Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, volt bármiféle...

Jehova Tanúi, volt bármiféle közötök az ENSZ-hez?

Figyelt kérdés
Pár helyen erről lehet olvasni és még forrásokkal is alátámasztják. Tehát igaz?

2015. dec. 16. 21:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2015. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%

Volt:

[link]


De én ebben nem igazán látok problémát. Attól még lehet tagja valaki egy szervezetnek, hogy nem ért vele egyet. (Az Európai Parlamentben is rengeteg EU-szkeptikus képviselő van.) Jelen esetben pedig teljesen normális magyarázattal álltak elő, hogy miért is léptek be, majd pedig miért léptek ki. (Nem vagyok JT.)


Az már más kérdés, hogy utólag ezt miért kell a saját tagok előtt is titkolni, ez már hamis tanúbizonyság.

2015. dec. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Kérdező


A nevében benne van:

Egyesült nemzetek szervezete.

Jehova Tanúi nem nemzet, és ha akarnának épp ezért sem lehetnének a Tagja,

Egyébként sem minden ország lehet tagja sem Ennek, sem a NATO-nak, mivel vannak kritériumok amiknek meg kell felelni

Az Európai Uniónak is vannak elvárásai hogy egy ország a tagja lehessen.

Persze Jehova népe nem is akar része lenni, semmilyen világban képviselt emberi szervezetnek.


aki kitalálta ezt, az olyan mint z '50-es években felröppent rágalom, hogy a Tanuk, házakban összejönnek motoszka estet tartani, Pedig mindössze az történt, a tiltás ideje alatt, hogy titokban jöttek össze a Testvérek, a Biblia tanulmányozásra, és világításként gyertyával, petróleum lámpával világítottak.


A Tanúkat is, mint minden hittel foglalkozó vallásokat az ENSZ meghívta egyszer, hogy mondják el a véleményüket a világban zajló ügyekről.

Ennyi történt.

2015. dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"A Tanúkat is, mint minden hittel foglalkozó vallásokat az ENSZ meghívta egyszer, hogy mondják el a véleményüket a világban zajló ügyekről.

Ennyi történt."


Ezt alá is tudod támasztani? Forrás?



Én azt olvastam, hogy éveken keresztül kapcsolatban állt az ENSZ-el a társulat. A fentebb lévő link is ezt támassza alá.

2015. dec. 17. 10:08
 5/20 anonim ***** válasza:
9%
majd ha Te is mutatsz forrás anyagot... arról, hogy Jehova Tanúi benne vannak az ENSZ dolgaiban, és tagjai is annak
2015. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1992 és 2001 között tagja volt az Őrtorony társulat az ENSZ nem-kormányzati szervének a (Non Government Organisations, NGO) Nyilvános Információs Irodájának (Department of Public Information, DPI).


Erre bizonyos kutatások miatt volt szükség. És hogy hozzáférhessenek bizonyos iratokhoz. Tagság nélkül pedig ez nehéz.

Ezzel voltaképpen baj nincs szerintem. A probléma ott kezdődött hogy mivel az ENSZ-el kapcsolatban azt tartják hogy "ördögi" ezért furcsának hatott hogy mégis van közük hozzá. Még ha csak ilyen mértékben is.


[link]


[link]


(lista alján)


[link]


(ENSZ felépítés)

2015. dec. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"majd ha Te is mutatsz forrás anyagot... arról, hogy Jehova Tanúi benne vannak az ENSZ dolgaiban, és tagjai is annak"


Kicsit odafigyelhettél volna a kérdésre és a válaszokra. Nem azt álítottam, hogy jelenleg is tagjai az ENSZ-nek.

És forrást minek linkeljek mikor már azt megtette hejettem a második válaszoló.


Utolsó válaszoló köszönöm a válaszod, megértettem hogy miért is voltak ENSZ tagok a tanúk.


Még annyit fűznék hozzá, hogy nem a kötekedés volt a célom, hiszen én is keresztény vagyok. Csupán érdeklődöm Jehova Tanúi felekezetéhez de nem akarok azonnal beleugrani a dologba. Előbb megvizsgálom az érem másik oldalát is.

2015. dec. 17. 18:37
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha megvizsgálod az érem másik oldalát, akkor garantáltan nem fogsz hozzájuk csatlakozni :)
2015. dec. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
0%

Jó, ha keresgélsz Jehova tanúival kapcsolatosan, de: nem mindegy milyen forrásból.

Az a blog, amit belinkeltek neked, kimondottan a tanúk ellen van, készült. Hogy elhiszed vagy sem, a te felelőséged. Ha hiteles információt szeretnél Jehova napjainkban élő népéről, a leghitelesebbet a Bibliából tudhatod meg. Nálam nem jártak annó a tanúk. Én kerestem meg őket, mivel világosan felismertem a Bibliából, egyedül, hogy VAN Istennek népe itt a földön. Azután nagyító alatt vizsgáltam, és vizsgálom ma is a tanításaikat. Ha csak egy vesszővel eltérne, már otthagynám őket. De az itt írt, és a többi vallásos kérdésből és válaszokból egyre biztosabb vagyok, hogy Isten népének tagja lenni, hozzá tartozni, hatalmas védelem a sátáni propaganda ellen.

Keress kitartóan, de ne itt, és megtalálod a keskeny ösvényt.

2015. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 KZitus ***** válasza:
0%
Egyébként a kérdésedre a válasz: nem. Hamis rágalom "bizonyítékokkal"
2015. dec. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!