Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A karácsonyfa egy pogány...

A karácsonyfa egy pogány szimbólum. Nem zavarja ez a keresztényeket?

Figyelt kérdés
A karácsonyfa állitásnak semmi köze Jézushoz, sőt gyakorlatilag egy bálvány, mégis ma már elképzelhetettlen enélkül a karácsonyi ünnep.

2015. dec. 10. 14:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
45%

Jómagam a fenyőfa alsó részét díszítettem, a két méteres barátnőm a tetejét.


Ekkor döbbentem rá, hogy a valódi bálvány a barátnőm. :)

2015. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Jézus kért olyat hogy állíts fenyőfát és vásárolj mindenféle haszontalan dolgot mikor megemlékezel róla?
2015. dec. 10. 15:47
 13/35 anonim ***** válasza:
69%

"Jézus kért olyat hogy állíts fenyőfát és vásárolj mindenféle haszontalan dolgot"

Nem, nem kért. És azt kérte az édes Jézus, a szelíd kegyes Krisztus, hogy ezzel macerálj embereket és "bálványozással" rágalmazd őket, és átugord azokat, akiknek fa, ide, vagy oda NEM a pénzről szól a Karácsony??


A te lelkedben is megszülethet(ne) a világ világossága. Különben nem ér semmit az egész.


"Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol. Élet, s halál ebben!"

A.Silesius

2015. dec. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
83%
Jézus kért olyat hogy a nevében hülyeségeket irkálj a gyakorira? :-D
2015. dec. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 Roland G. ***** válasza:
47%

Bálvány az,amit vallási tiszteletben tartanak és leborulva imádják stb.A karácsonyfával nem csinálnak ilyet.Lelkiismereti kérdés:aki állít,az ne kötelezze azt aki nem akar és viszont.

Ezzel az erővel egy Nike cipőt sem vehet fel egy keresztény,mert a márka nevének eredete is pogány.Héra vaj is tilos,mert pogány istennév!... :D

Nem ilyen kérdésekről szól a keresztény élet,jó lenne már megérteni egyeseknek."Keresztény"farizeizmus.

2015. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 KZitus ***** válasza:

Szia:-)


Akit zavar, az nem állít.

Akit meg nem zavar, minden féle indokkal védik, mint a válaszokból láthatod.

De senkiben nem merült fel eddig, hogy mit szól hozzá Isten?

Esetleg valaki idézne ezzel kapcsolatban a Bibliából? Mert Isten véleménye a mérvadó! Nem igy gondoljátok?

2015. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

"Esetleg valaki idézne ezzel kapcsolatban a Bibliából?"

Igen.

Noel könyve 666,09.13

"Ne állíts magadnak örökzöld fenyőfát, függő csillogó díszekkel, göngyölt papírba bújtatott eledelekkel az szobádban, az családod megrontására és tanuk, farizeusok, és marháid megbotránkoztatására. Ha látsz fa-botrányt, kapd fel és vonulj vele a pusztába, égesd el égő áldozatként, szaggasd meg ruhádat, fejedre az hamut szórj"

2015. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Szia:-)


Akit zavar, az nem állít.

Akit meg nem zavar, minden féle indokkal védik, mint a válaszokból láthatod.

De senkiben nem merült fel eddig, hogy mit szól hozzá Isten?

Esetleg valaki idézne ezzel kapcsolatban a Bibliából? Mert Isten véleménye a mérvadó! Nem igy gondoljátok?


Kedves Zitus, és az sem zavar például téged, hogy a Jehova Tanúit, akkor még Biblia Tanulmányozó társaság tagja Charles Taze Russell komoly okkultista háttérrel büszkélkedhetett, és piramisokból próbálta tévesen a világvége dátumokat megjövendölni, amit szigorúan tilt a Biblia, (természetesen ezeket tudom is bizonyítani) de a te esetedben ez szükségtelen, mert tudom, hogy kiforrott véleményed van, még akkor is ha helytelen.


Ui: Nem vagyok egyik történelmi egyház tagja sem, úgy ahogyan new ages mozgalom tagja sem. De attól még hogy én sem tartom helyesnek, és tisztában vagyok vele, hogy pogány ünnepség része, attól még nem fogok mosolygós jellel provokálni másokat, mert a "Ti" udvarotok sem tiszta.

2015. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Kedves KZitus :-)


De vannak olyanok akik nem állítanak és zavarja őket hogy más igen. Zavarja őket más boldogsága. Én nem állítok (fát) és nem foglalkozom a karácsonnyal, mégsem piszkálom azt aki megteszi. Sem a magam gondolataival, és sem a Bibliával. Nem mocskolódom, nem pogányozom le öntelten.

De ha már Biblia.


Van, aki különbséget tesz a napok közt, a másik meg minden napot jónak tart. Kövesse mindenki a maga meggyőződését. Aki tekintettel van a napokra, az Úrért teszi. S aki eszik, az Úrra való tekintettel eszik, hiszen hálát ad az Istennek. Aki viszont nem eszik, az Úrra való tekintettel nem eszi, és ő is hálát ad Istennek.


(Róma 14:5,6)


Gondolom a kérdező, a kérdésből kiindulva bizonyos hónapok nevét sem veszi szájára hiszen ott is megfigyelhető a pogány eredet. Sőt, nem is gondolná az ember hogy még hány helyen ez előfordul. Konkrétan az embernek egy másik világba kéne költöznie hogy ne így legyen. Enélkül csak képmutatás hogy a Bibliára hivatkozva ezt szapulom, de mást figyelmen kívül hagyok.

2015. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 Roland G. ***** válasza:

Zitus Te idéznél a Bibliából,hogy mit szól hozzá Isten???

"A karácsony nem bibliai ünnep. De nem bűn ünnepelni, hacsak nem térdelsz le és nem kérsz valamit a karácsonyfádtól."

Szerintem ez a helyes látás erről a kérdésről.

2015. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!