Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók ünneplik a Gergely-na...

A zsidók ünneplik a Gergely-naptár szerinti újévet?

Figyelt kérdés
2015. dec. 23. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Ez nagyon nem fog tetszeni neked, de a szilveszter Jezus korulmetelesenek unnepe. Azt mindig a szuletes utani nyolcsadik napon hajtjak vegre a zsido ujszulotteken.

2015. dec. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát...

Én személy szerint valamenyire igen ,de a ros hásánát (ראש השנה ,"év feje") jobban tartom.

Meg aztán a talmud szerint a zsidóságban négy újév van.

De viszont a karaiták ,pl. más naptárt használnak (régebben karaita voltam).


Üdv!

2015. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A vallás nem - mint # 1 ma 09:58


Amúgy, aki szeret bulizni, az persze szilveszterkor bulizik, aki szeret derülni a cirkuszon és van füldugója ( petárdák ellen ), az megnézi, milyen vastag üvegcserép és egyéb szemétréteggel terítették be a Váci utcát meg a Duna korzót, aki szereti a könnyebb klasszikus zenét, meghallgatja a Bézsi Filharmonikusok újevi koncertjét, stb. :)

2015. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fni01 válasza:
Vallásilag nincs jelentősége. Persze összejövetel szerűen szoktam tartani, de Rosh Hashana nagyobb jelentőséggel bír.(De ezt lényegében már leírták előttem.) Na de neked addig boldog újévet :)
2015. dec. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!