Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi között a mai...

Jehova Tanúi között a mai napig él a nézet, hogy az 1975-ös világvége jóslat valójában sosem létezett, és hitehagyottak illetve jehova tanúinak ellenségei terjesztették ezt el, lejáratás céljából?

Figyelt kérdés
2015. dec. 9. 11:54
1 2
 1/17 KZitus ***** válasza:

Szia


A kérdéseddel kapcsolatosan azt tudom mondani, hogy abban az évben több tanúval volt kapcsolatom, (családtag is), de soha senkitől nem hallotam a világ végéről ebben az aspektusban.

2015. dec. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 KZitus ***** válasza:

ja a kérdés második része: szerinted hazugságot terjeszt egy barát(fele) a másik barátra?

Akik Krisztust követik, bántják(akár szavakkal is) embertársukat?(főleg hazugnak nevezve?)

2015. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én magam pedig azt tudom, hogy nem írta sehol az akkor megjelent kiadvány konkrétan hogy itta világ vége, két okból sem


Egy részt mert a napot s az órát senki nem tudja, mai napig sem, ez írva van, ettől eltérőt senki nem állíthat.

Illetve állíthat, de akkor magát csapja be.


A mondat amit egyesek félre magyaráztak és elkezdtek magán akcióba némelyek, igy hangzik:

"Kb 6000 éve van emberi élet a földön"


némelyek elkezdtek kölcsönöket felvenni, mondván itt a világ vége, már úgy sem kell vissza fizetni.

Ám a felvigyázók és mások akik mai napig is itt vannak ilyen utasítást senkinek nem adtak, és nem is mondtak


Azok akik ennek ellenére ilyet tettek később rájöttek, hogy tévedtek, és elhagyták a gyülekezetet mondván, hogy Őket becsapták.

s így szájról szájra elterjedt a hír a tévedésekről, s tudjuk mi történik ha a falú elején elkezdődik egy mondat, a falú végén már mást mondanak.

2015. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

#3


De hogyan történhetett meg Isten egységes népével ez a baki. Ami által nem oly kevesen elváltak az irányzattól.

2015. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
napot és az órát, igen erre hivatkoznak a tanúk "de az évet igen" noss 1975 már elmúlt
2015. dec. 9. 19:27
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

"hogyan történhetett meg"?


Úgy ahogy az első keresztényekkel akik között pedig ott járt Jézus, és néha másként gondolkodtak, mint kell.

Péter is kedvezni akart Jézusnak mert nem értett meg egyből mindent, De Jézus helyre igazította ezeket idővel.

Vagy Júdás hogyan árulhatta el azt aki tanította?

stb stb.

a Biblia írja:

(1Péter 4:17) 17 Mert itt a meghatározott idő, hogy megkezdődjön az ítélet az Isten házán. Ha pedig először rajtunk kezdődik, mi lesz a végük azoknak, akik nem engedelmeskednek az Isten jó hírének?


Isten először a népe körében tesz rendet, és a nem oda valók szépen kiesnek, mert felszínre jön hogyan gondolkodnak.

Az első században is voltak akik még Jézust is elhagyták, Sokaknak nem tetszett némely beszéde.


(János 6:66, 67) 66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé. 67 Jézus azért ezt mondta a tizenkettőnek: „Talán ti is el akartok menni?. . .


Nos ha akkor előfordult, most is van, és lesz is még, csak a hűségesek és az éberek maradnak akik kevesen vannak,

a Többiek vissza mennek a hátrahagyott dolgokhoz, vagy is régi világi életükhöz

2015. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Még a saját írott történelmüket is letagadják. :)
2015. dec. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én emlékszek,még gyerek voltam és bejött hozzánk a szomszéd néni aki tanú volt.Hozott egy folyóiratot és mondta,hogy olvassuk el,mert itt van a világ vége,ebben az évben be fog következni.Sajnálom,hogy nincs már meg az a folyóirat
2015. dec. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
valahol, pl könyvtárban fellelhető még ilyen folyóirat, szóróanyag, bármi egyéb?
2015. dec. 10. 19:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Csak Isten tudja a pontos időpontot amikor elhozza az itéletét.
2015. dec. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!