Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jegygyűrű használata pogány...

A jegygyűrű használata pogány eredetű szokás?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert vannak kik nagyon szeretik hangoztatni hogy mentesek minden a pogánysághoz köthető dologtól.

2015. dec. 11. 19:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem. A 19. században kezdett el terjedni.
2015. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Az összes keresztény szokás pogány hagyományokon nyugszik. Az ünnepek is mind közel egy időben vannak az ősi pogány ünnepekével (a Karácsony is ilyen, egyes tudósok állítják, hogy Krisztus bizonyíthatóan ősszel született), vagy pl a mise bor és az ostya is a pogány hagyományokban gyökerezik. Ez csupán politika, így tudták átcsábítani az embereket a keresztény hitre. Sőt, régen a templomokat is a pogányok álltal tisztelt szent helyekre építették.
2015. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, az kimaradt, hogy konkrétan a jeggyűrű származását nem ismerem, tehát nem állítom hogy pogány szokás lenne, csak érdekesség képpen írtam a kommentet.
2015. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
64%

Az egész európai kultúra a zsidó-keresztény szemszögből pogány görög-római kultúrára épül.


Hihetetlen módon ott van mindenhol a pogányság. A szavakban, a világmárkában, vagy még az iskolában is tanítják a "pogány" antik hellenisztikus irodalmat. :-)


Sőt, egyesek hiába is hepciáskodnak, mert a Bibliában is nem egy pogány hatás van. Kutatások kimutatták, hogy a Teremtés könyvében az antimitologikus tartalom mellett ugyanazt a nyelvezetet használja a szerző, mint ami a korabeli pogány mítoszokban, irodalmi művekben van.


A pogányságtól nem lehet elmenekülni, egyesek megpróbálnak, de ez lehetetlen. Kb úgy képzeld el, mint amikor a nyelvbe beépülnek idegen eredetű szavak. Nem lehet azokat onnan kiirtani, bent ragadtak és kész.


Csak a buta, fanatikus emberek irtóznak a pogányságtól, akik képtelenek megérteni, hogy nem az a fontos, hogy egy dolog milyen eredetű, hanem az, hogy a mai korban milyen jelentése van. A fanatikusokat azonban el kell szépen kerülni.

2015. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A 4-es vagyok.


A konrkrét kérdésre válaszolva, igen, minden bizonnyal az is - mint sok más minden - pogány szokás.


[link]

2015. dec. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Az ókori egyiptomiaknál már volt jegygyűrű, de nem volt általánosan elterjedt szokás, hasonlóan így volt a görögöknél is. Rómában már sokkal általánosabb szokás volt. De régen csak a menyasszonynak illetve a feleségnek volt gyűrűje, az már modern jelenség, hogy a férfiaknak is van.
2015. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 KZitus ***** válasza:

Szia


Elnézésedet kérem, de az előttem írótól szeretnám ha elmondaná, mi ebben a "pogány eredet"??


" Krisztus előtt 3000-ben egy egyiptomi fáraó adott kedvesének karikát formázó gyűrűt szerelme jelképéül. Az egyiptomi hieroglifákban a kör az örökkévalóság szimbóluma, mert nincs vége, sem eleje."


A körrel szokták ma is szimbolizálni a végtelent, de nem értem mi ebben a pogány eredet? A Nílus folyó miatt?

2015. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
Bocsi, közben írtak, a 19:30-tól kérdezném, tisztelettel...
2015. dec. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
most már tényleg fáradt vagyok : 19:37 bocsi, bocsi:-)
2015. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Elnézésedet kérem, de az előttem írótól szeretnám ha elmondaná, mi ebben a "pogány eredet"??"


Most szándékosan játszod az értetlent, vagy komolyan kérdezed? :-)


Mit jelent azt, hogy "pogány" Zita? Zsidó és keresztény szemszögből az, ami más népek kultúrájából származik.


A jegygyűrűt a bálványimádó egyiptomiak használták, nem pedig Ábrahám húzta Sára ujjára. Tehát ez egy színtiszta pogány szokás, amit nem támogat Biblia.

2015. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!