Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tennem, ha vallásos...

Mit kell tennem, ha vallásos akarok lenni, mármint úgy rendesen?

Figyelt kérdés

Az okát annyira én sem értem, de az elmúlt években rengeteg minden történt velem, és megváltozott a gondolkodásom is. Rájöttem, hogy attól érzem magam igazán boldognak, ha szeretetet adok másoknak és jó dolgokat teszek. És abban is hiszek, hogy irányít minket valami az univerzumban. A szerelmi ügyeim is csak egyre zavarosabbak, amiből kezd elegem lenni már, és akár erre is megoldást jelenthetne, ha úgy sem feküdnék le senkivel, csak ha megházasodok.


Viszont ezidáig nem éltem vallásos életet, ettől függetlenül el lehetne most kezdeni 20 évesen? Van itt olyan, aki hitgyülekezetbe jár?


20/L


2015. nov. 23. 21:36
1 2
 1/14 Költőnő? ***** válasza:
31%
Mitől leszel vallásos szted
2015. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
Én vallásos családban nőttem fel, de egyáltalán nem vágyom arra, hogy bármilyen vallási közösséghez tartozzam, a hitet vallástól függetlenként kezelem.
2015. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

"és akár erre is megoldást jelenthetne, ha úgy sem feküdnék le senkivel, csak ha megházasodok"


Azt biztosan megoldaná! Konkrátan 0 db pasit tudnál jobbanbmegismerni.

És mi van ha nem akar az illető házasodni???

Kicsit gondold át ezt,túl fiatal vagy,hogy így kiba.ssz magaddal!

2015. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
én is hasonlóan voltam mint te csak úgy 17 évesen, ha gondolod írj privátban, amúgy melyik vallás, keresztény akarsz lenni?
2015. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem vallásosnak kell lenni

keresztény lenni egy életforma,

Jézus nem vallások sokféleségét hozta létre,hanem a tiszta imádatot állította helyre,


Jézus ismeret szerzésről beszél, ami hatással lesz az életre, és változtat,

a jw.org oldalon kérhetsz ingyenes Biblia oktatást, és majd eldöntöd, szeretnél-e keresztényként élni.

2015. nov. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Roland G. ***** válasza:
42%

Szia!

Sokféle vallás van és a kereszténységen belül is több irányzat.Ha keresztény életet akarsz élni,akkor az ehhez vezető 3 lépést kell megtenned a Biblia szerint:"Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát." Apcsel 2:38


Olyan közösséget keress ahol ezt hirdetik:1.Megtérés,2.vízkeresztség az Atya,Fiú és a Szentlélek nevében,3.Szentlélek vétele.


Mindenki a saját felekezetébe hívna,de azt tanácsolom,hogy szerezz be egy Bibliát és te magad döntsd el,hogy melyik egyház/gyülekezet tanít a Szentírással összhangban!

2015. nov. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
42%
Ha jó életet élsz és hiszel az úrban, hidd el nem fogja nézni milyen vallású vagy.
2015. nov. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Az 5ös válasz egy jehovista bemagolt hazugsága, ők igazán vallásosak, de nem hívők.

Jézus azt kérte, hogy ismerjük és kövessük, nem azt, hogy szerezzünk róla ismeretet. Vallásosnak lenni azt jelenti, hogy betartasz egy rakás, emberek által alkotott szabályt és életed végéig vagy rettegsz, hogy sikerült azok ltal üdvösséget nyerni, vagy gőgös leszel, mert abban vagy biztos, hogy neked sikerült azok által üdvösséget kapni. Egyik sem a jó út.


Ülj le és imádkozz. Kérd Isten útmutatását, mondd meg neki, hogy nyitva a szíved és add át az életedet, tiszta szívből. Nyugodtan beszélhetsz hozzá órákig is, meg fog hallgatni, örül neked.

Mindenképpen az ő vezetését kérd, hogy hívő lehess, aki ismeri és követi őt, nem pedig megismeri a sztorit és utánozni próbálja, mint egy majom. Egyedi vagy, utánozhatatlan, nem sablon embereket akar ugyanolyan belsővel.

Igaz, a bűnbánat a másik nagyon fontos, bár van akire elemi erővel tör rá, és van, aki apránként ismeri fel és meg akar térni mindenből. Ez változó, mert más az életünk, habitusunk és Istennél jobb pedagógus nincs, ezt hidd el nekem. Előbb keresd őt, és nem fog válasz nélkül hagyni. Emberek hagyományaihoz meg ne akarj ragaszkodni.

2015. nov. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%
Hát, első körben a Bibliát ajánlom. :) Ha pedig szeretnél majd valamelyik felekezet istentiszteleteire is járni, akkor pedig először olvass a kereszténység történetéről általában, és ha gondolod, látogass meg néhányat. Ha nem vagy megkeresztelve, de szeretnél, a számodra szimpatikus egyház papjánál/lelkészénél jelentkezz, és majd ott adnak bővebb felvilágosítást ennek menetéről.
2015. nov. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Szia!


Csatlakozom az előttem szólóhoz: a Szentírás azt tanítja, hogy "a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által." (Rm. 10:17).


Elsődleges, hogy megismerd Istent, és az Ő Fiát, akit elküldött, hogy megváltson bennünket a bűntől. Javaslom Lukács evangéliumát: [link] és apostolok cselekedeteit: [link] , mindkettőt ugyanaz a görög orvos írta barátjának Jézus Krisztusról, és az ő követőiről.


Ajánlom még hozzá a Jézus élete: [link] és a Jézushoz vezető út: [link] című könyveket.


Üdv. Péter

2015. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!