Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azok az emberek, akik a...

Azok az emberek, akik a mennyországba kerülnek haláluk után, angyalok lesznek? Kerülhetek még a mennyországba, ha halálos bűnt követtem el, de megtértem?

Figyelt kérdés
A megtérés mentesít a Pokol tüzétől?
2013. aug. 21. 15:12
1 2
 1/11 nagylzs ***** válasza:
Melyik vallás álláspontját szeretnéd hallani? Vagy talán minden itt megforduló ember ("jöttment ember") személyes véleménye érdekel?
2013. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
És miért "tértél" meg? Mert félsz? Akkor akárhányat imádkozhatsz, nem bocsátanak meg. Ha őszintén megbánod (nem félelemből), akkor megbocsátanak. Őszinte megbánás. De szerintem vannak olyan bűnök, amelyeket nem lehet megbocsátani.....
2013. aug. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Római katolikus vagyok. :)
2013. aug. 21. 15:32
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem azért tértem meg, mert félek, hanem mert megbántam a tetteimet. Milyen bűnökre gondolsz, amiket nem lehet megbocsátani?
2013. aug. 21. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért tanulhatnál közönséges tankönyveket is, hogy jobban megértsd a bibilia szövegeit.

Nem, nem lesznek angyalok. Ilyen sehol sincs leírva. Se konkrétan, se áttételesen. Legfeljebb annyi van leírva, "... mint az angyalok" és ez nem ugyanaz.

2013. aug. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Pár évig jártam hittanra, meg szoktam imádkozni, de igazából nem nagyon értek még ezekhez, Köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 21. 15:36
 7/11 anonim ***** válasza:
Mi volt a bűnöd gyermekem?
2013. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia

Nem, a Bibliában szó sincs angyalokról.

Csak a lelkük kerül a Mennyországba, majd feltámadásukkor megdicsőült testet kaphatnak.

Persze, hogy kerülhetsz. Máté 3:28-29

"Bizony, mondom néktek, minden bűn meg fog bocsáttatni az emberek fiainak, még a káromlások is, bármennyi káromlást szólnak, de ha valaki a Szentlelket káromolja, az nem nyer bocsánatot soha, hanem vétkes marad bűne miatt örökké."

2013. aug. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Előttem leírták, hogy nem angyalok lesznek. Olyan bűn, amelyet nem bocsát meg Isten, az a Szentlélek káromlás.

Maga a megtérés, önmagában nem mentesít a kárhozattól. Ahhoz, hogy ne kárhozz el, ahhoz úgy kell élned, olyan cselekedeteidnek kell lennie, amelyekkel azt bizonyítod, hogy Istent követed. És nem az Ördögöt.


Gal 5:22 De a Lélek gyümölcse szeretet, öröm, békesség, hosszútűrés, szívesség, jóság, hűség,

Gal 5:23 szelídség, mértékletesség. Az ilyenek ellen nincs törvény.

Gal 5:24 Akik pedig Krisztuséi, a testet indulataival és kívánságaival együtt megfeszítették.

Gal 5:25 Ha a Lélek által élünk, a Lélek szerint is járjunk.

Gal 5:26 Ne legyünk hiú dicsőségre vágyók, egymást ingerlők, egymásra irigykedők.


És még azok a dolgok, amelyek az Igében le vannak írva. Olvasd nyugodtan, az nem árt. És sok olyan dolog is kiderül majd, amit félremagyaráznak sokan...


Üdv.!

2013. aug. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A mennyországba kerültekből szentek lesznek, nem angyalok. Emberek maradnak, és testben támadnak fel.

Te is lehetsz szent. Ha előveszed a Szentek élete című horrort, ott láthatod, hogy egyesek mi mindent követtek el. Megbánod a bűnöd, és Isten megbocsát, a pap pedig elbeszélget veled, és jó tanácsokat ad, meg kijelenti a feloldozást.

2013. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!