Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek halhatatlan a lélek?

Szerintetek halhatatlan a lélek?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy a katolikus és ortodox tanítás szerint az emberi lélek halhatatlan. Meg azt is tudtam, hogy az adventisták és Jehova tanúi szerint nincs halhatatlan lelke az embernek.


De legutóbb meglepődtem, amikor református (kálvinista) honlapon olvastam, hogy az embernek nincs halhatatlan lelke.


A ti egyházatok hogy tanítja? Elsősorban a nem említett felekezetek nézete érdekel.



2015. nov. 21. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintunk is az. Mondjuk mi Nichi-ren buddhizmus gyakoroljuk。
2015. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de annyit azért tudok a buddhizmusról, hogy határozottan tagadja a lélek fogalmát :)
2015. nov. 21. 23:47
 3/18 anonim ***** válasza:
30%

Az embernek 3 része van. Szellem, lélek és test. Ezek központja (matematikai kifejezéssel élve a metszete) a szív. A Biblia azt tanítja, hogy a szívből indul ki minden élet, innen jönnek a gonosz gondolatok, itt fogalmazódnak meg a bűnök, vagy a jó gondolatok és a jó cselekedetek. Az ember szíve gonosz születésétől fogva, de tehetünk annak érdekében, hogy jó legyen a szívünk. Ezért van pl az, hogy van valaki aki állandóan káromkodott, szeretné befejezni de állandóan káromló gondolatok jönnek és úgy kell erőlködnie hogy ne káromkodjon, meg van akinek tiszta a szíve és alapból nem jön neki káromló gondolat így erőlködnie sem kell hogy visszafogja magát. A szellem a legfelsőbb spirituális valósága az embernek, a szellemet kaptuk Istentől, a szellemet lehelte Isten a földből formázott testbe teremtéskor ekkor lett az ember élő lélekké. A szellemünk hallhatatlan. A lélek a szellem és a test találkozásakor jött létre, a lélek az érzelem, az értelem és az akarat központja. A szellemünk hallhatatlan, de a testünk is fel fog támadni csak el fog változni.


"52.

Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.

53.

Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

54.

Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra."


Csak nem mindegy hogy éli az ember az életét, hogy milyen lesz a teste feltámadáskor, egy dicsőséges test - ha megtért, vagy egy dicsőség nélküli amire az örök szenvedés vár.


Bocs lehet, hogy volt kitérő is de úgy gondolom ezek is hozzátartoznak a témához.

2015. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ! (Zöld kéz ment)

Csak azt nem írtad meg, hogy ez melyik egyház tanítása :)



Egy kis kiegészítés, hogy az egyházatyák műveiben a szív az nem a test-lélek-szellem közös metszete, vagy centruma, hanem inkább konkrétan a szellem (pneuma) szimbóluma, de most ez nem annyira fontos.

2015. nov. 22. 00:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
református honlapon ilyet te hol olvastál? A kálvinizmus 3 "fő irata" mind halhatatlannak tartja a lelket
2015. nov. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Valamelyik református lelkész saját blogján olvastam, azt sajnos már nem találtam meg, hogy linkeljem.


De ebben az írásban is azt írják, hogy református Biblia-körön is ezt tanítják:

[link]

2015. nov. 22. 00:34
 7/18 Roland G. ***** válasza:
100%

A 3-as válaszolóval értek egyet,és ez a pünkösdi-karizmatikus kereszténység tanítása.A lélek halhatatlan.

(Egyes tanítók szerint a szív és a szellem azonos,de ha jobban megvizsgáljuk,akkor a Szentírás megkülönbözteti a kettőt)

2015. nov. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi Roland!


Pünkösdistáktól is hallottam már nem is egyszer, hogy a lélek nem halhatatlan. De akkor ezek szerint náluk is úgy terjed ez a tanítás, hogy az egyházuk ezzel nem ért egyet ezzel.

2015. nov. 22. 09:27
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
amennyiben református ilyet írt vagy mondott, nem a "hivatalos" református tanítást képviseli, ilyen alapon egy református mondhatná, hogy "Jézus csak egy ember volt" de ezzel szembe megy a saját egyházának nézeteivel
2015. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
esetleg még az lehet, hogy különbséget akar tenni olyan szavak között amit magyarra mind "léleknek" fordítunk, és újabb bibliafordítások már igyekeznek egyértelműsíteni, ebben az esetben lehet, hogy az "életerő" értelemben vett lélek nem halhatatlan
2015. nov. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!