Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen protestáns könyvek...

Milyen protestáns könyvek vannak (amiben áttérnek katolikusok protestáns vallásra)?

Figyelt kérdés
Scott és Kimberly Hahn - Minden érv Rómába vezet (Hogyan lettünk katolikusok?) Ilyenekre gondolok, csak ellenkező esetben. Úgy, hogy nem protestáns tér át katolikusra. Jómagam református vagyok, fogjuk rá, hogy katolikus-ellenes, de katolikus iskolába járok. A minap a lelki vezető pedig ezt a könyvet nyomta a kezembe, hogy olvassam el. Valamilyen szinten jobban megértem így a katolikusokat, de érdekelne ellenkező eset is könyvben, amikor a katolikusok térnek át...valaki tudna ajánlani 1-2-t?

2015. nov. 7. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Luther és Kálvin művei. Azóta nem nagyon volt rá példa :)

Ha a szektákat nem számítjuk, akkor általában a protestánsok térnek át a katolikus, sőt, az ortodox hitre.


De biztos van azért egy-egy kósza példa az ellenkezőjére is, és ha könyv is született belőle, akkor a református lelkészed egészen biztos tud róla.

2015. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem értek egyet az előttem szólóval, ez oda vissza megy, a 2. vatikáni zsinat előtt csak úgy hullottak ki a katolikusok, de tény, hogy tömegesen szoktak áttérni protestánsok, én református voltam most ortodox vagyok a korábbi ifim 5 tagja is katolikus lett, az ortodox barátaim döntő többsége, papokat is beleértve, reformátusok voltak :D


amúgy a minden érv rómába vezet című könyvet ha elolvasod az felsorol rengeteg katolikus ellenes könyvet :D


van egy amit nem említ a "katolikus voltam" de abból süt a neoprotestáns ostobaság, bedarálta az ürgét egy kb hitgyüli szerű szekta


a reformátusságot a reformátusságért sajnos azt kell mondjam senki nem választja, a jó közösség, a jó lelkész, a más protestáns egyházakban is jelenlévő alapvető nézetek még esetleg, de ha valaki mélyebben bele megy mindig arra a következtetésre jut, hogy nem különösebben ért egyet a saját egyházával :D

2015. nov. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az valahol az elején sorolja fel? Nem emlékszem, még maradt vagy 30 oldal, aztán az elejét meg pár napja olvastam, és akkor még nem jegyzeteltem, hogy hogy s mint vannak a dolgok benne. :D
2015. nov. 8. 01:36
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezt az egyet találtam benne, hogy Loraine Boettner Római katolicizmus...ez sincs fent a neten...:D Még csak rendelni sem lehet sehol..
2015. nov. 8. 01:50
 5/15 anonim ***** válasza:
de fent van valahol hangoskönyvben és ingyen emg lehet hallgatni és meghallgattam :D
2015. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


talán ez, de mint láthatod ez a hit gyülekezetének a gyűlöletbeszéde, fenntartásokkal kezelném


katolikusok ritkán lesznek protestánsok olyan okból amiért könyvet is érdemes írni, többnyire azzal magyarázható, hogy különöseb felekezeti hovatartozás nélkül gondolkodtak kereszténységben, és mondjuk a reformátusoknál jobb fej a lelkész, ott vannak a heverok a lány/fiú aki tetszik stb


az is gyakori hogy ilyen esetben valaki már nem jár katolikus templomba, de a meggyőződésében katolikus marad, és azt mondja 2hát ők nem csinálnak mindent amit mi, de ennyi"


így fordul elő h pl egy református gyülekezeti táborban rózsafüzérező emberkéket láthatunk :D


de ez is igaz oda vissza, sok ember nem meg igazán mélyen bele, és mondjuk elköltözik elkezd a helyi legközelebbi templomba járni felekezettől függetlenül, protestánsok között ez szinte kivétel nélkül így működik, katolikus <-> protestáns közt már nyilvánvaló okokból nehezebb az ügy, de ott sem ritka

2015. nov. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%

Én katolikus voltam, és már gyerekként nem tudtam megérteni sok dolgot ezzel a vallással kapcsolatban, mint pl Mária imádat, szentek előtti fetrengés, halottakhoz szóló ima, hagyomány imádat, rengeteg elvárás, hatalmas vagyon (vizet prédikálás), mondom mindez már 10 évesen zavart és azt hittem naívan, hogy Isten tényleg ilyen.


Aztán megismertem ŐT, az URAMAT, a TEREMTŐMET, a MEGVÁLTÓMAT, személyes és élő hitem lett, fantasztikus kapcsolatom VELE és rájöttem, hogy jól éreztem gyermekként. Pláne, hogy elolvastam a Bibliát...

A katolicizmus egy emberek által kitalált vallás, és semmi köze sincs Istenhez. Akinek ez kell, ám legyen, ízlések és pofonok, de ettől még nem lesz megváltva, és nem ettől a vallástól lesz Isten gyermeke valaki.

2015. nov. 14. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
pet robertsont hallottuk :D
2015. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Clark Kent.. ***** válasza:
0%

Nincs.


A protestantizmus egy logikai önellentmondás, miért írna róla bárki könyvet?


Ha valaki átmegy a protestantizmusba, azér' megy át, mer' jól érzi ott magát, azt kész.


Nem kellenek ide érvek.

2015. nov. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Clark Kent.. ***** válasza:

06:25:


A katolikusok nem szoktak a szentek előtt "fertengeni", ez egy hazugság. A szenteknek megvan a Katolikus Egyházban a maguk státusza.


A "fetrengés" éppen a protestantizmus egy ágára jellemző, nézd csak meg a karizmatikus őrjöngéseket.

2015. nov. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!