Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremt Isten torz...

Miért teremt Isten torz embereket?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy ha Isten létezik(én hiszek benne), akkor miért súlyt ilyen szörnyű dologgal valakit? Miért vannak gyönyörű emberek a földön és miért vannak olyanok, akiket kirekeszt a társadalom, mert torz a testük? Miért nincsenek egyenlő rangban az emberek ezen a világon? Én nem kezelek másképp egy beteg embert, mint egy egészségeset, de sajnos találkoztam már olyannal, hogy szerencsétlent elzavarták a külseje miatt. Legbelül egy normális, jólelkű ember, arról nem tehet, hogy így született. De ha Isten teremtette az embert, akkor miért teremt ilyen embereket? A leoltó válaszokat nem méltatom!
2010. márc. 25. 13:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

Olyan kérdést teszel fel amiről véleményt ugyan lehet mondani, válaszolni viszont képtelenség rá... Kérdezd istent akiben hiszel. Ja, hogy őt meg nem tudod.... Ennyi sajna.

Lesz majd itt ezerféle válasz... Pl, hogy sok szép ember meg buta és sikertelen. Sok rondát meg pont az sarkall, hogy csúnya és ezért sikeres más téren... Vannak akik pont attól lesznek jobb emberek, hogy valami tragédia történik velük, vannak akiknek látszólag mindenük megvan látszólag, mégis öngyilkosok lesznek, vagy korán halnak (Elvis Presley, Britany Murphy, Jacko,)

És még sorolhatnám az okosságokat...


Aztán majd persze jönnek a vallásos megközelítések is... Nincs válasz, ez a válasz :)

2010. márc. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
68%

szia!

Én is hiszek Istenben.(Minden vallásban más szóval illetik a teremtőt)és testi fogyatékosságom van.nem nagy, ujjaim hiányoznak.és ezek ellenére boldog vagyok, teljes életet élek.ilyen vagyok, és ezt elfogadtam.aztán meg van ez a karma dolog.tudod a testi fogyatékossággal élők egy életben több karmát is ledolgoznak.pl,hogy megtanuld magad elfogadtatni az emberekkel,aztán a megértés(más hasonló testű emberekkel szemben).

De a tanácsom az, hogy ne gondolj ezekre az emberekre állandóan, mert elöbb utóbb bevonzod magadnak.Hasonló ember születik a családba, vagy pont neked lesz ilyen gyereked...ilyesmi.szóal ezeket az embereket nem kell bámulni, rájuk feledkezni, szánni.egyszerűen tekints rájuk úgy, mint minden más emberre.persze ha segitségre szorulnak, modjuk nehezen tudnak felszállni a buszra, segíts nekik.de csak ha jóságból teszed.Tudod, amit adsz, azt kapod vissza.

Szóval fogd fel úgy, hogy nekik ez a megoldandó feladatuk az életre.És ne gondolkozz ezen sokat.

2010. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre nincs válasz, ahogyan arra sem hogy pl miért tette ezt Haitivel. Nem kell mindig mindent megmagyarázni, vannak dolgok amik csak úgy megtörténnek. El kell fogadni, feldolgozni mást úgysem tehetsz.
2010. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igen, azért is tettem fel itt ezt a kérdést, mert én magam nem tudok rá válaszolni. Én a fogyatékosokat is emberszámba veszem,de ezzel sajnos sokan nem értenek egyet. Itt azt értem, hogy kirekesztik egy társaságból, munkahelyen, stb. Amikor ugyan úgy emberek, belsőleg semmiben sem különböznek az emberek egymástól. Vannak jók és rosszak, de úgy vettem észre, hogy manapság a rosszak vannak fölényben! Nem jár az eszem folyton az ilyen embereken, csak sok dolgot nem értek...Köszi a válaszokat! Ja, elsőnek üzenem, hidd el megkérdezném Istent, ha válaszolna, de amíg ezt nem teszi, addig marad a gyakorikerdesek.hu!:) Én csak más emberek véleményére is kíváncsi vagyok, ennyi az egész! Nem olyan válaszokat várok, ami megmagyarázza a dolgokat, egyszerűen csak véleményeket! Köszi mégegyszer!
2010. márc. 25. 16:23
 5/25 anonim ***** válasza:
80%
Mert egy szemét :(
2010. márc. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Egy púpos panaszkodik a rabbinak: - Rabbi, te minden szombaton azt prédikálod a templomban, hogy minden, amit az Isten alkotott, az tökéletes. Hát nézzél rám! A rabbi alaposan megszemléli, és nem érti: - Miért? Hát nem vagy tökéletesen púpos?! ...
2010. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"Egy púpos panaszkodik a rabbinak: - Rabbi, te minden szombaton azt prédikálod a templomban, hogy minden, amit az Isten alkotott, az tökéletes. Hát nézzél rám! A rabbi alaposan megszemléli, és nem érti: - Miért? Hát nem vagy tökéletesen púpos?! ..."


Végül is van benne valami!:D

2010. márc. 25. 16:44
 8/25 anonim ***** válasza:

Megteremtette tehát Istenaz embert a maga képére;Isten képére teremtette őt,férfinak és nőnek teremtette őket. 28Isten megáldotta őket, és azt mondta nekik Isten: "Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet"

Ter 1,27-28

Isten megteremtette az embert, és arra a feladatra hívta, hogy társa legyen a Teremtésben;

""Szaporodjatok, sokasodjatok, töltsétek be a földet"


A genetikai torzulások nem Isten akarata szerint következnek be.

Az utolsó spanyol Habsburg király - II. Károly - annyira deformált volt, hogy csak pépes ételt tudott fogyasztani, és nagyon sok betegsége volt. Miért? Mert a Habsburgok nemzedékeken át csak egymás kozott házasodtak

elsőfokú unokatestvérek, nagybácsi-unokahúg stb.

A beltenyészet - elsőfokú rokonok közötti házasság - nem Isten akarata szerint való. Pl a Katolikus Egyház a mai napig is tiltja, csak külön diszpenzációval lehetséges ilyen esetekben a házasságkötés.

Ismét csak az oly sokat emlegetett szabad akaratnál kötünk ki.

2010. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Igen, ez is igaz. Sok helyen olvastam itt, amikor a szabad akarat szóba jött egyesek felháborodtak...
2010. márc. 25. 17:53
 10/25 anonim ***** válasza:

"Egy púpos panaszkodik a rabbinak: - Rabbi, te minden szombaton azt prédikálod a templomban, hogy minden, amit az Isten alkotott, az tökéletes. Hát nézzél rám! A rabbi alaposan megszemléli, és nem érti: - Miért? Hát nem vagy tökéletesen púpos?! ..."


Ez egy baromság, ha valakinek ilyet mondasz, azt rohadtul megbántod de mind1.

2010. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!