Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy olyan mindenható és...

Egy olyan mindenható és mindentudó lénynek mint Istennek, miért volt szüksége arra, hogy angyalokat teremtsen a különféle feladatok ellátására?

Figyelt kérdés

Mint a világegyetem teremtőjének, biztosan nem lehetnek fizikai korlátai (egyszerre bárhol jelen lehet, az idő sem korlátozhatja), mondhatni a fizikai világ felett áll.


Mindentudó is csak úgy lehet, ha valami módon minden teremtményével folyamatosan közvetlen kapcsolatban áll. Ezért nem logikus, hogy többnyire küldöncöket/közvetítőket (ők lennének az angyalok) használt arra, hogy felvegye a kapcsolatot az emberekkel.


Ha Isten mindentudó, hogyan fordulhatott elő, hogy saját teremtményei fellázadtak a szava ellen, ezt előre tudni kellett volna, nem? Tehát például a bukott angyalokkal hibázott Isten? Ha képes hibázni, akkor hogyan lehet mindentudó?


Számtalan példát láttam arra a Bibliában (ószövetség), hogy Jehova nem rendelkezett korlátlan hatalommal.


Mózes például beszédhibás volt, nem tudta meggyógyítani, ezért volt szükség Áronra, hogy beszéljen helyette. Arról nem is szólva, hogy a találkozás sátrának közelébe sem mehettek beteg emberek, nemhogy gyógyulást remélhettek volna Istentől, pedig ez a saját választott népe volt.


Ami azt illeti, Jehova inkább a pusztításban jeleskedett. Ahhoz képest, hogy az egész világegyetemet ő teremtette a Biblia szerint, érdekes, hogy saját teremtményeit pusztítja. Ezzel belátta, hogy hibás dolgot teremtett, tehát tévedett.


Például amikor a kánaániták kiirtására utasítja a népét Jehova, miért nem saját kezűleg intézkedik (hiszen ő ismerte a kánaánitákat, elárulták őt), hiszen mindenható, nem kellett volna a népét háborúba hajtania, ha valóban szerette őket. Vagy küldhette volna az angyalait is, ahelyett, hogy embereket uszít arra, hogy nőket és gyerekeket öljenek. Ráadásul a kánaániták nem lehettek olyan rossz emberek, ha maguknak a zsidóknak sem tetszett a lemészárlásuk gondolata és inkább ellentmondtak Jehova parancsának... Ez mögött a parancs mögött dac és bosszúvágy rejtőzhet, ami szintén nem a tökéletesség mintaképe.


Az sem világos, hogy miért hagyta az egyiptomiaknak, hogy üldözzék a népét, miért nem törölte el őket egyszerűen a föld színéről?


Az egész teremtett világ logikus és szabályszerű. A kicsitől a nagyig, minden. Ennek ellenére miért viselkedik Jehova logikátlanul?


Az olyan válaszokból lehetőleg nem kérnék, hogy "mert megteheti" és "Isten útjai kifürkészhetetlenek", ez értelmetlen maszatolás. A teremtett világ dolgai igenis kifürkészhetők, logikusak és rendszerezettek, akkor a teremtőjének is hasonló tulajdonsággal kell rendelkeznie!



2015. dec. 20. 23:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20 Szent János evangélista a szeretett tanítványa volt Jézusnak. A kereszten anyjára bízta őt, anyját meg rá. (abban az időben nők nehezen éltek egyedül)

[link]

Jn19,26-27 Amikor Jézus meglátta ott állni anyját, és azt a tanítványt, akit szeretett, így szólt anyjához: „Asszony, íme, a te fiad!” Azután így szólt a tanítványhoz: „Íme, a te anyád!” És ettől az órától fogva otthonába fogadta őt az a tanítvány.

*

A világvallások nem hazugságok - Isten végtelen irgalmával ez nem lehetne összeegyeztethető - az öt világvallás igaz. 14 évesen a legjobb,ha elolvasod ezt, sok minden megértesz ezáltal:

Az öt világvallás, Helmuth Von Glasenapp

[link]

Ha forgatsz egy gyémántot, mindig más színben ragyog, de egyetlen gyémánt. Ilyen az öt világvallás: látszólag nagyon más, de transzcendens egységen vannak.

2015. dec. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

"Ha forgatsz egy gyémántot, mindig más színben ragyog, de egyetlen gyémánt. Ilyen az öt világvallás: látszólag nagyon más, de transzcendens egységen vannak."


Az irodalom szép, de az igazságot inkább lexikonokban keressük!

Az a baj ezzel a gyémánt elmélettel, hogy a "gyémánt" egyes színei azt mondják a másik színekre, hogy az ami ott van, az mind hazugság, ha elhiszed, akkor elkárhozol! Sőt, nem ritkán az egyes "színek" hívői öldösik egymást, pusztán elvi alapon. És az sem elvetendő tény, hogy minden vallás máshogy definiálja a bűn fogalmát.


Sajnos tény, hogy minden vallás valamilyen módon kihasználja a hívőit.


Attól eltekintve, hogy minden vallásban van egy kis (vagy nem kis) ferdítés és belemagyarázás, én is elképzelhetőnek tartom, hogy közös alapokon nyugszanak. De mivel nem működnek együtt, ez a megállapítás abszolút lényegtelen.

2015. dec. 23. 22:17
 23/27 anonim ***** válasza:
0%

"Az irodalom szép, de az igazságot inkább lexikonokban keressük! "


Ez egy hasonlat volt, a lexikonokból internetről informáltságot szerezhetsz, bölcsességet nem. Egy szép versből megérezheted a világ egészét, Istent és önmagadat jobban megérted - szóval bölcsességet szerezhetsz belőle.. Nincs benne - hanem te a művészet átélése során haladhatsz a megismerésben mélyebbre. (gyakorlod is magad valamilyen kifejezésformában, írj, rajzolj, énekelj, zenélj - erre nagy szükséged lesz az életed során)


"Az a baj ezzel a gyémánt elmélettel, hogy a "gyémánt" egyes színei azt mondják a másik színekre, hogy az ami ott van, az mind hazugság, ha elhiszed, akkor elkárhozol! Sőt, nem ritkán az egyes "színek" hívői öldösik egymást, pusztán elvi alapon. És az sem elvetendő tény, hogy minden vallás máshogy definiálja a bűn fogalmát."


Ezen a szinten nem érdemes a vallásokkal foglalkozni. (olvasd el az Öt világvallást, kérlek) Csak hőbörgés, még csak nem is kritika, bántás, verbális vagy tényleges öldösés

Magasabb szinten meg rálátsz a transzcendens egységére.


"Sajnos tény, hogy minden vallás valamilyen módon kihasználja a hívőit."


Nem - egyik sem. Vannak aki kihasználtatják magukat - és utána siránkoznak, hogy a vallás így meg úgy. Vannak méltatlan képviselői - minden világvallásnak- azok megint nem a lényegéről szólnak.


"Attól eltekintve, hogy minden vallásban van egy kis (vagy nem kis) ferdítés és belemagyarázás,"


- ezt az emberek csinálják... olyan tanítót / mestert keress, akinél érzed, hogy értelmezi a szentiratokat, segít utadon,, nem "ferdít és belemagyaráz".

Van ilyen. És TŐLED függ kit választasz tanítónak.

Van egy szanszkrit közmondás:

Oroszlánnak oroszlán, sakálnak sakál a mestere.


"én is elképzelhetőnek tartom, hogy közös alapokon nyugszanak."

Ez jó - ha idősebb leszel, olvasd el (még most korai)

Frithjof Schuon, A vallások transzcendens egysége c. művét - könyvtárból kiveheted.


"De mivel nem működnek együtt, ez a megállapítás abszolút lényegtelen."


-Ez nem jó, ez a kérdés tradicionális, LÉNYEGI a transzcendens Egy-séggel foglalkozik, ( Istennel, Brahmannal, a Taó-val, Buddha tudatállapottal, Allahhal - hogy az öt világvallás megnevezését használjuk) - független attól, hogy a méltatlan képviselői mit csinálnak.


Gondold át, amiket írtam, interneten keresztül többet nem lehet, ezért elbúcsúzom.


"Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol. Élet, s halál ebben!"


(A.Silesius)


Áldott Karácsonyt!

2015. dec. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

Miért teremtett életet?

Mert ahogy a Biblia irja: ,, ő a boldog Isten" és szerette volna az élet örömét más értelmes lényekkel is megosztani.

Persze a jelenlegi életünk nem éppen van tele boldogsággal, de Isten eredeti szándéka ez volt, és ez is.

Hogy miért volt arra szűkség hogy az emberek megtegyenek olyan dolgokat is amit Isten megtehetett volna helyettűk? ( bár erre is volt példa)

Szerintem az emberek nem várhatják hogy Isten mindent megtesz helyettük amit maguk is megtudnának tenni.

Az ókori embereket pedig nem viselte meg a háború és a vele járó borzalmak mint most. Egyszerüen akkor más volt a mentalitás.

Persze nem azt mondom hogy szerettek gyilkolni, hanem hogy egyszerüen nem viselte meg őket annyira hogy ettől possztraumás sokba estek volna és egész életüket rémálmoktól meggyötörgen élték volna.

Hogy igazságos-e?

Szerintem neki mint az igazságosság megalkotójának joga van eldönteni hogy mi igazságos, és mi nem.

Angyalok?

Jobb lenne ha munkanélküliek lennének? Nem unatkoznának?

2016. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Ő jobban tudja mind te .Vegyed a fáradtsàgot es olvasd a bibliàt kzdettől vègig.
2016. ápr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Flogeir ***** válasza:

Ne nevezd Istent Jehovának, így a tanuk hívják.

Isten négy betűs neve JHVH. A Jehova kiejtés a 16. századig nyúlik vissza, korábbi előzménye nincs. Ha keresztény vagy, akkor hívd nyugodtan Istennek, magyar fordítás szerint Isten úgy nyilatkozott a saját nevét illetően, hogy VAGYOK, AKI VAGYOK (Karoli).


Ha Istent nem zsidó vallásúként meg akarod ismerni, akkor én azt javaslom, hogy az Újszövetséggel kezd az ismerkedést. Az általad felvetett kérdésekre ezzel együtt lehet teológiai, logikai és filozófiai választ is adni. Sajnos jelenleg erre nincs elég időm, mert egy-egy alkérdésedre alsó hangon olyan terjedelmű választ lehet adni, mint amilyen terjedelmű a teljes kérdés feltevésed.

Ha ilyen mélységében érdekel a válaszom, akkor keress privátban, és tördeljük fel elemeire a kérdéseidet, úgy pár nap alatt igyekszem megválaszolni.

Hogy ne áruljak zsákba macskát: református keresztyén vagyok.

2016. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Micsoda elmés bemutatkozás!Vagyok aki vagyok.Beszarok.Ki gondolta volna hogy valaki az aki.Micsoda bölcsesség kellett ehhez.
2018. ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!