Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek ferences rendi laikus...

Lehetek ferences rendi laikus testvér attól hogy dohányzom? (vagyis nem felszentelt pap, de közösségben élő szerzetes)

Figyelt kérdés
Nagyon érzem egy ideje, hogy szerzetes akarok lenni. Ez évente újra újra előjön vágyként, még kiskorom óta. Volt már persze barátnőm, de aszexuális vagyok, és nem is érzek nemi vágyat, természetesen egyik nem irányába sem. De a lelkem mélyén rengetegszer érzem, hogy Szent Ferenc lelkisége hív, hogy ez legyen az életem. Ha tévednék, úgy érzem Isten úgysem enged majd el a fogadalomig. A baj az, hogy erős dohányos vagyok. Ez kizáró tényező szerintetek?

2015. dec. 26. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A dohányzás függőséget jelent, a kolostor vezetője dönt majd arról, hogy meg kell-e próbálnod leszokni. Úgyhogy ajánlom, hogy még azelőtt próbálkozz, hogy belépnél a rendbe.
2015. dec. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha megpróbálod a leszokást, csak magadnak kedvezel, akkor is ha végül nem lépsz be a rendbe.

Szerintem is le kellene szoknod a dohányzásról, én még nem láttam közöttük dohányos ferencest!


Miért nem szeretnél felszentelt pap lenni, nagy szükség lenne rá szerintem a ferences rendnek is! :)


Amúgy felvetted már velük a kapcsolatot?

2015. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha le akarsz szokni, akkor kezdheted az e-cigivel!


:)

2015. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva hajlok arra, hogy ez csak egy poén kérdés, de vegyük komolyan:


Katolikus szerzetesrendeknél van valami korhatár is, nem tudom ez mennyi, és hogy te beleférsz-e.


Emellett katolikus szerzeteseknél már nincsenek laikus testvérek, mindenkivel elvégeztetik a teológiát és pappá is szentelik.


A ferences rendnél van úgynevezett harmadrend. Az első kettő a férfi és a női szerzetesrend, a harmadik rend pedig a ferences lelkiség szerint élő világi fivérek és nővérek.


Nekik nem kell letenni a szerzetesi hármasfogadalmat, nincs belépési korhatár, nem kell a papi szemináriumot sem elvégezni. A többiek rosszalló tekintete mellett még dohányozni is szabad. Viszont nincs sem koszt sem kvártély, a saját lábadon kell megállnod és megélned.

[link]

2015. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, 24 vagyok, kérdésem nem humor, kedves első, voltam már kapcsolatban velük, a kapucinusokkal.
2015. dec. 27. 12:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta szerzetesnek lenned?
2020. márc. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyház alapvetően nem tartja bűnnek a dohányzást, nem kell meggyónni, nem akadálya szentségek felvételének. Több dohányos pap, püspök is van, sőt a szentek között is akad nem egy, aki dohányzott. Szóval ez alapján nem lenne akadály, de a ferences szerzetesek lehet szigorúbbak, mivel a világi (egyházmegyés) papokkal ellentétben nincs saját fizetésük, amiből vehetnek akár cigit is. :)
2021. szept. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!