Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szent Lélek mikortól létezik...

A Szent Lélek mikortól létezik? És miben különbözik Istentől és Jézustól?

Figyelt kérdés

2015. dec. 25. 02:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Isten miért teremtett Szent Lelket?
2015. dec. 25. 02:42
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Ébredj, ember, mély álmodból,

már karácsony van.

2015. dec. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Öröktől fogva, ahogy Jézus is. Ők nem teremtettek, viszont elküldte hozzánk segítőnek.


Ugyanakkor ezekre Istentől is kapnál választ, csak kérdezni kéne tőle.

2015. dec. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha az elolvasod az első verseket megtudod.

(1Mózes 1:2) 2 A föld ekkor még kietlen és puszta volt, és sötétség volt a mély vizek színén. És Isten tevékeny ereje lebegett a vizek felett.

Más fordítás szerint "Isten lelke lebegett a vizek felett"


Látható, hogy Isten szelleme, Istenez tartozik, nem külön álló élőlény. azt írja: Isten szelleme, vagy is mindenre kiterjedő tevékeny képessége, ereje,


Jézus nem rendelkezik ezzel, illetve Isten ad ebből neki ha szükséges, mint ahogy emberek is kaphatnak ebből, hogy eltudjanak viselni dolgokat, elvégezhessenek olyat amihez már saját erejükből nem lennének képesek

Lehet kérni Istent erre.

(Lukács 11:13) . . .akkor az égi Atya mennyivel inkább ad szent szellemet azoknak, akik kérik őt!”

2015. dec. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Jézus pedig nem öröktől való, hiszen maga Jézus kijelenti a példabeszédekben, hogy született valamikor, vagy is az Atya első teremtésként hozta létre.


(Példabeszédek 8:22) 22 Maga Jehova hozott létre engem az ő útjának kezdetéül, legkorábbi műveként réges-régen.

(Kolosszé 1:15) . . .az egész teremtés elsőszülötte;

2015. dec. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Jézus szolgája ***** válasza:
53%

Öröktől fogva nem különbözik hanem a három egy és ugyan az.

Jézus Isten akarata ilt hírnöke,a szent lélek Jézus és ezzel Isten akarata és hírnöke.

Jézus:És én kérem az Atyát, és más vigasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. az igazságnak ama Szellemét akit a világ be nem fogadhat, mert nem látja Őt és nem ismeri Őt: de ti ismeritek Őt, mert nálatok lakik és benetek marad.


a szent léleknek nincs külön akarata,ő teljes mértékben Jézust képviseli Jézus pedig az atyát.

ezért egy és ugyan az.

2015. dec. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És Jézus miért küldte ide a Szent Lelket?

Mit adott nekünk?

Addig nem volt?

2015. dec. 25. 08:50
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem az íge tűnik annak. Azt adta nekünk Jézus. Az igazság szellemét a tanításában. Az még tanúskodhatna is róla.

Én mindig a lelkiismeretttel kötöttem össze. De lehet szószerint az. Hiszen a furdalás csak az emberben egy érzés. Az igazság viszont örök.

2015. dec. 25. 08:54
 9/15 A kérdező kommentje:
Fura volna ha addig nem lett volna lelkiismeretünk, vagy lelkünk...ebből is gondolom, hogy nem egy érzés.
2015. dec. 25. 09:02
 10/15 A kérdező kommentje:

Azt mondja Jézus, hogy ami beszéddel vagyunk tiszták, amit ő mondott. De azt egész életében mondta.

De akkor mit adott nekünk?

Vannak akik szerint eufóriát és varázs erőt. Ez volna a Szent Lélek?

2015. dec. 25. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!