Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, volt bármiféle...

Jehova Tanúi, volt bármiféle közötök az ENSZ-hez?

Figyelt kérdés
Pár helyen erről lehet olvasni és még forrásokkal is alátámasztják. Tehát igaz?

2015. dec. 16. 21:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"ha csak egy vesszővel eltérne,már otthagynám őket"Jajjjj,ezt nem hiszem el!Ti tényleg ennyire elvakultak vagytok,vagy csak megjátszátok magatokat?
2015. dec. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 KZitus ***** válasza:
0%

11-es

Az, hogy te mivel vádolod a tanúkat, a magánügyed. Rád és Istenre tarozik. Mindannyian jutalmunkat vesszük a maga idejében.


""ha csak egy vesszővel eltérne,már otthagynám őket"Jajjjj,ezt nem hiszem el!Ti tényleg ennyire elvakultak vagytok,vagy csak megjátszátok magatokat?" - mit nem hiszel el?

Azt, hogy nem fogadok el más tanítást Istenről és a népéről azon kívűl, amit Jehova leíratott a Szavában?

Ahogyan otthagytam a katolikus egyházat, mert tele van Istentelen tanításokkal, bálványimádattal, úgy ott hagyom ezt a vallást is, aki Bibliából meggyőz arról, hogy Krisztus ma nem uralkodik, és a bibliai próféciák ma nem teljesednek, és arról, hogy nem Jehova tanúi Isten népe. Nem vagyok sem dogmatikus, sem elvakult. De amiről meggyőződtem, ahhoz ragaszkodom. Annál is inkább, mert Istenem Jehova naponta biztosít a támogatásáról, főleg ha dönttéseket kell hoznom. Ezért imádom Jehovát.

2015. dec. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Tehát tök mindegy, hogy tagja volt a részvénytársaságod az Ensz-nek, tök mindegy, hogy ez tény, te akkor is tagadsz? Isten irgalmazzon neked, aki egy kitalált nevet imád és egy szervezetet, amibe a megváltás bizodalmát feketetted, holott az egész Biblia Jézusról szól...
2015. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Hogy mit nem hiszek el?Azt,hogy még mindig hisztek ebben a hazug szervezetben.Ha már a bálványimádásról van szó,ti vagytok azok akik egy zrt-t és egy kitalált nevet imádtok.Évente változtassátok a tanaitokat,Armaggedonnal fenyegetőztök,a politikától távol tartsátok magatokat habár a szervezetetek 10 évig volt az ENSZ tagja.Elitélitek a háborút de az Őrtorony és Traktátus Társulatnak részvényei vannak Amerika egyik legnagyobb fegyvergyárában.

Nagy Biblia szakértők vagytok,mit szólsz az 5Mózes 18:20-22-höz?

De nem érdemes vitatkozni veletek,ilyenkor tapsoltok,hogy "na ugye?csúfol és bánt minket a világ"

Szálljatok magatokba és nézzetek körül egy kicsit,egy vallás se tesz tönkre életeket és nem rombol szét családokat.

Egy volt tanú (szándékosan írtam kis betűvel)

2015. dec. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 lilla64 ***** válasza:
A vessző eltérés itt van:Lukács 23:43
2015. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Tantételbeli ***** válasza:
78%

Kedves 6-os!


Az információid teljesen hitelesek, ez az igazság.


"A probléma ott kezdődött hogy mivel az ENSZ-el kapcsolatban azt tartják hogy "ördögi" ezért furcsának hatott hogy mégis van közük hozzá. Még ha csak ilyen mértékben is."


A kérdésed is jogos. Ennek kiküszöbölésére azonban a Társulat megszakította kapcsolatát. Azaz vége, end.


Ezek után ez miért kérdés még mindig? (Nem neked :) )

2015. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Kedves Tantételbeli ,


Itt is megtaláltalak. Bárki, aki olvassa az Ő írásait...állítom.....a legokosabb és legértelmesebb Tanú....a többi tanúval ellentétben. Beimseri a hibákat, lehet vele értelmesen beszélni, nem fanatikus, nem beszél mellé............barátom

2015. dec. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Azért jó látni hogy vannak értelmes Tanúk is az oldalon, akik nem vagdalóznak és nem viselkednek egyből elutasítóan. Kár hogy nincs még több olyan ember itt mint a Tantételbeli nevű felhasználó.

6-os voltam.

2016. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Azt azért mindenki jobb ha tudja,ezekre a „támadásokra”vagyis szembesítésre amit minden tanú annak fog venni,amikor valamivel konfontrálódva vannak,a vezetőik azért időben kitalálták,hogyan lehet elérni azt,hogy a tag ne gondolkozzon,ne fogadja el amit mondanak neki,sőt meg sem hallgassa!

Mivel azt hiszik,tanítják nekik,hogy ők az egyedüli igaz Isten népe,gyorsan beléjük égették a vezetőik,hogy Isten népét támadni fogják,amik ugye a hitük szerint most ők,ennek megfelelően szigorúan kitartanak amellett,hogy már pedig nekik igazuk van és minden szembesítés,bizonyíték az a sátán műve.

Holott a Biblia,az igaz, azt is tanítja,hogy több lélek van több szolgálattal(vagyis sok vallásirányzat fog létezni) és ezeknek nem ellenségeskedni kell,hanem összeülni és közös nézetre,hitre lépni.

Ellenben voltam nem egy tanú összejövetelen, ahol szidták a katolikusokat,hogy mert mit tettek és tesznek,a budhizmust,stb. De olyat nem hallottam pl amit ők tettek bármikor is a történelmük alatt, azalatt a 100 év alatt,vagy olyat,hogy igen megkerestük ezt vagy azt a felekezetet és beszélgettünk megvitattunk témákat.

Azt is tanítja a Biblia,hogy egy igaz keresztény aki a (igaz)hitben él,annak is vizsgálnia kell a saját hitét igazságát is nehogy tévedésben legyen amikor csak lehet és időt kell erre szakítani újra és újra!És nem azt mondja hogy olvass ilyen olyan kiadványokat kizárólag egy szervezetét, hanem azt,hogy a Bibliát!

Ettől eltérően az őrtorony azt súlykolta bele a tanúkba,hogy minden a szervezetük”ellen”irányuló írás a sátán műve és ha valaki ezeket olvassa,akkor az a sátánt olvassa,szolgálja és meg fog halni. Vagyis a szervezeten kívüli írások,bizonyítékok mind-mind a sátán műve ami a halálba vezet!Egyszerű pszichológiai ráhatás,kényszer!

Ráadásul ahogy emlékszem,van olyan őrtorony cikk részlet is,ami arra utasít,amit a biblia is mond,hogy igenis utána kell olvasni a saját hitünknek és minden másnak is!

Azt meg csak megjegyzem,ha én valamiben hiszek,a hitem szerint tökéletesen,akkor nyugodtan olvashatok,vizsgálhatok bármit,nem?A szervezeti tanítás,berögzítés viszont nem ezt ültette el a tanúkban,ezen azért elkellene gondolkozni,hogy miért…(?)

Ha meg olyat találok ami bebizonyít nekem mást a jelenlegi tudásommal ellentétben,akkor meg megint csak nyert ügyem van,hiszen fejlődtem, tanultam valami újat és közelebb kerültem Istenhez!

A válasz egyszerű,mert jól tudják sokan a vezetők közül is,hogy nagyon sok baj van a tanításokkal és egyebekkel is és ha ezt felismeri a tanú,akkor az jogosan fog kérdezni,kétkedni és elhagyni a szervezetet.

A nagy probléma, hogy sok tanú ezt nem teszi meg,nem véletlen. Szembesülni azzal,hogy amit eddig csináltam,amiben eddig hittem az még sem az mint amit gondoltam róla, felvállalni azt,hogy utána nézek és a bizonyítékok tekintetében másképpen látok, gondolkodok és persze azt,hogy emiatt engem szankciók érnek,elszakíthatnak a családomtól(ha benne vannak ők is)a „barátaimtól”(akik szintén benne vannak),azt nem minden ember,a gyengék semmiképpen sem vállalják,ha tetszik nekik ha olvassák ezt most,ha nem.

Egy igaz keresztény kedves tanúk nem fél a meghurcolástól ha úgy tetszik,neki egy számít,hogy Istent kövesse és pont!


Addig amíg egy tanú nem ismeri fel,hogy nem a bibliát követi hanem egy szervezetet és nem akarja az igazságot és csak a szervezeti kiadványokból,tanításokból merít,addig teljesen felesleges bármit is mondani nekik!

De visszatérve az Ensz-beli tagságra…A megalakulása óta szidta a szervezet az ensz-t. Egyszer csak mégis belépnek, ráadásul úgy,hogy az átlag tanú erről nem tudott. Ahogy a kilépésről sem,csak jóval utána,”sátáni” helyekről…Az ensz tagságot évente kell újítani,ahol minden szabályt elmondanak,hogy mire esküszöl fel. Nehéz elhinni azt, hogy 10 éven keresztül ,amíg benne volt a tanúk szervezete,amíg egy újság ezt meg nem szellőztette,ezt a dolgot senki nem hallotta,vette észre a szervezetnél és úgy írták alá tagságot. És most ismét szidja,3 hete voltam egy összejövetelen,ahol visszatért ezzel kapcsolatban a korábbi viselkedési normára ezzel kapcsolatban(is)…

Azért fontos és kérdés még mindig ez is, ahogyan pl a világvége próféciái és még sok minden más is a szervezetnek, mert kérdés az, hogy egy ilyen szervezetben,hogy lehet hinni ezek után,hogy mondhatja azt magáról,hogy kizárólag ők az igazak??! Mert én,aki mondjuk vagyok egy focista és van egy bíró,aki már nekem is fújt el meccset,vagy tudva levő,hogy már fújt el direkt akárkinek,akkor azt a bírót én nem fogom igazságosnak,se igaznak hinni és ennyi volt. Utána ő már fújhat akármeddig akármilyen igazságosan is, nem fog számítani! A biblia is ezt mondja,aki egyszer hamisan prófétált az hamis marad örökre!Szerintem elég egyszerű!

2017. febr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Teljes mértékben egyetértek veled.

2017. febr. 16. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!