Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok olyan oldalt ajánlani,...

Tudtok olyan oldalt ajánlani, amely az ortodox kereszténységgel foglalkozik?

Figyelt kérdés
A legjobb az lenne, ha ortodox keresztények szerkesztenék.
2015. dec. 11. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezen a blogon a jobb oldali linksávban megtalálod a magyar nyelvű ortodox oldalakat, más ortodox blogokat (nem magyarul), meg az ortodox egyházak hivatalos oldalait (szintén nem magyarul). Ezek mellett van még az ortodox wiki is, angolul:

[link]

2015. dec. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja pont a link maradt le, bocsi:

[link]

2015. dec. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


ez jó oldal, de az de azért tájékozódj máshol is mert eléggé érződik rajta a katolikus fertőzés, talán orosz vagy román patriarhátushoz tartozó oroszok szerkesztik


amúgy inkáb könyvet olvass


[link]


[link]


[link]


ez az "ortodox alapcsomag" :D ezeken is érződik picit az oroszos hatás de azért ezek már sokkal "ortodoxosabbak"


[link]


ezt is ajánlom


ezen kívül érdemes minél régebbi keresztények könyveit olvani(egészeb a bibliáig), hiszen az ortodoxia joggal mondhatja, hogy az őskereszténység egyenesági leszármazottja sőt továbbélése, ezért az ortodoxia alapvető gondolkodásvilága megismerhető az ókori írók könyveiből is


van még itt egy nagyon frankó kis blog, amit egy pécsi ortodox csóka ír, majd valószínűleg előb vagy utób fog ő is válaszolni a kérdésedre, érdemes vele levelezni, mert nagyon sokmindent jól el tud magyarázni


[link]


ez a blogja :)

2015. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :-)
2015. dec. 11. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:

valószínűleg az 1-2 válaszoló lesz az akit írtam ,írj neki hátha :) sokmindenre fog majd tudni válaszolni, vagy cikeket küldeni


amúgy ha érdekel az ortodoxia, keress ortodoxokat, és az olvasás melett tapasztald meg magad is :)


ha pesti(környéki) vagy akár eljöhetnél oda is ahova én szoktam menni, én is épp "tanulom az ortodoxiát"

2015. dec. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!