Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúinál van saját...

Jehova Tanúinál van saját iskola, főiskola, egyetem?

Figyelt kérdés

Ahol mondjuk tanítanak teológiát mint a Szent Pál Akadémián, a Hit Gyülekezet égisze alatt.

Vagy a Brigham Young Egyetem a mormon égisz alatt.

Nyilván szóba jöhet más tantárgy oktatása is.

Természetesen az államilag elismert oktatási intézményekre gondolok ha van.



2015. nov. 5. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincsen. Nem tudom, hogy egyébként van-e valahol a világon.

Itt írnak arról, hogy MO-n melyik felekezeteknek van államilag elismert hitéleti képzésük:

[link]

2015. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

Jehva Tanuja vagyok. Nem nincs allamilag elismert oktatasi intezmeny.

De vannak megszervezve olyan programok ahol oktatjak a resztvevoket. Egy ilyen a minden heten megtartott teokratikus iskola ahol megtanitanak arra hogy hogyan tudunk meg hatekonyabban beszelni a hitunkrol masoknak.

2015. nov. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nincs államilag elismert, mert a gyülekezeten belül működik.

itt beszédképesítés és jó kommunikációs készségre is tanítanak, amit a gyakorlatban a szolgálat által fejleszthetnek mesteri fokra.

ezenkívül, az élet minden területére kapnak képzést, hogyan tudnak az életben helyesen át vészelni akadályokat, milyen megoldások azok amitől egy keresztény, keresztény marad.


Persze az élet bonyolultabb dolgairól is kapnak tájékoztatást, és képzést, mint orvosi ellátásokról,

állatok felépítéséről, képességeiről, némely bolygók funkciójáról, stb stb

2015. nov. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Tehát akkor iskola az nincs, csupán gyorstalpaló, hogy minél könnyebben lehessen eladni az őrtorony hazugságait, hisz köztudott, hogy a magabiztos ember bármit képes eladni, lásd Hitler.
2015. nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Értem, szóval államilag elismert intézmény nincsen. Esetleg nem lenne előnyös ha egyszer mégis lenne ilyen? Vagy egyáltalán elképzelhető lehetne?

És akkor hogyan van, a képzés után az ember kap oklevelet vagy valamilyen tanúsítványt?


És akkor ezek szerint még van alapvető planetológiai ismeret átadás? Jól hangzik! De akkor ez hogyan van ha nem akkreditált a képzés?

Az első válaszolónak is megy a zöld kéz a kifejezetten jó oldalért amit linkelt.

2015. nov. 6. 12:01
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Azért nem, mert Ezt az iskolát pontosan azért hozták létre, hogy hatékonyan tudják végezni a prédikáló és tanítványképző munkát.

egy nem Tanú hogyan tanulná meg azt amit nem hisz, vagy más kép gondol,


Az egyik válaszolónak aki Hitlert emlegette:

s a nagy betűk nem kiabálásra utalnak, csak nyomatékként:


HITLER 2000 TESTVÉREMNEK, JEHOVA TANÚJÁNAK OLTOTTA KI AZ ÉLETÉT,

/( VOLTAK AKIK A 20. ÉLETÉVÜKET SEM TÖLTÖTTÉK BE)/

MERT MEGTAGADTÁK A KATONAI SZOLGÁLATOT, ÉS NEM AVATKOZTAK BELE A POLITIKÁJÁBA, NEM TÁMOGATTÁK, DE NEM IS HARCOLTAK ELLENE.


érdekes, hogy ez mind Bibliai hazugság miatt lenne?

nem beszélve arról, hogy maga az akkori Bíborosok és vallás vezetők szorgalmazták, hogy a Tanúkat ki kell irtani a föld színéről.


Remélem, hogy örülsz, hogy ezek az emberek meghaltak a hitük miatt....

2015. nov. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Gileád Biblia iskola az ahol a Testvérek oklevelet kapnak a képesítésükről, s utána misszionáriusként szolgálnak tovább a kiadott föld területeken


az úttörő iskolába járok is képesítettek lesznek arra, hogy magas szinten tudjanak érvelni, és tanítani.

2015. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Ezt az iskolát pontosan azért hozták létre, hogy hatékonyan tudják végezni a prédikáló és tanítványképző munkát.

egy nem Tanú hogyan tanulná meg azt amit nem hisz, vagy más kép gondol,"


Talán úgy ahogyan azt az apostolok tették. Tudtommal a hit hallásból van! Az apostolok meg prédikáltak. Megjegyzem az ő idejükben nem volt szolgálati iskola és ennek ellenére még is terjedt a kereszténység. Na vajon hogy csinálták? Istent nem kellene alábecsülnöd. Szerinted amikor Jézus elhívta Péteréket ők alkalmasak voltak? Dehogy! De alkalmassá lettek mert azzá tette őket. De az Ő döntésük volt az hogy követik Jézust. Mondhatták volna azt is hogy nem mennek vele.


"HITLER 2000 TESTVÉREMNEK, JEHOVA TANÚJÁNAK OLTOTTA KI AZ ÉLETÉT,

/( VOLTAK AKIK A 20. ÉLETÉVÜKET SEM TÖLTÖTTÉK BE)/

MERT MEGTAGADTÁK A KATONAI SZOLGÁLATOT, ÉS NEM AVATKOZTAK BELE A POLITIKÁJÁBA, NEM TÁMOGATTÁK, DE NEM IS HARCOLTAK ELLENE."


Ennyire azért ne szállj már el a szervezet propagandagépezete miatt! Azt hiszed hogy csak tanúk haltak meg a hitük miatt? Elhiszed mert a szervezet ezt mondja/írja! Pont egy Jehova tanúja mondta el nekem hogy amikor ő börtönben volt akkor voltak vele olyan emberek is akik szintén megtagadták a katonai szolgálatot és ez miatt kerültek börtönbe és most jön a csattanó! Képzeld el hogy nem tanúk voltak de hívő keresztény emberek akik más egyházakhoz tartoztak. S ilyen volt a II. világháború idején is. Ott sem csak tanúk haltak meg a hitük miatt.

2015. nov. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért írtam, kedves Vidrippi, hanem azért mert olyan mód ellenségesnek és veszélyesnek eltaposni való hazugnak nyilvánít minket, mint ha csak mi nekünk róható fel, ha nem úgy élünk ahogy mások.


tudom jól, hogy sok Roma, és Izraeli származású is meghalt, sokkal többen mint Tanúk.

Mindössze minket annyira megalázna minden mivoltunkban, hogy ezért írtam nem másért.

2015. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem azért írtam, kedves Vidrippi, hanem azért mert olyan mód ellenségesnek és veszélyesnek eltaposni való hazugnak nyilvánít minket, mint ha csak mi nekünk róható fel, ha nem úgy élünk ahogy mások."


A helyzet az hogy a 4. válaszoló semmi ilyesmit nem írt! Tehát vagy nem tudsz szöveget értelmezni vagy látomásaid vannak. Nem tudom hogy honnét szedted ezeket a dolgokat de az biztos hogy nem a 4. válaszoló írta.

Miért hogyan élnek a tanúk? Ez egy akkora hülyeség amit megint csak a szervezet hitettet el a tanúkkal! egyáltalán nem éltek különbül a többi hívő embertől. Hangsúlyozom hívő embertől. Mindössze a teológiát illetően és az ebből fakadó szokások terén vannak eltérések. De erkölcsi értelemben nincs különbség egy tanú és egy hívő ember között aki keresztény. Az hogy dolgok történnek a gyülekezetekben az alól a tanúk sem kivételek. Ott is tökéletlen emberek vannak mint bárhol máshol. Hogy a nem hívő emberek és a tanúk között van különbség az meg nyilvánvaló és nem kell bizonygatni. Akinek van szeme az látja. Jézus nem tanította az apostoloknak azt hogy bizonygassák hogy ők jobbak a világnál. De nem is kellett. A világ látta a különbséget. Ezzel neked nem is kellene foglalkozni.

Mert úgy sem tudsz rajta változtatni. Még Jézus sem tudott!

Szóval nehogy azt hidd hogy neked majd sikerül.

S ha esetleg azt gondolnád hogy nem tudom hogy miről szól ez az egész akkor elárulom hogy tudom. Engem pl. lehülyéztek azt is mondták hogy fanatikus vagyok és a többi.


"tudom jól, hogy sok Roma, és Izraeli származású is meghalt, sokkal többen mint Tanúk.

Mindössze minket annyira megalázna minden mivoltunkban, hogy ezért írtam nem másért."


Hát én nem a romákra és nem is a zsidókra gondoltam. Nos egyre biztosabb vagyok benne hogy te nem olvasol figyelmesen. Ugyan is azt írtam hogy a HITÜK miatt. A zsidókat a hitük miatt ölték meg? Nem! a származásuk miatt! Bár lehet hogy volt köztük kivétel ezt nem tudom. De a lényeg az hogy én azt írtam hogy a hitük miatt! Mint ahogyan te is azt írtad hogy Hitler a hitük miatt végeztette ki a tanúkat. De nem csak ők haltak meg a hitük miatt. Majd néz csak utána. Bár erősen kétlem hogy az Őrtorony kiadványok írnának más felekezetek híveiről akik a hitük miatt haltak meg.

S újra megjegyzem hogy nem csak a tanúkat alázzák meg. Csak te hiszed ezt mert azt gondolod hogy mások nem szenvednek a hitükért. Pedig dehogy is nem. Csak ugye arról nem írnak a kiadványok. Pl. Szíriában nem egy keresztényt fejeztek le. S miért tették ezt? Azért mert azok az emberek nem akartak áttérni az iszlámra.

Ezt csak azért írom mert ez egy viszonylag friss dolog. Vajon erről ír valamelyik kiadványotok?

Nem csak a tanúkat alázzák meg ez egy tévhit! Sőt hazugság! Én tudok róla hogy Jehova tanúi meghaltak a hitükért de azt is tudom hogy nem voltak egyedül. Más egyházhoz tartozók is haltak meg a hitükért keresztényként. Te viszont erről semmit sem tudsz. Persze mert erről nem írnak a kiadványokban. De míg én ha akarom elolvashatom a kiadványaitokat addig te nem teheted hogy más vallásos kiadványokat olvass, mert még a végén megvádolnak hitehagyással. (ha kiderül)

De a lényeg az hogy nem csak a Jehova tanúi haltak meg a hitükért.

2015. nov. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!