Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha nem szeretem az emberek...

Hogyha nem szeretem az embereket, de nem ölök meg senkit sem, akkor kerülhetek a mennyországba?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 15:00
1 2 3
 1/30 KZitus ***** válasza:
100%
Hogy írhassak a kérdésedre, engedd meg, én is kérdeznék valamit: szereted magadat?
2015. nov. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%

persze ha nem ölsz meg senkit

Nem bűn ha nem szereted az embereket csak kicsit rossz tulajdonság

2015. nov. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Clark Kent.. ***** válasza:
31%

Gyere inkább a pokolba, a Mennyország unalmas.


A pokolban lesz egy pár ismerős, a Mennyországban alig. Jól el leszünk ott, majd grillezünk kukoricát, meg ilyenek. Ki tudja, talán a démon csajok is jól néznek ki.

2015. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
49%

ez egy nagyon jó Biblia vers erre.


(1János 4:7, 8) 7 Szeretteim, továbbra is szeressük egymást, mert a szeretet az Istentől van, és mindaz, aki szeret, az Istentől született, és megszerzi az Isten ismeretét. 8 Aki nem szeret, nem ismerte meg az Istent, mert az Isten szeretet.


(1János 3:14, 15) . . .Aki nem szeret, az a halálban marad. 15 Aki gyűlöli a testvérét, az mind emberölő, és tudjátok, hogy e g y emberölőnek sincs örök élete, amely megmaradna őbenne.


A második legnagyobb parancsolatról Jézus említést tesz

"szeresd a felebarátodat mint önmagadat."


Aki nem szeret azt gyilkosnak nevezi a teremtő,ha megtette ha nem,

nem magyarázkodik, a vers, hogy ha nem ölted meg akkor nem vagy gyilkos.

Ha nem szereted, akkor nem is motivál arra az életed hogy tegyél jót mindenkivel, még az ellenségeddel is,


Jézus elmondta, hogy ha csak azokat szeretjük akik minket is szeretnek mi haszna van


Ebből a szemszögből gondolkodj el erről.

2015. nov. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
39%

4:

"Aki nem szeret azt gyilkosnak nevezi a teremtő,ha megtette ha nem"


Hűha hát akkor van baj a fejében nem kevés


"nem magyarázkodik, a vers, hogy ha nem ölted meg akkor nem vagy gyilkos."


És ha rá akarják fogni?

2015. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
66%
Fogadd be Jézust a szívedbe és a Szentlélek segítségével meg fogsz változni.
2015. nov. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a Törvény betöltése a szeretet (Rm 13,10), nem (Lk 10,25-28). Megoldás: újjá kell születni Jézus által(Jn 3,3-8), meg kell keresztelkedni (Mk 16,16)és venni kell a Szent Szellemet. Akkor lesz szeretet is benned(Rm5,5).
2015. nov. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
15%
Clark Kent, nem tudod, mit beszélsz. Lehet, hogy a Pokolban több az ismerős, de eggyel sem fogsz találkozni, vagy ha mégis, akkor nem fogsz örülni neki. Egy olyan helyre készülsz, ahol soha nem azt csinálod, amit akarsz, hanem a létezésed minden részletét mások határozzák meg a te károdra. Egyben igazad van, unatkozni soha nem fogsz, ha odakerülsz, erről gondoskodni fognak. Náluk aztán próbálkozhatsz, zsigerből gyűlölnek téged, és mindent elkövetnek, hogy még rosszabbul érezd magad. Rossz hírem van: minden, amit jelenleg szeretsz, a Mennyben lesz, számodra elérhetetlen távolságra, sokkal jobb kiadásban, mint ahogy módod volt megismerni. Minden rossz pedig, amitől félsz, vagy amitől undorodsz, ami kellemetlenül érint, ami gyötör, az a Pokolban lesz, de az általad megismert mérték sokszorosával, és sehova nem fogsz tudni elbújni előle. A Pokolban semmi nem lesz abból, amit most szeretsz, de mindaz ott lesz, amit nem. A Pokolban csak gyötrelem van, félelem, undor és sötétség. Ráadásul az embernél sokkal erősebb és hatalmasabb szellemi lények vannak ugyanoda bezárva, akik szintén gyötrődnek, és a gyengébbeken - például rajtad - igyekeznek levezetni a bosszúvágyukat. Ahogy pedig a kecskebogyó is mindig lefelé gurul, te ott vagy a tápláléklánc legalján, és nincs kinek továbbadnod a sérelmeidet, viszont mindenki beléd és a társaidba törli a lábát. Ha tényleg ez az a hely, ahova vágyakozol, áldásom rád, de én a helyedben átgondolnám még...
2015. nov. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Clark Kent.. ***** válasza:
44%

Asperrimus!


Először is szeretnék neked gratulálni. Nagyszerű szöveg volt, a hiszékeny, naiv emberek megfélemlítésére tökéletes. Tökéletes bepillantást nyerhettünk abba, hogy a pünkösdi-karizmatikus mozgalmat követő egyének hogyan is próbálnak téríteni, természetesen alkalmazzák a jól bevált félelemkeltés eszközét. Ahogy olvastam a leírásodat, úgy eszembe jutott pár olyan mondat, amit azoktól hallottam, akik azzal jönnek elő, hogy nekik Isten megmutatta a pokolt, és beszámoltak arról, hogy miféle szadizmus is folyik ott, mindezt persze a "Jó" Isten engedélyével.


Másodszor elmondom neked, hogy amit az előző kommentben írtam, az csupán egy paródia volt, amivel azt próbáltam érzékeltetni, hogy micsoda ostobaság ilyen butaságban hinni, hogy létezik a pokol. A pünkösdi-karizmatikus tévtanítással ellentétben ugyanis a Biblia nem tanít róla, az egész az amatőr Szentírás-kezelésből adódik, mert nem ismertek a bibliai képeknek sem a történelmi hátterét, sem pedig azt, hogy a könyvek milyen műfajban íródtak. Ez pedig gáz, mert egy könyv értelmezését mindig a műfaj határozza meg. Ezek hiányában tehát a Bibliát teljesen félreértitek, már az alapok sincsenek rendben. Mondjuk nem is csodálkozok rajta, ide vezet a Szentírás önkényes magyarázata.


Harmadrészt pedig attól függetlenül, hogy a Szentírás nem tanít a pokolról - ha feltételezzük, hogy hoax kereszténység és a görögöknek van igazuk, akik viszont tanítottak róla, az alvilág formájában - akkor sem hiszem, hogy olyan lenne, mint amiről a karizmatikusok fantáziálnak. Ilyen szempontból a démon csajokat és a grillezést még jobban el tudom képzelni, mint azt, hogy vasvillával szurkálják az emberek hátsóját.

2015. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Clark Kent.. ***** válasza:
Még valami Asperrimus: Sajnálom, hogy neked és a karizmatikusoknak ilyen szadista istenképetek van. Remélem, majd egyszer te is megismered az igazságot. Minden jót!
2015. nov. 14. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!