Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben, vagy...

Ti hisztek Istenben, vagy bármiféle nem evilági lényben? (+indoklás! )

Figyelt kérdés

2015. dec. 31. 00:10
1 2
 11/15 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Igen, hiszem, hogy létezik Isten.

Aki nem hiszi, hogyan magyarázza a gravitáció létezését, amit soha nem látott, csak érez? vagy a szellőt? vagy a mágneses erőt?


Ezek a dolgok már akkor kitűnően megvoltak, léteztek, és működtek, mielőtt az ember a "tudomány"-ával fölfedezte őket:-)

Az életünk nem létezhetne ezek az Isten által létrehozott csodás dolgok nélkül. És a Teremtő ezt pontosan tudta(még mielőtt az ember tudomást szerezhetett volna arről), hogy nem élhetünk sem mágneses erő, sem gravitációs erő nélkül. És ez csak szösszenet Isten csodáiból:-)

2016. jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 KZitus ***** válasza:
0%
"Kérlek, válaszoljatok. Miért jó az ha Isten létezik?" = például azért, mert ha Isten nem létezne, te sem élnél. Most föl lehet tenni azt a kérdést is, hogy miért jó az ha élsz? Erre neked kell a választ megadnod. Csak remélni merem, hogy sok sok érvet feltudsz hozni:-)
2016. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Aki nem hiszi, hogyan magyarázza a gravitáció létezését, amit soha nem látott, csak érez? vagy a szellőt? vagy a mágneses erőt? "


Mert kimutatható? Nem azért nem hiszünk semmilyen istenben, mert nem látjuk, te nagyon egyszerű.

2016. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

I-tenbe hiszek.


És Sátán (anno) angyalok létezésében is.


I-ten:


Szerintem reális.


Sátán:


Szerintem reális ,bár én zsidó vagyok és nálunk a reformok a Sátánt (=gonoszságot) nem úgy fogják fel ,mint egy konkrét természetfeletti lény ,hanem inkább ,mint a szeretet,értelem hiánya.


Angyalok:


Én az angyalokra úgy tekintek ,mint I-ten földi megtestesítőire ,de ma már nincs ilyen.

Csak a prófétáknak nyilatkoztatta ki magát.


Üdv!

2016. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
11 ezek a fizika örök törvényeivel magyarázhatóak. Attól mert a tudomány 100 éve tudta bizonyitani, nem jelenti, hogy bármilyen istenségnek léteznie kellett hozzá
2016. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!