Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma találkoztunk egy tüzelő...

Ma találkoztunk egy tüzelő szukával, és az én kutyám, aki kan teljesen megzizzent. Egész nap ugatott. Mit tehetnék, hogy visszanyerjem a régi kutyám? Még csak most lesz 1 éves.

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb, ha ivartalanítod.

Ivarérett lett a kutyád, tehát már reagál a tüzelő szukákra.

2009. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam még ivartalanításra. Fajtatiszta, és szeretném, ha lennének kölkei. Viszont most már mindig így lesz, ha egy ismerős kutya tüzel? Ha csak picit találkoznak akkor , akkor is egész nap ugatni fog?
2009. aug. 7. 21:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közelben van tüzelő szuka, akkor így fog viselkedni, sőt, lehet, hogy szökős lesz, ha ki tud jutni. Akár ismerős az a szuka, akár nem...
2009. aug. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyák akik kevésbé, és vannak akik hevesebben reagálnak a tüzelő szukákra. Ha a tiéd 1 éves és így reagál már, akkor ő a hevesebbek közül való.

Készülj fel a napokig éhezésre, vonyításra ha tüzelő szukát érzett. Ezen a fedezés sem segít. Gondold meg a dolgot.

Nem tudom milyen eredményei vannak a kutyának, majd a tenyészszemlén kiderül, de ha nem kiemelkedő, akkor meggondolnám, hogy tenyésztésbe vonjam.

2009. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az ismerős szukára fog kattanni, hanem az összesre a környéken (nagy körre gondolj!).

+ ha "szerencséd" van lakótelepen vagy annak a közelében lakni akkor számíthatsz arra is, hogy szinte folyamatosan lesz tüzelő szuka a közelben tehát egész évben pórázon kell sétáltatni (ha nem szeretnéd, hogy pl: kocsi alatt végezze, vagy a szuka gazdája leverje/rúgdossa a kutyájáról)...

2009. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ha fedezni fog akkor még rosszabb lesz, mert ráérez az ízére, na és utánna már sokkal nehezebb lesz (tapasztalat)

Ám, még ezt úgysem tudod elkerülni, ha nem viszed sétálni, mert a levegőből, széllel is megérzik a tüzelő szuka szagát (állitólag 5 km-es vonzáskörben o.O )...

2009. aug. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hónapja is találkoztunk egy tüzelő szukával, de akkor nem volt semmi gond. Viszont most sajnos közelebb engedtem. Most itthon vagyok vele, és elég nyugodt. Ha holnap elmegyek dolgozni megint végig ugatja az egész napot, vagy talán ennyi volt?!
2009. aug. 8. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer beindul az ösztön, akkor az idővel csak erősödni fog. Akkor is, ha visszatartod a tüzelő szukától, ha pedig befedezteted, még rosszabb lesz.

Ennek a dolognak csak ivartalanítással lehet véget vetni, és azt is miharabb meg kéne ejteni, mert minél később, annál jobban erősödni fog benne a feléledt ösztön.

2009. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem Westiem van. Ugyan ez volt. Közel engedtem a tüzelő szukához 1 napig egyfolytába vonyított az ajtó elött de este elaludt és elfelejtette, másnap már nem volt semmi baj vele.

De ahányszor találkozik egy tüzelő szukával megint 1 napig megy a vonyítás azokon a napokon nem is eszik nagyon keveset iszik.

2009. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most úgy néz ki, kezd javulni a helyzet, és megmarad már itthon is egyedül, és nem nyüszög, meg ugat. Megvárom a következő alkalmat, és majd akkor elgondolkodom az ivartalanításon. Ezt nagyon elkerülném!
2009. aug. 10. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!