Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A karácsonyfa egy pogány...

A karácsonyfa egy pogány szimbólum. Nem zavarja ez a keresztényeket?

Figyelt kérdés
A karácsonyfa állitásnak semmi köze Jézushoz, sőt gyakorlatilag egy bálvány, mégis ma már elképzelhetettlen enélkül a karácsonyi ünnep.

2015. dec. 10. 14:24
1 2 3 4
 31/35 KZitus ***** válasza:

Kedves Roland


Természetesen azt tartasz jónak, vagy elfogadhatónak amit akarsz. Én ezt a döntésedet tiszteletben tartom. Jó lenne, ha más is így lenne ezzel. Kevesebb lenne a személyeskedés itt.

De ha már elmondtad a véleményedet karácsonnyal és a fával kapcsolatban, engedd meg, hogy én is elmondjam az álláspontomat.

Miért nem ünneplik Jehova Tanúi a karácsonyt?

Jézus parancsa szerint a haláláról kell megemlékeznünk, nem a születéséről (Lukács 22:19, 20).

Jézus apostolai és az első tanítványai nem ünnepelték a karácsonyt. Egy enciklopédia megjegyzi, hogy „a betlehemes játékokat csak i. sz. 243-ban vezették be”, vagyis több mint 100 évvel az utolsó apostol halála után (New Catholic Encyclopedia).


Nincs rá bizonyíték, hogy Jézus december 25-én született. A születésének időpontjáról nem olvashatunk a Bibliában.


Úgy gondoljuk, hogy Isten nem helyesli a karácsonyt, mert pogány szokásokon és szertartásokon alapul (2Korintusz 6:17).

2015. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 KZitus ***** válasza:

228-as: el sem olvasod amit írtam, csak vádaskodol:

"Látod kedves kérdező, én nem pogányoztam le senkit, és a keresztényeket sem magasztaltam fel,... "

Akkor?????

2015. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Elég sok dolog van, ami nem zavarja a keresztényeket.
2015. dec. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
#17: Nem számítottam rá, hogy itt valamelyik válaszon nevetni fogok, és ennyire :)
2016. febr. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Még egyszer: Az ókori rómaiaknak nem volt karácsonyfájuk. Köszönöm.
2016. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!