Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudnám ezt megérteni?

Hogy tudnám ezt megérteni?

Figyelt kérdés

Hiszek Istenben.

Tudom,hogy nincsenek szellemek.Viszont ha az elvesztett szeretteimre gondolok(megnézem a fényképüket)mindig kiráz a hideg és elkap a sírás.

Mi ez ha nem üzenet tőlük,a szellem világból?

Biztos,hogy nincsenek szellemek?



2015. nov. 3. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Hiányoznak az elhunyt szerettid. Ha sírsz, az azt jelenti, hogy szeretted őket. Ez "csak" annyit jelent, hogy vannak érzéseid.

Hogy vannak-e szellemek, azt nem tudom. De talán észreveszed, hogy nem állítottam határozottan, hogy nincsenek.

2015. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vannak szellemek, mert az angyalok, és a Teremtő nem fizikai testben élnek mint mi.

ám vannak olyan angyalok, akik az egyik angyal Sátán lázadásához csatlakoztak, és bizony tesznek jó pár dolgot az embereknek.


Az ember halálával viszont véget ér minden nemű élete, ennélfogva, aki meghal, annak semmilyen része nincs az élet dolgaihoz.

ezt a Teremtő le is íratta,


(Prédikátor 9:5) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, . . .

(Prédikátor 9:6) 6 Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt.


Akik halálalvásban vannak azok a feltámadásra várnak, mert a feltámadás a Földre szól, nem az égbe.

2015. nov. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen,írtam is ,hogy tudom,hogy nincsenek szellemek.

De ez akkor is szívfacsaró érzés.

Ha pedig a sátán játszik ilyen gonosz tréfát..Hát meg.ögölhetne már!

2015. nov. 3. 19:38
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

Annak is eljön az ideje.

ám javaslom, hogy nem mondj rá csúnyát, mert megharagszik... Jézus is rábízta a Teremtőjére:


(Júdás 9) . . .Mihály, az arkangyal, amikor nézeteltérése volt az Ördöggel, és Mózes testéről vitatkozott, nem mert becsmérlő kifejezésekkel ítélkezni felette, hanem így szólt: „Dorgáljon meg téged Jehova!”

2015. nov. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez a természetes gyász, egyébként azt is kizárod, hogy valamilyen formában tovább élnek?
2015. nov. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 4


Júdás azt írja, hogy Κύριος, azaz Úr. Nem Jehova.

2015. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
remélem idetéved az a felhazsnáló aki szokta linkelni az 1-2. századi leletekről a fotókat, akkor mindenki a saját szemével láthatja majd, hogy az első újszövetségi(vagy ha tetszik görögiratok beli) iratokban sem szerepel a Jehova szó(persze aki tud görögül :D)
2015. nov. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Hiszek Istenben."

Ez nem zárja ki a szellemek létezését.

"Tudom,hogy nincsenek szellemek."

Nem tudod biztosra.Az emberi elme fél az újtól,az ismeretlentől,ezért rendszerint tagad.

Meglehet,hogy szimplán csak hiányoznak a szeretteid,de üzenni is képesek.Nekem ez saját tapasztalat is.De nem kell az ilyesmitől félni,a lényeg,hogy tudatosan nem kell őket keresni,mert nem véletlenül vannak ott,ahol vannak.Ha esetleg akarnak közölni valamit,akkor meg fogják tenni.

2015. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

5-ös válaszolónak:igen kizárom,hogy más formában tovább élhetnek.

Viszont történt pár érdekes dolog az életem során.

2015. nov. 4. 13:07
 10/10 Bono713 válasza:
Kérdező, itt van néhány probléma, ha létezik sátán aki rosszat csinál veled, akkor a te istened nem mindenható, de ha mindenhatónak véled istened akkor ő sirat meg téged minden alkalommal mikor ránézel elhunyt szeretteid képeire. Illetve, szellemek nem is, de lélek létezik, ami vándorol univerzumok között, ez pedig egy kvantumfizikai elmélet, nem kell elfogadnod, attól még így van :)
2015. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!