Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felekezeten kívüli Krisztus...

Felekezeten kívüli Krisztus testéhez! Van olyan Testvér, aki hisz Jézusban, a Bibliát tanulja, de nem talál megfelelő egyházat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Keresem a hozzám hasonlókat, akik úgy találják, hogy minden földi egyházi intézmény kissé megmásítja a Bibliát, a kegyelmet és nem teljesen Pál szerint tanít. Ha tetszik, legyen egy mottó is: az igazi egyház Krisztusban újjászületettek teste, amely test Krisztusé és a test feje Jézus.

Szeretném hangsúlyozni, hogy ez nem az egyházi szervezetek elleni kritika akar lenni,csak keresem a hozzám hasonlókat. A magyarázatokat sem kritikának írtam, hanem, hogy pontosan értsétek, mire gondolok



2015. aug. 29. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
49%
Még mindig csak magadra akarsz támaszkodni és nem Istent kérdezed erről. Úgy gondolod, hogy a saját, vélt tudásod miatt ítélkezhetsz és másokat kevesebbre tarthatsz. Van miből megtérned...
2015. aug. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:

Áá, megjött az önjelölt lelkiismeretem:) Aki persze nem érti a kérdést, vagy csintalanságot feltételez. Szeretnék a hozzám hasonlóakra ráakadni. Bocs, de nem veled szereték itt diskurálni, remélem megérted. Ítélkezni meg menj a szektádba, aki engem ítél az Jézus, aki meghalt értem.


Még egyszer mindenkinek. Ez nem az egyházak elleni kritika akar lenni. Miért nem lehet ezt megérteni? Mit zavar ez valakit is? A kérdésben nem azt írtam le, hogy igazam van, hanem, hogy akik "úgy találják".

2015. aug. 29. 09:51
 3/62 anonim ***** válasza:

Hogy fontos egy (jó) gyülekezeti közösség egy keresztyénnek, azt viszont nem győzöm hangsúlyozni...

Mondok egy hasonlatot. Kimehetsz a focipályára egy focilabdával és rugdoshatod oda-vissza. Te focizol? Végül is igen. Megcsinálhatod ugyanezt csapatban, szurkolókkal. Ez is focizás, de ugyanaz a kettő? Hát nem.


Szerintem nézd meg hogy a környékeden melyik az a gyülekezet ahol legtehetségesebb a lelkész, jó a közösség, stb...

Pár szektát leszámítva a lelkész mégis csak teológiát végzett ember, aki biztos hogy tud újat mondani...

2015. aug. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
Legyenek kedvesek az egyházasok most megkímélni a választól. Engem nem fogtok meggyőzni. Hallgasatok a telógusaitokra, én Jézusra és a Bibliára hallgatok. Amúgy meg az egyessel ellentmondásba keveredtetek. Kérdeztd az Istent=a teológust. Nem véletlen léptem ki. Viszont, ezért ne haragudjatok meg, de nem az okoskodóknak és az offolóknak tettem fel a kérdést, így ha szétoffoljátok a kérdésemet, kérni fogom a válaszaitoktörlését, mert ítélkezhettek,ahogy akartok, én továbbra is csak azért kérdeztem, hogy megtaláljam a társaimat
2015. aug. 29. 09:58
 5/62 A kérdező kommentje:
Amúgy meg tudom, h fontos a gyülekezet, vajon miért tettem fel a kérdést? Isten nem tiltja a gondolkodást, az pedig nem egyenlő a lelkész megkérdezésével
2015. aug. 29. 09:59
 6/62 A kérdező kommentje:
Ja és az "ítélkezésetek" magyarázkodásra kényszerít. Tagja voltam egy szektának, meg is keresztelkedtem, de pont alelkész és a hamis tanok miatt jöttem el. Látjátok, mennyire rosszul válaszoltatok? Annyi minden lehet a kérdésem mögött, felesleges tanácsokat adni. CSak Isten tudja pontosan, h mit akarok, meg a kérdésbőlkiderül. Ne ítéljetek, ne tippelgessetek, hanem esetleg kérdezzetek. "Miért?"
2015. aug. 29. 10:01
 7/62 A kérdező kommentje:
Továbbr is várom azok válaszát, akik az indító kérdésben magukra ismertek
2015. aug. 29. 10:06
 8/62 anonim ***** válasza:
68%

Azt írod, hogy a hozzád hasonló embereket keresed: rengeteget fogsz találni. Ugyanis sokan egóból jobban tudják, mit üzen nekik Isten, stb.


Akkor miért ide jössz egy ilyen oldalnak a VALLÁS témába írni? Miért nem a barátság rovatba írtad ki a kérdést?


Egyébként pedig mivel ez a vallás téma, azzal csak a nagy butaságodat árulod el, hogy leminősíted azokat, akik már megtalálták a helyüket egy közösségben.


Te éppen most vagy ott, hogy a büszkeséged nem enged engedelmeskedni, így akaratlanul is egy baráti társaságot alakítanál ki...


A lehúzásod engem nem érdekel, mert csak magadról állítasz ki bizonyítványt.


Jézus ítél meg mindenkit, de többek között az emberekhez és az ő testéhez (egyház) való hozzáállásod alapján. Te pedig éppen ez ellen "dolgozol". Gondolkozz el ezen, ha mersz.


Remélem, aztán nem egy újabb szekta üti fel a fejét a te irányításoddal...

2015. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Felőlem gyalázhattok, de én senkit nem kényszerítettem, hogy offoljon és ítélkezzen. Sajnálatos, de az ateistáknál nincs ilyen durvulás:(

Mardjunk meg Krisztus szeretetében szerintem. Bocsánat, ha elragadtattam magam, de hát láthatjuk, hogy már tele van offolva a kérdés:( Előre féltem ettől.

Közösség/vallás(hit), mert Jézusban hívőket keresek, akik a Bibliát tekintik csak mérvadónak és nincs egyházuk.


Légyszi ne OFF-oljatok. Nem akarok szektát alapítani,sem senkit vezetni, egyszerűen csak keresem társaim, akik ebben a cipőben járnak. Miért olyan nehézezt leírniés miért kell leírni sokadszor:( Krisztus az első és az utolsó és közte minden. Jézus az én életem, megváltóm, feje a testemnek

2015. aug. 29. 10:18
 10/62 A kérdező kommentje:

"Egyébként pedig mivel ez a vallás téma, azzal csak a nagy butaságodat árulod el, hogy leminősíted azokat, akik már megtalálták a helyüket egy közösségben. "


Igen, ettől én is féltem, hogy ez így fog lejönni, ezért is írtam, hogy ne a kritika a célom, csak a hasonló gondolkodásúak keresése. Nem azt állítom, h igaza van. És elnézést, most már kiérzem az első válaszodból a jóindulatot!

Nem minősítek senkit, de szerintem ebből a logikából az következik, hogy a sokféle egyház létezése önmagában egymást minősítő tény. Ha gondoljátok és vitatkozni szeretnétek, nyissunk egy másik topikot, de könyörgöm Jézusra, ne offoljuk szét ezt. Legyen bennetek keresztény könyörület és irgalom! Köszönöm testvéreim!

2015. aug. 29. 10:24
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!