Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Oroszországban csak Jehova...

Oroszországban csak Jehova Tanúinak munkáját lehetetlenítik el most?

Figyelt kérdés
Kiadvány, és weboldal betiltás, terem elkobzás stb.

2015. nov. 7. 07:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Szegény jehovák, jajj. :(((
2015. nov. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

csak a társadalomra veszélyes szektákét, Jehova tanúi még előnyben vannak, mivel az ő veszélyüket csak a közelmúltban ismerték fel, a scientológia pl rég tiltott, nyilvánvaló okokból


de katolikusok, és protestánsok, nem keresztény vallások, amik nem szekták továbbra sincsenek betiltva


a kevés olyan dolog egyike Oroszországban amivel egyetértek

2015. nov. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azt nem is tudtam hogy a szcientológia ott tiltott. A protestánsok közül az összes legális? Tehát mormonok, karizmatikusok, és hasonlók.

A nem keresztény vallások közül tudtommal az iszlám és buddhizmus az állam történelmi hagyományos vallásaihoz tartozik, mint az ortodox.

A többi nem keresztény csak legális?

2015. nov. 7. 10:19
 4/16 anonim ***** válasza:
egyszerűen nem nyúzzák őket, ugyan úgy jár nekik az egyházi jogi státusz és egyebek, a mormonokat pl nem tudom, az irányelv, hogy amit veszélyesnek találnak azt tiltják be, van sok olyan vallás, vagy felkezet a kereszténységen belül (pl a katolicizmus) amit "nem szeretnek" de mégsem tiltják vagy korlátozzák
2015. nov. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

"Veszélyes szekta"?


S mond kedves Kérdező, milyen veszélyt jelentek Én vagy a testvéreim rád?

Talán megöllek, kirabollak, nyomorékká teszlek, levágom a fejedet?, a Társdalomra veszélyes?

Miért? Mert adófizető, becsületes munkából élő, törvényeket betartó állampolgárok vagyunk?


Ja csak ne menjek keresztény szolgálatot végezni, mert veszélyes.

Veszélyes vagyok mert a Biblia szavaival megyek az emberekhez, veszélyes vagyok, mert nem paráznaságban élek, nem dohányzom, nem lopok, nem hazudok, nem verek meg senkit, sőt engem vernek meg, mert nem ortodox vagyok, vagy nem református, vagy katolikus....


Jehova Tanúi senkitől nem húzzák le olyan magyarázattal a megkeresett pénzüket mint némelyek, mivel itt minden saját akaratból önként történik, és nincs meghatározott, vagy kötelező pénz befizetés


akkor minden "vallást" nyilvánítsunk veszélyesnek, mert nincs olyan egyház, ahol ne tennék zsebre a hívek pénzét, amiért néhány misét kapnak, vagy plusz hatalmas pénzekért eltemetik az elhunyt embereket.

Jézus nem tenne ilyet.


Milyen érdekes hogy a Történelmi egyházak vagyonát senki nem kérdőjelezi meg, pedig nem adnak díjmentesen semmit, S Jehova Tanúi nem mennek az államhoz pénzt kérni mert magukat tartsák fent.

És ez igen csak veszélyes.


Tudod kedves valaki, mi tisztességes munkából megkeresett pénzből élünk, nagyon sokan. s csak kevés ember az aki a teljes idejét ennek a szolgálatnak szenteli, mint ahogy a sok címekkel rendelkező egyház Atyák, de az nem baj, hogy a hívek pénzéből és állami támogatásból tartják fent magukat.


Csak Jehova Tanúi azok nagyon veszélyesek.

2015. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Igen, mivel ott az ortodox egyház Atyák, gyűlölettel és emberi politikai hatalmakkal akarják a hatalmukat fenntartani.


Jehova Tanúi viszont nem alkusznak meg ezen a téren, és nem alkalmazkodnak a Biblia ellenes tanítások megtartásában.

Ezért veszélyesnek tekintik őket, mivel nincs születés nap, nincs karácsony, nincs húsvét, nem szavaznak politikai vezetőkre pártokra, vallásokra, hanem távol tartják magukat ezektől ahogy Krisztus tanította,


Jézus királysága nem része a világ emberi hatalmainak, Ők jelenleg viszonylagosan vannak állásukban, mivel ezeket az emberi törekvéseket nem Jézus szorgalmazza.


A politika, a kereskedelem, és a vallások ilyen megnyilvánulásai Sátán asztala, amivel jól távol tartja az embereket az apostolok után elkezdődött hite hagyáson keresztül.

2015. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
a vértranszfúzió tiltása, a családok, baráti kötelékek szétrombolása, a munkahelyi bizalmatlanság, a fegyveres rendfentartók erők és a közéleti szereplés elvetése, tömeges politikai manipuláció és még sorolhatnám
2015. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hol írtam én szektát kedves ötös válaszoló? Én nem látom sehol hogy említettem volna? Vagy akár szóltam volna bárki ellen bármely szóval és betűvel amit ide leírtam. Azért figyeljünk oda, és az érzelmeinket tartsuk kordában felnőtt módjára, köszönöm!
2015. nov. 7. 12:57
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

"Jehova Tanúi saját magukat tartsák fenn"

Ugye most ezt már ti se hiszitek el?Csak szajkózzátok amit a szátokba rágnak.Hány iskolát vagy öregotthont támogattok mint más egyházak?Hány karitativ rendezvényt szerveztetek?Jó tudom,szellemi eledelt visztek az embereknek,hallottam eleget 10 rohadt év alatt,de kérdezem én tőletek,ezzel tényleg segítetek a rászorúlókon?

Egy volt Tanú

2015. nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
34%

A vértranszfúziótól való tartózkodást nem csak a Tanúk gyakorolják.

persze ők más okokból mint mi.

Akkor Ők is veszélyesek?


A családot senki nem rombolja szét, ez hazugság, s csak olyanoknál téma, és felnagyított dolog, akik nem értenek egyet egy családtaggal aki, már nem akarja azt a világi életet élni, amit egykor.

Jézus nem véletlen mondta, hogy meghasonlás támad a családban apa, és fia, vagy anya és lánya között.


s a támadó rendszerint nem a Tanú, hanem a nem Tanú családtag. aki elrohan fűnek fának elmondani ezt és még sok dolgot hozzá is tesz...


a nacionalizmus, nem keresztény tanítás, ennél fogva egy keresztény bár a világban él, nem vesz részt emberi politikai háborús törekvésekben, és nem akar megtanulni senki ellen harcolni, vagy erőszakot alkalmazni, emberi utasításra.

Ezért veszélyes? mert nem akar rosszat tenni a felebarátjának? ezt Jézus kihangsúlyozta:

Tedd helyére fegyveredet, mert aki fegyvert fog, fegyver által fog elveszni.

Péternek és a Többi tanítványnak is meg a mostani követőinek is egy szép lecke abból, hogy egy keresztény mit nem tehet.


Nem véletlen mondta Jézus, hogy a Tanítványai vagy a követői a világ része lennének, harcolnának, de az Ő királysága vagy országa nem e világból való


ezért veszélyes békében élni? Igen az De nem a kívül állóknak hanem nekünk akiket ezért utálnak, és elítélnek.

Nézz magadba egy kicsit, és a szent írásba is.

2015. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!