Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek kell kezdeményeznie...

Kinek kell kezdeményeznie kibékülést-férfinek, vagy nőnek, egy barátságszerü megromlott férfi-nőkapcsolatban? Mit mond az Ige erről, itt az kezdeményezzen, akinek nagyobb a viágossága, vagy az Ige mindét nemtől elvárja?

Figyelt kérdés
2hónapja volt egy kisebb vitám emlitett barátommal,aki nem hivö,de jó ember.azóta nem jelentkezik egyáltalán,én sem irtam neki azóta.nagyon bántja már lelkiismeretemet,hogy nem vagyunk jóban,békülnék.nem szretném elvesziteni.ő béketürő ember,ha vita van félremegy,nem tudom,várjak-e rá.felebaráti szeretetről olvasom igéket,és ezért kérdem,nő is kezdeményezheti békülést,ha férfi nem lép,
2010. márc. 25. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

A rossz hirem az, hogy a Biblia nem támogatja a férfi-nő barátságot. Bocsánatot annak a félnek kell kérnie, aki megbántotta a másikat. Tehát ha úgy gondolod megbántottad őt, és őszintén tudsz bocsánatot kérni, nyugodtan megteheted.


A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. márc. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%

Rakd vissza a polcra a bibliát! A békülést a férfinek kell kezdeni (én is az vagyok), különben a végtelenségig lehet várni a dologra. Tapasztalat. Mivel te vagy a nő, add a jeleket, hogy fogékony vagy a békülésre. Ha végképp nem kapcsol, akkor tegyél egy határozottabb lépést (pl. közös barátnál való találkozás).


Az ige ebben nem fog segíteni (a szó szoros értelmében), mert az a cselekvést, történést, létezést kifejező SZÓFAJ.

2010. márc. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Én nőként szoktam kezdeményezni a békülést, általában akkor, amikor tudom, hogy nem volt igazam.
2010. márc. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is nő vagyok,és én is szoktam kezdeni a békülést,bár én igazán nem vesztem még össze senkivel,birkatürelmem van..

24/L

2010. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, ha fontos neked ez a barátság, szerintem kezdeményezz bátran, ahogy telik az idő, annál inkább el fogtok egymástól távolodni és a nézeteltérés is jelentőségét veszíti.
2010. márc. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy megértettem a Biblia tanulmányozása által, mindegy, hogy melyik fél kezdeményez, az is kezdeményezhet aki megbántott valakit és az is akit megbántottak!!!
2010. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Igen, akinek nagyobb a világossága, vagyis aki a tudatosabb. Úgy is mondhatom, akiben CSAK szeretet van. Tehát sem büszkeség, sem irigység, sem fondorlatos számítgatások... szóval aki tiszta őszinte.
2010. ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!