Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt mivel lehet megmagyarázni?

Semmi, szinte por.. kérdése:

Ezt mivel lehet megmagyarázni?

Figyelt kérdés
( [link] ) Nem kötekedés, csupán kíváncsiság..

2015. nov. 24. 22:22
 1/10 Clark Kent.. ***** válasza:
86%

Ferdítés.


Már a születési időpontok sem stimmelnek teljesen.


Ennek az összeállításnak a forrása nyilvánvalóan Zeitgeist áltudományos filmre alapul. Ami azonban már egy réges-régen lerágott csont.

2015. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Roland G. ***** válasza:
100%
A neved a válasz:semmi,szinte por!.... :)
2015. nov. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kapásból Krisna nem szűztől született, ő már a sokadik terhesség volt.


Nem tudom, hogyan hozták össze ezt a december 25-ét, hiszen több eltérő naptári rendszerről van szó. :)


Jézusról annyit jegyzett meg a hagyomány, hogy halála napja volt azonos a fogantatása napjával. Csakhogy a halála napját, a nagypénteket eleinte a zsidó liturgikus naptárhoz igazították, a születését meg már eleinte is a polgári használatban lévő Julián-naptár szerint számolták.


Eleinte január 6-án ünnepelték a születésnapját, az örmény egyház azóta is ezt tartja. Később aztán áttették az ünnepet december 25-re.

2015. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

szégyen, hogy ateisták olyan eszközkhöz nyúlnak, mint pl jehova tanúi, egyszerűen hamisítanak, arra számítva, hogy az olvasó úgy sem néz utána, és akkor mellé még jön egy nagy adag mellverés is, a "tények" és az "ésszerűség" élharcosaitól...


egyébként meg van egy óriási különbség, nem kell kereszténynek lenni, hogy Jézust akármilyen is volt pontosan el tudd helyzeni a történelemben mint valódi személyt, a többi istenség nem is túl valószínű, hogy valódi ember ihlette, a történetük is valamiféle isteni szférában játszódik


egyébként meg valóban van néha 1-2 egyezés más alakokkal, pl a szűztől születés, de szinte biztosan nem átvett dolog, egyszerűen több helyen is eszébe jutott embereknek ugyan az, számos hasonló eset van amikor két teljesen elkülönült kultúrában valami azonos vagy nagyon hasonló bukkan fel

2015. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Clark Kent.. ***** válasza:
100%

@23:42


Normális ateisták ilyen eszközhöz nem nyúlnak. Azt gondolom, hogy kifejezetten a keresztényellenes beállítottságú emberek azok, akik egzakt tényként terjesztik az ilyen butaságokat. Vagy egy másik eset a tudatlanság, de az meg nem annyira mentség (vallásos emberek esetében sem). A terjesztők kiléte azonban nem feltétlenül mind ateista. Legalábbis nem gondolom.

2015. nov. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A hazugság nem az ateisták, hanem a nácik szokása. (bár sok ember szokott hazudni).

Ez valami spirituális agyhalott kreálmánya.

2015. nov. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megmondom őszintén, engem sikerült átverniük, Keresztény vagyok, de a többi vallással egyáltalán nem vagyok tisztában!


Ment a zöld!

2015. nov. 25. 06:32
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

igen az ateista egy széles réteg, én is ebbe tartozom csak az ellentétes csücskébe mint ezek a hamisítók


gyakran tapasztalom, hogy a "harcos ateizmus" meglehetősen gyakran nyúl a hamisítás a torzítás a kontextusból kiragadás és a rágalmazás eszközéhez, mindezt úgy csinálják, hogy közben szeretik hangoztatni, hogy "2015 van!" nőjünk fel, legyünk ésszerűek, ragaszkodjunk a tényekhez stb, az 1984 hangulatát idézi...


vannak ateista blogok ahol tisztán fiktív történelmet írnak, pl, hogy a kereszténység mint hadsereg tűnt fel ami különös brutalitással gázolt át európán és mindenkire fegyverrel kényszerítette rá a karácsony ünneplését, a facebook-on ez a kis cikkecske minden karácsonykor úgy terjed mint a lepra, látom sokan nem figyeltek történelemórán


egy amerikai vlogger kiragadott bibliai idézetekkel próbálja alátámasztani, hogy a kereszténység ezt vagy azt tanít, kb ellentétét annak amit valójában


olyasmit képzeljetek(picit le egyszerűsírve), hogy "a tíz parancsolat nevű szakaszban, ami mind a zsidó mind a keresztény vallás erkölcsi alapvetése ebben szerepel egy érdekes szakasz, az egyszerűség és a rövidség kedvéért nem idézem teljes egészében, tehát "...ölj!" egy sorral odébb "...lopj!" megint egy kicsivel arrébb "paráználkodj" igen így felszólítva, a biblia nem csak házastársunkhoz való hűtlenségre, hanem embertársunk vagyonának sőt testi épségének megkárosítására, akár életének kioltására szólít fel!"

2015. nov. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Clark Kent.. ***** válasza:
Nem csak a "harcos ateisták", hanem a vallásosok is sokat nyúlnak a hamisítás eszközéhez.
2015. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tudom, ezért is írtam, hogy gyalázat, hogy azok akik amellüket verik, hogy "ésszerűség, tényszerűség, a valóság ami oldalunkon áll" jehova tanúinak módszereihez nyúlnak
2015. nov. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!