Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor kapok végre választ a...

Mikor kapok végre választ a következő kérdésemre: Jehova tanúinak vezetői azt állítják Jézus 1919-ben őket, illetve későbre a jogutódaikat választotta ki mint követőinek vezetőit, ezt milyen formában adta tudtukra?

Figyelt kérdés

Ha kiemelem egy kérdésemet, ami jehova tanúinak, a válaszok alapján legalábbis, kínos lehet, hirtelen rengeteg kérdést emelnek ki, ezért az enyém kikerül az első 3-ból, van összefüggés, vagy csak balszerencse?


Gondoltam akkor felteszem újra, mert úgy gondolom ez sok érintett ember életében kulcskérdés lehet.


2015. dec. 21. 02:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
18%
Miért nem kérdezed meg Jézust? Vagy ilyenkor már alszik?
2015. dec. 21. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
félek, hogy ha megkérdezném "valóban kinevezted Jehova tanúinak vezetőit 1919-ben, az apostoli jogokat nyíltan és egyértelműen átruházva rájuk" akkor esetleg félreérthetném a választ, tehát az egyszerűb módot választom először.
2015. dec. 21. 03:39
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Egyébként nem történt semmi ilyesmi sem 1914-ben, sem 1919-ben. De én a sátán vagyok. Mondhatok, amit akarok...
2015. dec. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, hát ez is egy vélemény, de érdekel a többieké is


ami már az eredeti kérdésnél is probléma volt, most kerüljük el, kérem jehova tanúit, most ne bibliai idézeteket írjanak be, hanem mondják meg a konkrét választ, ugyanis egy biztos, nincs benne a biblia legelvontabb értelmezésében sem ,hogy Jézus személyesen 1919-ben kinevez egy vezető testületet az apostolságot rájuk ruházva

2015. dec. 21. 03:48
 5/33 anonim ***** válasza:
64%
Kedves kérdező, hiába is várod, hogy majd erre fogsz olyan választ kapni, amit szeretnél, mert ahogy már régebben is kérdezték sokan, és gondolom te is, erre nekik le van vezetve egy tanítás, ami be lett plántálva a heti alkalmakkor az agyukba, és akik régebb óta tagok, azok mindig ugyanaz fogják mondani, ugyanazt fogják bemásolni, mert már kialakult a védelmi mechanizmus az agyukban. Engem inkább jobban érdekelne az, hogy miért nem foglalkoznak azzal, hogy a nagy "pásztor" Russell bácsi miért volt beavatott szabadkőműves = Lucifer szolga, és például a "Biblia tanulmányozás" alatt miért vizsgálnak meg olyan igéket, mint például a példázat a hamis prófétáról akinek nem valósulnak meg a jövendölései, vagy például a Jehova nevet miért nem vizsgálják meg jobban, ami egyébként több pogány vallásban is, mint Isten név feltűnt, és van még sok más finomság is. Bocsánat ha valakit megbántottam, nem volt szándékomban, és bocsi kérdező az offért. Üdv.
2015. dec. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
*miért nem
2015. dec. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

én azért megpróbálom, hátha tudnak rá válaszolni, mert ha ők sem tudják, akkor el kell ismerniük ,hogy a vezetőik csak egy egyház vezetői, egyszerű emberek, függetlenül attól ,hogy egyet értünk e épp velük, csak hétköznapi emberek, nem tévedhetetlen az őrtorony, és nem az ő zászlóik alatt van kizárólag megmentés


és felmerül a kérdés, vajon akkor miért állítják ezt magukról


vagy kiderülhet az is, hogy igazuk van


várom a válaszokat ami közelebb visz az igazsághoz

2015. dec. 21. 04:41
 8/33 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező hallottál Johannes Greberről? egy spiritiszta ex katolikus pap akinek a segítségével írták át a bibliájuk néhány fontos részét. Ő is közrejátszik abban ami téged érdekel,ezt a nyomot kövesd és találsz még pár érdekességet. A tanúk nem hiszem,hogy fognak válaszolni erre a kérdésedre.
2015. dec. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%

már megírtuk, hogy nincs jogutódlás.


A gyülekezet feje Jézus, nem a Bibliában megjövendölt "hű és értelmes szolga osztály"

A vezető testületnek a feladata a szellemiek kiosztása az egész lakott földön, amit a gyülekezetekben levők át beszélnek és az életükben alkalmazzák.

vagy aki nem fogadja el az nem alkalmazza és elhagyja a gyülekezetet, mert nem kötelező ide tartozni, és elfogadni, hogy Ők a Bibliában megjövendölt Hű sáfár,

2015. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
honnan tudható, hogy ők a megjövendölt sáfárok? Jehova tanúi nekem azt állították, hogy Jézus 1919-ben kinevezte a vezető testületet, személyesen, hogyan tette ezt meg?
2015. dec. 21. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!