Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak vezetői azt...

Jehova tanúinak vezetői azt állítják Jézus 1919-ben őket, illetve későbre a jogutódaikat választotta ki mint követőinek vezetőit, ezt milyen formában adta tudtukra?

Figyelt kérdés
Nem érdekel, hogy baromság e vagy nem! Az érdekel, hogy Jehova tanúi erről mit gondolnak.
2015. dec. 5. 18:00
1 2
 1/13 KZitus ***** válasza:
0%

"Nem érdekel, hogy baromság e vagy nem! Az érdekel, hogy Jehova tanúi erről mit gondolnak." - ennek alapján azt gondolom, hogy nincsen értelme írni a tanúknak....


Elnézést kérek az őszinteségemért.

2015. dec. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

zitus, félreértesz, azt akarom megelőzni, hogy elinduljon a szokásos "vérengzés" Jehova tanúi melett vagy ellen, engem az érdekel, hogy ez hogyan történt szerintetek, és nem akarom olvasni a "minden tanú ostoba" meg ilyen primitív válazokat válaszokat, amivel egy kicsit sem kerülök közelebb ahoz amit tudni akarok, mindössze erről van szó


ha te tudod esetleg a válasz kérlek írd meg, ha félsz hogy későbbi válaszadók lefikáznak írhatod privátban is

2015. dec. 5. 18:17
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Jehova Tanúit, Jézus vezeti.

A felelős testvéreknek egy dolguk van, hogy kiadják Jézus nyájának a rendszeres szellemi élelmet, és betartsák, és betartassák a keresztény értékeket, hogy Isten népe, gyülekezete jól táplált, egységes és tiszta legyen ebben a Sátán uralta világban


Jézus nevezi ki ezeket a képzett testvéreket a feladatra, Isten szellemének jóváhagyásával.

a Bibliában le van írva, milyen kritériumoknak kell annak a személynek megfelelni, aki ezt a tisztséget betöltheti

2015. dec. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

de ezt Jézus pontosan hogyan teszi meg? Hiszen ha csak a szentírásra hagyatkozunk, holnap én is nyitok egy egyházat és aki za ott leírtaknak megfelel, az vezető lesz. A katolikus egyház és az ortodoxok még jogutódlásra is hivatkozhatnak.


de első sorban az érdekel ,hogy 1919-ben hogyan nyilvánította ki Jézus, hogy ezek az emberek a vezetők, nem többi protestáns egyház, nem az apostoli jogutódok, hanem ez a kis közösséget vezető néhány ember

2015. dec. 5. 21:06
 5/13 A kérdező kommentje:
más kérdéseimnél mindig elúszik a téma, mert jehova tanúi és az ő ellenfeleik vitájába torkollik, és a 7-8-adik hozzászólás már nem si a kérdésről szól... most hol vannak ezek a buzgó fórumozók?
2015. dec. 6. 00:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Erre nem tudnak választ adni, mivel a vezetőség szerint a Biblia vezeti őket, nem Isten hangja, ahogy rengeteg keresztény állítja, hogy lehet vele beszélgetni , így nem tudják megmondani, hogy hogyan lett kinevezve a vezető testület (amit ők nagybetűvel írna, míg a Szent Szellemet kicsivel).
2015. dec. 7. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%

Jézus és Isten a szaván keresztül szól minden emberhez, nem fizikai hanggal, vagy természet feletti csodatételekkel.

Abból lehet tudni hogy Jézus Atyjával támogatja a népét, mert előre leírt próféciákat tudnak beteljesíteni, az egész lakott földön egységesen,

Egyetlen "vallás" sem tartja be a világra szóló tanításokat Jézustól, beleavatkoznak fel nem hatalmazott módon világi ügyekbe, keresztény ellenes tanításokat, ünnepeket gyakorolnak, nem egységes a bibliai oktatás, különböznek "kultúrákkal" magyarázott oktatásuk, az egyik "keresztény" mert Német ajkú így értelmezi, a másik angol ajkú úgy értelemezi stb stb


(Malakiás 3:17, 18) 17 „Enyéim lesznek — mondja a seregek Jehovája — azon a napon, amelyen különleges tulajdont hozok létre. Könyörületes leszek hozzájuk, mint ahogyan könyörületes a férfi a fiához, aki szolgálja őt. 18 Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt.”

2015. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

-egy keresztény, aki Jézus tanítványának követőjének tartja magát, a nemzeti hovatartozása ellenére, úgy él ahogy Jézus oktatta a követőit,

Nem avatkoznak bele az adott emberi kormányzatok ügyeibe, vállalva az üldözést, nincs nemzeti kérdés, háború, nemzeti ünnepek, egy Afrikai keresztény ugyan úgy nem áll fel az országa himnuszára, mint ahogy egy Angol, Magyar,vagy bármelyik földrészen élő is legyen ,


a keresztényt egységes tanítás, béke jellemzi testvéri szeretetben, függetlenül melyik földrészen él.

S Jehova, senkinek nem engedte meg hogy Isten nevét használja, csak a népének amit leíratott.

2015. dec. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Az Ördög mindig is nagyon igyekezett hogy Isten nevét elfelejtsék, sőt soha ne is tudják meg. S ezt is leíratta a Teremtő, Sátán soha nem ejti ki Isten nevét, mert azzal elismerné Jehova szuverenitását, mindig csak Istenként nevezi,


(Ézsaiás 42:8) 8 Én vagyok Jehova. Ez a nevem, és senki másnak nem adom dicsőségemet, sem dicséretemet a faragott képmásoknak.


(Malakiás 1:6) 6 „»A fiú tiszteli atyját, a szolga is az ő nagy urát. Ha tehát én atya vagyok, hol a nekem járó tisztelet? Ha nagy Úr vagyok, hol a nekem járó félelem?« — ezt mondja a seregek Jehovája nektek, ti papok, akik megvetitek nevemet.. . .


(Ezékiel 22:26) 26 Papjai erőszakot követnek el törvényemen, és megszentségtelenítik szent helyeimet. Nem tesznek különbséget a szent és a közönséges között, semmit sem ismertetnek meg abból, hogy miben különbözik a tisztátalan a tisztától, . . .


(Róma 9:17) . . .„Éppen azért hagytam, hogy megmaradj, hogy megmutassam rajtad a hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.”

2015. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


"ezt milyen formában adta tudtukra?" -a Biblia lapjain keresztül adta tudtukra, éppen úgy, ahogyan MINDENT ami az embernek tudnia kell Istenről, ez az egyetlen forrás, ami "Istentől ihletett".


Rengeteg vád ér minket, hogy a "szervezet" vezet minket, hogy a "szervezetnek" fogadunk szót, de csak megmosolyogni valö dolog amit írnak, mert ha MINDENBEN a Bibliának engedelmeskedünk, akkor annak egyenes következménye, útja az, hogy Istennek MINDIG is vollt látható földi szervezete, vagy népe, ahogyan ma is van.

Ha annó valaki nem fogadott szót Mózesnek, nem lehetet izraelita. Pedig "miért pont Mózesnek fogadjak szót" felkiáltással sokan tiltakozhattak, ahogyan ma is tiltakoznak, ha a "szervezetről" beszélnek.

DE!

Nem muszáj volt a múltba sem Mózesre hallgatni, mint ahogyan most sem múszáj a "szervezetre", holott mindketten Isten képviselői voltak, vannak. Akkor is meg volt a következménye az engetedlenségnek (nézd Kórah pl.ját), és ma is meg lesz...


Ha szót fogadsz Jézus szavainak amelyeket a János 17:3-ban olvashatsz, akkor azokat is megtalálod, akikről a Máté 24:45-47 verseiben beszél.

Azért kellene személyesen megvizsgálnod, mert magad is rájöhetsz, hogy az a sok vád, amelyekkel JT-t illetik, milyen forrásból ered.

2015. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!