Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek hogy visszanyerjem...

Mit tegyek hogy visszanyerjem a "régi" hitemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

17 éves vagyok. Már egy jó 5-6 éve megfogalamazódott bennem hogy pap szeretnék lenni. Mindig is nagyon érdekelt a dolog és engem eddig mindig megvigasztalt bármi gondom volt. Istenre mindig úgy tekintettem mint egy nagyon megbízható barátra akitől bármikor bárhol bármiben segítséget kapok. Épp ezért elkezdtem vele többet foglalkozni mivel elég furán jön ki hogy én papnak akarok menni de egy imát sem tudok. És innentől összetört bennem az a kép amit Istenről felállítottam. Például már a a tíz parancsban is találtam egyet amit nem igazán értek. Ez pedig a VI. parancs hogy ne paráználkodj. Ezt én mindig arra értettem hogy ne járj ágyról ágyra légy hűséges a párodhoz. Vagy éppen azt ne ne molesztálj gyerekeket vagy éppen állatokat. Ezzel így (ahogyan én elképzeltem) teljesen egyetértettem. Viszont én azt olvastam hogy az is bűnnek számít ha egy nő láttán eszembe jut "az". Nemigazán értem hogy ez miért bűn. Attól hogy én arra gondolok nem fogok minden nőt megerőszakolni mert visszatartom magam. Ezért nem értem miért bűn? Pont ez "jó" pontnak kellene lennie mivel szeretném de nem teszem meg mert tudom hogy másoknak az rossz. Ha én megyek az utcán és meglátok egy lányt az szerintem természetes hogy arra gondolok. Végül is isten adta nekünk ezt az érzést nem? Miért ítéli el ezt ennyire a vallás? És én úgy tudom hogy aki megszeg egy parancsot is az olyan mintha az összeset megszegné. Ezért mostanában mindig bűntudatom van. A másik pedig az hogy ha valakinek idelent jó akkor az nem kerülhet a mennyekbe mert már itt elvette a jót és már nem érdemel jobbat. Ezt sem igazán értem. Ha Isten szeret minket akkor miért kötelező idelent is szenvedni? Régen azt olvastam hogy a gazdagoknak NEHÉZ bejutni Isten országába nem pedig lehetetlen. Ezt én úgy értelmeztem hogy azért mert valószínűleg csalással vagy lopással gazdagodott meg. De aki például éveken át dolgozott érte nem pedig másoktól vette el és nem is kapzsi az mit vétkezett? Egyszerűen abból a hatalmas bizalomból amit eddig mindig éreztem amikor Istenre gondoltam félelem és bűntudat lett. Úgy érzem hogy a "mankó" amire eddig támaszkodtam kitört alólam. Nem tudom mit tehetek már és mit nem. Nem merem elérni a céljaimat mert az nekem jó és akkor már azzal valamiféle bűnt követek el.Olyanokat is olvastam miszerint nem éri meg jót cselekedni másokkal mivel isten nem foglalkozik a tetteinkel. Jézus meg azt mondta hogy úgy bánj másokkal ahogy szeretnéd hogy veled bánjanak.Ez a kettő ellentéte egymásnak. Akkor melyik az gaz?Viszont azt hozzá kell tennem hogy ezek egyikét sem a Bibliából olvastam hanem mindenfelől az interneten és ugye az nem 100%. Mi a véleményetek? Elsősorban olyanok válaszát várom akik hívők és tudnak segíteni.Remélem érthetően fogalmaztam és a lényeg kivehető. A helyesírási hibákért elnézést mobilon vagyok.



#Isten #Jézus #hit #Vallási félelem
2015. nov. 9. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
5-6 éve pap akarsz lenni, de úgy tűnik, alapos hiányosságaid vannak hittanból. Kezdj el tanulni, az Egyház mindenre tud válaszolni. Aztán eldöntöd, hogy ezek a válaszok neked megfelelőek-e vagy sem.
2015. nov. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, és egyben megható is amit írtál.


Nos aki Hitet gyakorol Istenben azt kételyek nélkül teszi, mert ismeri Isten szavát, gondolatait, érzéseit, elvárásait, ezek a Bibliában íratta le nekünk.


Ahhoz hogy rendszeres és erős hitünk legyen elengedhetetlen a ismeret szerzés, az elmélkedés, és az életünkben való alkalmazás, amihez ima is szükséges.


azt írod, nem ismersz egyetlen imát sem?

Pedig a Bibliában számtalan példáját olvashatjuk, hogy ki milyen módon imádkozott a Teremtőhöz.


De ehhez először is definiáljuk azt a szót, hogy ima.


Az ima, tisztelet teljes beszélgetés Istennel.

a Régi hűségesek elmondták legbensőbb érzéseiket kéréseiket, gondolataikat Istennek, miközben bocsánatot is kértek esetlegesen elkövetett szándék nélküli hibájukért.

Ezért az Istennel való beszélgetés, nem előre betanult, ugyanazon szavak rendszeres mormolása.

Ha a legjobb barátoddal beszélgetsz, azt nem betanulod előre, hanem spontán belülről jön. magadat adod, mert rád kíváncsi égi Atyánk, nem más dogmatikusan szajkózott szavaira


Más:

Isten a szavában Jézus mintáját íratta le, milyen az ha valaki keresztény életet él

S távol állok, hogy lebeszéljelek arról, hogy pap legyél, ez egyéni döntésed joga.

ám sehol nem tanítja Krisztus sem, hogy egy követőjének papnak kell lennie, mert nem vallásokat hozott létre, hanem a keresztény életformát tanította, milyen a minden napja egy Isteni önátadásban élő keresztény élete


A paráznaságnak fordított görög szó azt jelenti, hogy együtt él egy másik emberrel, házasság kötés nélkül.


Egyébként pedig ha valakinek van házastársa, és szeretet és Isteni önátadásban élnek, az utcán nem fordul meg a fejében, hogy ha lát egy Nőt, vagy egy férfit, hogy azzal mit tenne ha Ő lenne a házas társa.


ezeket mind ki lehet munkálni, rendszeres elmélkedéssel, imával, és a keresztény élet elfoglaltságaival

2015. nov. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1-es helyes, én is amondó vagyok. A net nem jó a hitélet megalapozására, felszínes, kavargó, nem elmélyült áltudást ad (nem csak a vallásra vonatkozik ez, mindenre), amiről azt hiszi az áldozata, hogy "tud" valamit, és ez a legördögibb vonása, mert ettől kezdve nem is keresi. (tájékozódásra, informáltságra jó a net, a bölcsességet, tudást szépen elmélyülten meg kell szerezni, élőben,tanároktól, mesterektől, könyvtárakban) Első lépésben ajánlom, a közeli templomban kérdezd meg, hogy van ifjúsági csoport, hittan. Ott a kérdéseid is felteheted.

A VI. parancs arról szól, hogy vagy szerzetesi magányban tölti az életét valaki, vagy talál egy párt, akivel testi-lelki-szellemi egységre lép. Nem bűn "az",hanem az egyik szentség, a házasság szentsége ,melynek része a testi egység is, "az", és a lelki egység is. Isten áldását is kérik hozzá, esküvőnek hívják.

A gazdagnak nem azért nehéz bejutni Isten országába, mert bűnnel szerezte a vagyonát (ez egyáltalán nem biztos, csak egy kis részére igaz), hanem mert nem tud lemondani, ragaszkodik a vagyonához, és sajnos a halál kapuján nem lehet ilyesmit átvinni, szűk az az isteni út kapuja, csak a jótetteink jönnek át velünk, segítenek átjutni.

"Egyszerűen abból a hatalmas bizalomból amit eddig mindig éreztem amikor Istenre gondoltam félelem és bűntudat lett"

- ez baj, ez mutatja, hogy nem segítenek ebben a kérdésben és eltévedtél.

" Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad. Abban teljesedett ki bennünk a szeretet, hogy bizalommal várjuk az ítélet napját, mert ahogyan ő, úgy vagyunk mi is ezen a világon. A szeretetben nincs félelem."

János I. levele 4. fejezet,16-18

[link]

2015. nov. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

5-6 éve pap akarsz lenni, és nem tudsz egy imát sem.

Ne haragudj, de egy szavadat sem hiszem, ez nem így működik.


Ha elmennél háromszor-négyszer misére, akkor a következő alkalomra már fejből fújnád az összes szertartási imát, magolnod sem kéne.


Fenéket akarsz te pap lenni. Talán jobb is ha nem, nem ez a te világod.

2015. nov. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Nem hazudok. Nem igazán mennek az imádságok, épp ezért szeretném elkezdeni tanulni őket. Nekem abból semmi hasznom nincs, hogy itt névtelenül hazudjak.
2015. nov. 9. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy miért hazudnál itt névtelenül, de nem te lennél az első :)


Ha tényleg pap akarnál lenni már 5-6 éve, akkor 5-6 éve a szabadidőd nagy részét a templomban töltenéd, már rég ministrálnál, hittanra járnál, meg ifikörbe járnál, és 17 évesen már elkezdenél készülni a papi szeminárium felvételiére.


És nem kérdeznél ilyen alapdolgokat, amiket itt kérdeztél, hanem te válaszolnád meg ezeket, ha mások kérdezik.


Ha azt mondtad volna, hogy most jutott eszedbe, hogy pap legyél azt elhiszem. De az, hogy már 5-6 éve pap akarsz lenni, az egyszerűen nem lehet igaz.

2015. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Nos,.......


"Épp ezért elkezdtem vele többet foglalkozni mivel elég furán jön ki hogy én papnak akarok menni de egy imát sem tudok."


Az mit jelent ,hogy többet kezdtél el vele foglalkozni? :)


Am ,hogy hozzá is szójak:


1. A hitet nem szabad bemagolni! Sokan itt rontják el ,mivel a hit/vallás nem egy olyan dolog amire jegyeket és pontokat kell gyűjteni ,hanem tanulmányozni kell ,kutatni kell utána (persze csak aki szeretné és érdekli).


2. Az ,hogy nem tudsz egy imát se (vagy egy-párat) az nem gond ,mert I-ten nem ezt nézi ,hanem a szándékot.

Természetesen ,ha valóban keresztény pap szeretnél lenni akkor valóban érdemes lenne belevágni az imák tanulmányozásába. :)


Am azt is meg szeretném ,hogy egy vallási közösség vezetés nagyon nagy felelősség kell.

Mivel ,ha valahol elbux akkor azzal fogják az egész közösséget megpecsételni (vagy legalábbis a nagyobb részét a közösségednek).

Bár hibázni bárki hibázhat.

Egyébként nekem is mondták már ,hogy lehetnék rabbi (mivel humanisztikus zsidó vagyok) ,de nem lennék. :)


"Ez pedig a VI. parancs hogy ne paráználkodj. Ezt én mindig arra értettem hogy ne járj ágyról ágyra légy hűséges a párodhoz. Vagy éppen azt ne ne molesztálj gyerekeket vagy éppen állatokat."


Nos, a "Ne paráználkodj!" parancsolat (nálunk-micvá, írás: מצוה ) nem a házasság előtti/nélküli szexre és az önkielégítésre vonatkozik ,hanem a nemi erőszakra,a gusztustalan fétisekre (mint amiket pl. te is leírtál ,azt ,hogy ne molesztálj gyerekeket vagy állatokat + vér,sz*r,hulla..stb),nyilvános szexre ( ez az erkölcs miatt ) és az ondó lenyelésére/fogyasztás. (Ez azért ,amiért a vér fogyasztása is. Mivel a vérben ,mind a spermiumban élet van. Ezért a kásrut -kóser étkezés- szigorúan tiltja. + De viszont azt is meg kell jegyeznem ,hogy az orális szex EGYÁLTALÁN NEM BŰN ,de viszont az ondó lenyelése e szempontból valóban az.)


"Viszont én azt olvastam hogy az is bűnnek számít ha egy nő láttán eszembe jut "az"."


Szinte majdnem minden hetero és/vagy (leginkább) hetero romantikus biszex férfinek az jut az eszébe ,ha meglát egy csinos nőt. :DDD

De viszont ,ha komoly házasságban van akkor jobb távol tartózkodni tőle szexuális és vagy akár szerelmi téren. ("Ne kívánd másét".....)


(A szexuális ön megtartoztatás nagyon fontos.

Persze bárki lehet kanos ,de én itt arra gondolok ,ha már függő lennél és ne a falloszod kontrolláljon téged ,hanem épp fordítva stb....)


"Végül is isten adta nekünk ezt az érzést nem?"


De. A szexualitás I-tentől való ún."ajándék" (más szóval nem tudtam kifejezni).

Miért teremtette meg ilyen jóra?

Ezzel akarna büntetni?

Rosszat szeretne nekünk?


Nem! Hát akkor meg?... :)


"A másik pedig az hogy ha valakinek idelent jó akkor az nem kerülhet a mennyekbe mert már itt elvette a jót és már nem érdemel jobbat. Ezt sem igazán értem. Ha Isten szeret minket akkor miért kötelező idelent is szenvedni? "


Ezt nem értem ,kifejtenéd? :S


"Viszont azt hozzá kell tennem hogy ezek egyikét sem a Bibliából olvastam hanem mindenfelől az interneten és ugye az nem 100%. "


Hát nem 100%.

Igazából ezek a témaköröket minden irányból körül kell járni.


Remélem tudtam segíteni. :)


Sok szerencsét!


Üdv!

2015. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*Am azt is meg szeretném jegyezni
2015. nov. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!