Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék választ kapni egy...

Szeretnék választ kapni egy dologgal kapcsolatban! Jézussal?

Figyelt kérdés
Mesélt nekem a testvérem ma valamit amiről nem hallottam még!Azt mondta Hogy Jézus kezéből kilopták a keresztet a cigányok!Hogy Magyarán Keresztre feszítése után kihuztak a tenyeréből az egyik szeget!Hogy a Magyar cigány himnuszban is bent van!Mért húzták ki?Lopás végett!Vagy könyörületből!Nagyon szeretném tudni kinek mi a véleménye erről?És büntetie őket Isten ezért ha igaz!

2015. dec. 9. 19:22
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

ez pontatlan


a romáknak van 3 legendája is ami magyarázza, hogy miért kell nekik vándorolni (nagyon sokáig vándorló életmódot folytattak), ebből az egyik ,hogy az ősapjuk ellopta az egyik szeget amivel Jézust megfeszítették, és ezért átkozottak az örökkévalóságig és mindenhonan menekülniük kell


hasonló változat, hogy a romák ősatyja egy kovácsművész volt, aki hivatásához méltatlanul beleegyezett, hogy szöget kovácsoljon keresztekhez(a kor talán legbrutálisabb kivégőeszközéhez), és Jézus szögeit is ő készítette, ezért az átok


ez utóbbi legenda magyarázza azt is, hogy a romák miért olyan kiváló kovácsművészek, manapság ez a hagyomány persze kihalt, de korábban valóban így volt, rengeteg ilyen műalkotás maradt fent, egészen elképesztő művészeti teljesítményekre kell gondolni, nagyrészt a magyarok tőlük vették át a kovácsművészetet, ezért is nagyon hasonló a kettő, és minél inkáb visszamész az időben annál hasonlóbb

2015. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Jézust nem keresztre feszitették, csak egy oszlopra.
2015. dec. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ne higyj ennek a történelemhamisítónak kedves olvasó, Jézust keresztre feszítették, nem csak oszlopra


jehova tanúi hirdetik ,hogy csak egy oszlopra, ezért nem kell a keresztet mint jelképet hználni, arra hivatkoznak, hogy eredeti nyelven az a szó amit mi keresztnek fordítunk jelenthet egyszerű faoszlopot is, ám biztos, hogy mégis a keresztről van szó, hiszen rengeteg régészeti lelet és írásos bizonyíték is alátámasztja, hogy itt valóban keresztől van szó, bár az eredeti nyelven ugyan azzal a szóval mondták az oszlopot is, de amikor a kivégzőeszköről beszéltek valóban egy olyan dologról beszéltem ami kereszt alakú.


[link]


illetve pontosabban ilyen T alakú

2015. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jézus szolgája ***** válasza:

oszlop?ugyan már...

természetesen kereszt halált halt,ilt keresztre feszítették.


a kérdésre,igen úgy van ahogyan a dalban is,nem loptunk mi csak egy szöget Jézus vérző tenyeréből.

ilt én úgy tudom hogy a romák ős atya el lopott egy szöget melyet Jézus megfeszítéséhez készítettek elő.

tehát eredetileg 4 szög lett volna,a két kezének és a két lábának.

a lopás célja sajnálatból történt,ilt azért hogy Jézust ne feszítsék meg.

de mivel csak egyet sikerült el lopni így egy egy szöggel a két kezén és egyel a két lábát ősze rakva feszítették meg.


Jézus tudván hogy sajnálatból tette az illető roma a lopást azt mondta,nemzetek közt a te néped lesz az egyetlen szabad nép kik szabadon fognak élni és vándorolni.


bár ez mendemonda,természetesen nincs rá bizonyíték sem bibliai utalás hogy ez a szög lopás valós volna.

talán csak a romák szabad és vándorló életformájuk miatt indult el ez a mendemonda.

de lehet hogy van valós alapja is.

2015. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat továbra is szólván!Tisztelt 4 es iró!Maga biztos kissebségi nemzetiségű lehet!Ha így történt Jézus biztos irgalmas volt a cigány néphez a mai napig!DE MINKET MÉRT BÜNTET VELETEK?????Már nem személyeskedni akartam!Már úgyszolván!A cigányfajjal!Tisztelet a kivételeknek természetesen!Most is lop 98%-ka!Akkor most is nagyon jó fejek!Ezt hirdették nekik biztos!Ez melyik vallás?
2015. dec. 10. 17:50
 6/9 Jézus szolgája ***** válasza:

tisztelt kérdező.

1,nem tartozom a kisebségi nemzetiség közzé.

csak ellen tétben veled én nem vagyok rasszista ....

2, a romák közt sem mindenki rossz mumus,vannak rossz romák és vannak tisztességesek is,ép úgy mint a magyarok közt.

Isten nem veri a magyarokat a romákkal,csak a rasszista gy....t

talán a romák lopnak,persze egy két baromfit.

de aki milliókat sikkaszt.

mind egy nem akarok ebbe bele menni,a lényeg az hogy nekem sok roma ismerősöm van és valamennyi tisztességes és becsületes ember.

erről ennyit.

szívből kívánom neked hogy Jézus tisztítsa meg a szívedet és adjon neked nyugodtságot és békét.

és tereljen a helyes útra.

2015. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tisztelt 5tös!Én oda írtam hogy tisztelet a kivételnek a mondandómhoz!De látott már olyan hülye embert aki imádja őket!Csak megtürjük ezt a népet!Az megint más!De ennek a dolognak most nincs köze a kérdésemhez!
2015. dec. 11. 09:41
 8/9 Jézus szolgája ***** válasza:

De látott már olyan hülye.

tudok valakit,Isten.

neki minden ember egyelő és minden embert egyformán szeret.

mind egy hogy roma magyar szlovák vagy akár busman.

minden ember a tetteiről ítéltetik meg,és nem a származásától.


egy keresztény.

2015. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tisztelt keresztény ebben igaza van!Én is ezt tartom!De a kérdésem az kérdés is marad!Amit ne keljen leírnom mégegyszer!Ez nem a fajgyűlöletről és a nemzetségről szól!Nem ki milyen vallásu főleg!De hamár a kissebségnél tartunk azért!A kérdéssel kapcsolatban is!Azt tudom azért mondani !A cigány magába hordja a nevét!Magyarán azt hiszem megválaszoltam saját kérdésem!Köszönöm mindenkinek a hozzászólást!
2015. dec. 12. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!