Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mégis honnan veszik a katoliku...

Mégis honnan veszik a katolikusok azt, hogy van tisztítótűz?

Figyelt kérdés
Mikor a Bibliában erről egyetlen egy szó sem esik.

2015. dec. 13. 00:06
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

meg fogsz lepődni, (én is meglepődtem) de mégiscsak a bibliából :D


bár sokan a többi felekezet szerint ez erős belemagyarázás


itt jól kifejtik:


[link]

2015. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de ez egy hatalmas félrebeszélés. Teljesen olyan, mint amikor te is tudod hogy nincs igazad de azért próbálsz mellette érvelni.
2015. dec. 13. 00:14
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

ők ezt tényleg így gondolják, és tényleg ezzel támasztják elá, mikor kidolgozták a tanítást is ezzel érveltek, szeintem is túlságosan messzemenő következtetést vontak le, de a kérdésed az volt ,honnan veszik, hát innen


amikor dogmatizálták az aktuális pápa úgy vélte ez egy erkölcsi fellensülést jelent majd, egy erős féket, csúnya, hogy később ezzel visszaélve alkották meg a búcsúcédulákat

2015. dec. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Szomorú
2015. dec. 13. 00:22
 5/23 A kérdező kommentje:
(A választ köszönöm)
2015. dec. 13. 00:22
 6/23 anonim ***** válasza:
37%
Kedves kérdező természetesen jól látod, ez egy nagy hazugság, de természetesen mit vársz el egy olyan egyháztól ahol a pogány templomokat átalakítják "Keresztény " templomokká, a pogány szobrokból "Keresztény" szobrokat csinálnak, ahol a bálványimádás mondhatni helyes, a Papok hajolgatnak a szobrok előtt, ahol a Bibliát és egyben Isten szent szavait megmásítják, megrövidítik, azoktól akik a történelem egyik legnagyobb mészárlását végezték, akik titkos társaságokat üzemeltetnek, és körülbelül 1000 dolgot lehetne még felsorolni, ami helytelen, és az antikrisztus előfutáraként van jelen. Most jöhet a lepontozás! :)
2015. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

A eredeti elképzelés szerint a lélek halál utáni megtisztulásának a helyszíne a pokol, ahol a bűnei mértékének arányában szenved a lélek. Az élők közbenjárhatnak a szenvedéseik enyhítéséért. Ha megtisztult a lélek, akkor átkerülhet a mennybe. Ez az elképzelés a Bibliából van levezetve.


A későbbiekben, a 13. században jelent meg a katolikus egyházban az a nézet, hogy a megtisztulás nem a pokolban történik, hanem egy harmadik helyen, a purgatóriumban.


Ez az elképzelés nem is annyira a teológiai érvek, hanem leginkább Dante Isteni színjátékának népszerűsége miatt terjedt el a katolikus egyházban. Aztán később több zsinat is megerősítette a purgatóriumról való tanítást.


Az ortodox egyház nem fogadja el a purgatóriumról szóló tanítást, de változatlanul vallja, hogy a pokolban tisztuló lelkekért lehet, sőt, felebaráti kötelesség imádkozni.


A katolikus egyházból kivált protestáns felekezetek pedig ugyancsak elvetették a purgatóriumról szóló tanítást, de ezzel együtt azt is, hogy a halottak lelkéért érdemes imádkozni. Sőt, ellenkezőleg, a legtöbb protestáns felekezet ezt egyenesen bűnnek tartja.

2015. dec. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
45%

# 6


"ahol a Bibliát és egyben Isten szent szavait megmásítják, megrövidítik"


Hehehe... Pont hogy a protestánsok rövidítették meg a Bibliát a deuterokanonikus könyvekkel :D

2015. dec. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

"# 6


"ahol a Bibliát és egyben Isten szent szavait megmásítják, megrövidítik"


Hehehe... Pont hogy a protestánsok rövidítették meg a Bibliát a deuterokanonikus könyvekkel :D


Remek, nem vagyok protestáns sem, én egyedül Istent szolgálom, és nem az emberek tanait.

2015. dec. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

# 9


"Remek, nem vagyok protestáns sem, én egyedül Istent szolgálom, és nem az emberek tanait."



Egyre viccesebbeket mondasz :D :D :D


Attól még protestáns vagy, hogy egyik felekezethez sem tartozol. Felekezeten kívül nem is lehetsz más, csak protestáns.


Az alapfogalmakkal sem vagy tisztában, de azért írod a válaszokat.


A kérdezőt becsapod, magadat meg lejáratod. Miért jó ez neked?

2015. dec. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!