Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A karácsony...

Keresztények! A karácsony ünnep és a szexualitás vegyítése bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Itt most arra gondolok ,hogy ha karácsonyfa mellet ,illetve ha a férj vagy feleség beöltözik karácsonyi jelmezbe.


Kérdésem NEM provokatív ,csupán érdekel ,hogyan vélekednek erről a keresztények.


Leginkább katolikusok ,de más keresztények,karácsonytartók + e témában jártasok válaszát szívesen várom.


Provokatív ,illetve keresztényekre nézve sértő válaszokat azonnal jelenteni fogom a moderátoroknak.


További kellemes és békében telli karácsonyt kívánok! :)



2015. dec. 26. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Ugy erted karacsonyfa mellett szexelni? Mitol lenne az bun, ha amugy hazasok?


A kerdes masik felet, marmint 'karacsonyi jelmez' ertelmezni sem tudom, annyira blod hulyeseg (mondjuk az egesz kerdes az, de mindegy).

2015. dec. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Neked is boldog karácsonyt:)

A szexualitás nem egy alantas, bűnös dolog, amit szégyellni kell! Nem bűn! Az önmarcangolás helyett pedig más segítése értelmesebb dolog.


A férj és feleség pedig bármikor szeretkezhet és bármikor bohóckodhat egymással. A szerelem nem arról szól, hogy öltönyben ülnek egymás mellett és azt sem tudják egymásról, hogy kik. Csak kőbe véset szabályok alapján tesznek néhány unott parancsot egymásnak vagy kijelentést.

2015. dec. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Bár a mikulás jelmez nem karácsonyi jelmez :D
2015. dec. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

én úgy gondolom, hogy nem


a kereszténységnek nincsenek igazán vonalzóval meghúzható "törvényei" inkáb iránelvei, és van egy fontos szempont még: ha valamiről te határozottan úgy gondolod, hogy nem bűn akkor azt bizonyos esetekben Isten sem tekinti annak, viszont ha úgy gondolod bűn, és mégis megteszed Isten is annak tekinti :P


ez persze nem olyan dolgokrak ell érteni h pl "ilyen mocsok kizsákmányolóktól nem bűn lopni" hanem olyasmire hogy pl szabad e alkoholt inni (nem mértéktelenül vedelni, hanem civilizált ember módjára alkoholt inni)


viszont arra is figyelni kell ,hogy más embereket ezzel ne bántsunk, pl ha valaki érdeklődik a kereszténység felé, és mondjuk sok alkoholista van a családjában előtte nem iszom alkoholt, mert tudom ,hogy neki ez fáj, és elveszítem előtte a hitelességemet, holott úgy gondolom a keresztény ember igenis ihat szeszt, viszont őt sem akarom ezzel megbántani


szóval ha ezzel nem provolkálni akarsz valakit, akkor nyugodtan szexeljél a karácsonyfa mellett :D

2015. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Köszönöm az eddig válaszokat ,még várok szívesen!


És ha mondjuk a férj ,vagy a feleség beöltözik mikulásnak....azzal mi a helyzet?

2015. dec. 26. 18:28
 6/15 anonim ***** válasza:
14%

"

Provokatív ,illetve keresztényekre nézve sértő válaszokat azonnal jelenteni fogom a moderátoroknak. " - Sokra vitted volna a Kádár-rendszerben!

2015. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
??? O.o
2015. dec. 26. 18:34
 8/15 anonim ***** válasza:
nem nagyon hiszem, hogy azok a fajta vallasos emberek, akikre te gondolsz, mikulasnak oltoznek.....
2015. dec. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

ha jól esik öltözzetek be :D


már tudom mit fogok csinálni az első közös karácsonyon XD


a szándékod nem a gúnyolódás vagy ilyesmi, nem akarod megsérteni sem a karácsonyt szem szent miklós emlékét, nem akarsz ezzel senkit megbántani, stb, nem bűn

2015. dec. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-esnek


Ja ,nem azért kérdem. xD

2015. dec. 26. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!