Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a szív a Biblia szerint?

Mi a szív a Biblia szerint?

Figyelt kérdés
A Nusz kifejezést ismerem de ez ugymond értelmet, felfogóképességet jelent, márpedig ha jol tudom a szív az ember igazi lényege. Ez pedig nem értelem
2015. nov. 2. 22:27
 1/10 Tamás321 ***** válasza:
Amikor hiszünk, azt a szívvel tehetjük meg. Az emberi szív pedig csalárd, és ezért az emberi hatalomra, erőre néz fel, hogy annak rendelje alá magát. Isten és ember közötti szövetséghez pedig pontosan a szív kell az ember részéről, mert a hit, ami a szívben tud lenni, nem más, mint hatalom elfogadása. Tehát ez azt a kérdést veti fel, hogy kire támaszkodik az ember: emberre, vagy Istenre, kinek az erejében hisz? Ha az ember az emberre támaszkodik, akkor emberi erőtől remél, és ahhoz is alkalmazkodik, annak is rendelődik alá. Ez pedig földi és testi hatalom, melyet a gonosz, az ördög tart kezében, hogy az ember ne Istenben bízzon. Ez a hatalom a romlott testi hatalom, ami mögött a tisztátalan lelki hatalom áll, mely biztosít az embereknek sikereket Istenre való hagyatkozás nélkül. A szív a lélek magja, legbelseje, tehát tényleg az ember lényegi része. A felfogó képesség látás, hallás útján van és más testi érzékszervek útján, de ez az emberben Istenhez képest csekély, már csak romlottsága miatt is. Mert a szív és a lélek az emberben romlott, és ezért értelme zavaros, homályos. Az értelem a lélek közlő része, aminek fő eleme a beszéd. Ezért is mondhatjuk, hogy a beszéd megmutatja, ki milyen lélek hatalma alatt áll, melyiket közvetíti szavai által. A beszéd útján az ember a maga lelkét közli a maga értelme által. De azt is megmutatja beszéde, hogy melyik lelki hatalom alá rendelte a maga lelkét. Érdekes módon az értelem, ami a lélekből származik, úgy tud megkülönböztethető lenni a lélektől, hogy a beszéd általi közlésnek nyelvei, azaz nemei vannak. Ahány nyelv van a világon, a lélek annyi féle módon képes kifejezni magát a nyelvek nemei általi közlés útján. De ha a beszédközpont sérül, akkor is érthetetlen beszédet hall a hallgatója. Az értelem mindig ott van a beszéd mögött, még ha mindenki máshogy ért is, és a lélek az értelem mögött. De mindennek a központi magja a szív. Ez persze a saját magyarázatom és értelmezésem, amit biztos lehet pontosítani.
2015. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Clark Kent.. ***** válasza:
A szív az értelmet jelenti az ókor emberképe szerint.
2015. nov. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Clark Kent.. ***** válasza:
És a Bibliában is ilyen használata van.
2015. nov. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Roland G. ***** válasza:

A szíve nem azonos az értelemmel,sem az érzelmekkel,szerelemmel stb.

Sokan a szellem szinonimájaként értelmezik,de több helyütt a kettőt megkülönbözteti a Példabeszédek könyve,csak a magyarban a héber lév szót nem fordították le szívnek.


A szív az ember személyiségének legfőbb lényege,igazi önmaga,személyiségünk középpontja és fundamentuma,minden élet forrása,ahogyan Salamon mondja,hogy belőle származik minden élet.(Testünk,lelkünk,élete stb,ugyanis az élet szó többesszámban szerepel.)A szív az a hely az emberben,ahol összetalálkozik a szellem,lélek és test.

A núsz görög szó pedig a szív értelme. (A görög több kifejezést is használ az értelemre,de a magyar általában 1 szóval adja vissza)

2015. nov. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Clark Kent.. ***** válasza:

Ha jól emlékszem a Káldi kommentár (Dániel 4) szerint az értelem székhelye, ez világosan látszik a szövegből:


"Az ő emberi szíve változzék el, és baromnak szíve adassék néki, és hét idő múljék el felette." (Dn 4,13 - Károli fordítás).


A szöveg értelmezése szerint itt arról van szó, hogy Nabukodonozor király megőrül, méghozzá egy olyan betegség lesz úrrá rajta, ahol vadállatnak képzeli magát. Jacques doukhan ezt részletesebben kifejti a Dániel kommentárjában. Nyilvánvaló tehát, hogy a "szív elváltozása", ebben az esetben az értelem elváltozásával egyenlő, - hiszen a király elmebeteg lesz - az pedig, hogy barom [vagyis állat] szíve adatik neki, a betegségéből eredően az állatias "gondolkodás" eluralkodása. A "7 idő" hét évet jelképez, addig tart a király betegsége.


Ez a szöveg számomra azt mutatja, hogy a zsidók itt az értelem szinonimájaként használták a "szív" kifejezést. Más lelkésztől is hallottam erről a magyarázatról, és szerintem a Bibliában máshol is így van. Én így gondolom.

2015. nov. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A bibliai írásokban

- a szív a pneumát,

- a vesék a pszichét,

- a fej az értelmet,

- a kéz és a karok pedig sokszor a testi aktivitást, életerőt, egészséget (vagy annak hiányát) jelképezik.

2015. nov. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nabukodonozor esete epp azert jo, mert nem csak az ertelme valtozott el, hanem a testi funkcioi is ugy mukodtek mint egy baromnak. Szore es karma nott. Tehat a szivcsere nem csak az ertelmet valtoztatta meg.

Sziv = szellem + lelek + test kozpontja.

2015. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szív a legbelső ember, amiből indulnak az érzések, a jó és rossz tettek. Valójában az igazi énünk, így is megfogalmazhatjuk.
2015. nov. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Clark Kent.. ***** válasza:

@10:43-as válaszoló!


Az, hogy Nabukodonozornak "karmai" nőttek, már csak irodalmi túlzások. Bizonyára úgy értette a szent író, hogy a király mivel elmebeteg lett, nem tudott tisztálkodni, így megnőttek a körmei, mert nem tudta levágni azt. A szőr megnövekedése meg nyilván a borotválkozás hiányára utal.

2015. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
azért fordítják így, mert a magyar nyelvben így jól kifejezhetőnek tartják, nem az anatómiai szívet értik alatta, persze korábban Európában elterjedt nézet volt, hogy a szív lehet az ember valamiféle központja, innen a kifejezés, de az eredeti bibliai szó nem céloz a szívre mint szervre
2015. nov. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!