Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » János apostol ma is él?...

János apostol ma is él? Halhatatlan?

Figyelt kérdés

„20Amint Péter hátrafordult, látta, hogy jön utána az a tanítvány, akit Jézus szeretett, aki a vacsorán közel hajolt Jézushoz, és megkérdezte: »Uram, ki az, aki téged elárul?« 21Amikor tehát Péter meglátta őt, megkérdezte Jézustól: »Uram, és ő?« 22Jézus azt felelte neki: »Ha azt akarom, hogy maradjon, amíg eljövök, mit törődsz vele? Te kövess engem!« 23Ezért a testvérek között elterjedt a szóbeszéd, hogy az a tanítvány nem hal meg. Pedig Jézus nem azt mondta neki: »Nem hal meg«, hanem: »Ha azt akarom, hogy maradjon, amíg eljövök, mit törődsz vele?«”


Jn21,20-23



2015. nov. 8. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

De hisz ott írtad le a választ:


"Ezért a testvérek között elterjedt a szóbeszéd, hogy az a tanítvány nem hal meg. Pedig Jézus nem azt mondta neki: »Nem hal meg«, hanem: »Ha azt akarom, hogy maradjon, amíg eljövök, mit törődsz vele?«"

2015. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de nem értem. „Ha azt akarom, hogy maradjon, amíg eljövök, mit törődsz vele?” – ez nem egyenlő azzal, hogy halhatatlan, még annak ellenére is, hogy Jézus nem azt mondta, hogy halhatatlan, hanem, hogy „Ha azt akarom...”.
2015. nov. 8. 14:40
 3/12 Clark Kent.. ***** válasza:

Nem értem, hogy mi az, ami nem világos.


Jézus kijelentését a tanítványok félreértették, a szövegben pedig megmagyarázza, hogy nem halhatatlanságot ígért neki, hanem egy eszkatologikus kijelentést, ami a preterista iskola fényében érhető. A másik topikban írtam erről az irányzatról, ahol Jézus szavai értelmezése volt a kérdés, nézd meg.

2015. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ki tudja? Keress egy kb 160 magas, barna bőrű férfit, aki azóta már lehet hogy megőszült, megráncosodott, meghajlott a háta.
2015. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ez tegnap előttem állt a boltban, úgyhogy él.
2015. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mit jelent az, hogy „eszkatologikus kijelentés”? És az, hogy „preterista iskola”?
2015. nov. 8. 16:59
 7/12 KZitus ***** válasza:

Nem él, és nem hallhatatlan - akkor.

Ő is meghalt, mint a többi apostol, csak ő élt a legtovább, hiszen már nagyon idős volt, és fogoly, amikor megírta a Jelenések könyvét kb. i.sz. 95-ben, majd a János evangéliumát is, kb. 98-ban.


Figyelmedbe ajánlom a Jelenések 1:1, és 9. verseit.

2015. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Clark Kent.. ***** válasza:

Eszkatológia = utolsó napokkal/időkkel kapcsolatos témakör


Preterista iskola = az eszkatológia egyik értelmezési lehetősége. Ebben az esetben a múltba pakolja a próféciák beteljesedését.

2015. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ezt is Te tetted fel:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


"Ezért a testvérek között elterjedt a szóbeszéd, hogy az a tanítvány nem hal meg. Pedig Jézus NEM AZT MONDTA NEKI: »Nem hal meg«, HANEM »Ha azt akarom, hogy maradjon, amíg eljövök, mit törődsz vele?«”


Tehát ha azt mondanám, hogy addig a feje tetején fog állni, és naponta 20-szor elfingja a Boci-boci tarkát, amíg el nem jövök, ahhoz sincs neked semmi közöd, neked ahhoz van közöd, hogy kövess engem.


Ez sem jelentette volna azt, hogy a feje tetején fog állni, és napjában 20-szor fingja el a Boci-boci tarkát. A lényeg, hogy Péter ne mással foglalkozzon, hanem azzal, hogy kövesse Jézust, mert Neki az a dolga.


Ha így sem érthető, akkor gondolkozz rajta, én már máshogy nem tudom elmondani.

2015. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

# Clark Kent


Már valamelyik másik kérdésnél is utaltam rá, de tényleg nézz utána ennek a preterista értelmezésnek.


Most az imént éppen azt sikerült kijelentened, hogy maga Krisztus a múltba helyezte a jövőbeli visszajövetelére vonatkozó ígéretét XD


Ekkora butaságot azért még a preteristák se mondanak.


De egyébként meg (és ezt is írtam) tökmindegy, hogy a preteristák mit mondanak, mert akik leírták az Újszövetség könyveit, ők nem ismerték a preteristák Kr. u. 1600 körül kitalált elméleteit.

2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!