány dologban az egyházjog,de ez van.Abban az esetben lenne érvényes a házasság,ha kaolikus püspöki engedélyt kért volna a kérdező a református templomban kötött házasságára.

Kedves Kérdező! a plebania.net-en katolikus papok készséggel válaszolnak érdemben a kérdésedre.

2015. máj. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!