Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények hogy döntenétek?...

Keresztények hogy döntenétek? Fegyvert fognál és harcolnál vagy vállalnád a vértanúságot?

Figyelt kérdés

Ha kimondottan a hited miatt volnál veszélyben.


Más kérdés hogy ezerféle szituáció van, most ezt hagyjuk, meg a bibliai idézeteket is!


Hogy álltok hozzá ehhez a kérdéshez?



2016. jan. 3. 22:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Fegyvert fognék.
2016. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%

Konkrét választ csak konkrét kérdésre lehet adni.

Az ezerféle szituációból hétszáz esetben elmenekülnék, kétszáz esetben harcolnék, száz esetben pedig nem harcolnék. Attól függ, hogy konkrétan melyik esetre vagy kíváncsi.

2016. jan. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Nem tudom, hogy mit tennék, mert nem voltam még hasonló helyzetben. Viszont azt tudom, hogy akik voltak, azok sem tudták a megoldást. A férjemnek volt egy apáca nagynénje. A naplójában szerepel, hogy arról beszélgettek, hogy mi a legrosszabb, ha betörnek a katonák a zárdába és nem ölik meg őket? Erőszak áldozataként elveszteni a tisztaságukat? Öngyilkosnak lenni? Gyilkolni?
2016. jan. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
így van, eset nélkül nem lehet válaszolni
2016. jan. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
40%
Ha az életem múlna rajta, a vallás lenne az első amitől megszabadulnék (bár ezzel szerintem kevesen értetek egyet)
2016. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Jézus szolgája ***** válasza:
50%

a hitemet Istenben sosem adnám fel,lehet hogy el kellene titkolnom de a szívemből sosem tudnák kitépni.


de ez csak a vallásra szól.

2016. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha csak én lennék veszélyben akkor nem ölnék embert, de ha valamelyik barátom, rokonom akkor én lennék Rambo női változata.
2016. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Jézus nem adott válaszutat.

Vagy vele vagy ellene, harmadik lehetőség nincs.


Isten a legfelsőbb hatalom, s ilyenkor bizonyíthatja egy keresztény, hogy valóban az-e, amikor válasz út előtt áll.


Semmiképpen nem mennék szembe Jézussal, vállalom a halált.

2016. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%

Ez az ezerféle szituáció alapvetően két esetre redukálható:


1. Ha a saját életedről van szó.

Ilyenkor az a keresztényi magatartás, ha az ember nem harcol, nem tagadja meg Krisztus-hitét, és ha kell, vállalja a vértanúságot.

[link]

(kopt keresztény vértanúk, 2015.)


2. Ha más élete is fenyegetve van.

Ilyenkor az a keresztényi magatartás, hogy a másikat minden áron megvéded. Ha kell, feláldozod a személyes lelki békédet és fegyvert ragadsz, hogy a másikat megvédd. És ha kell, nem csak a lelki békédet, de az életedet is feláldozod a másikért.

https://www.youtube.com/watch?v=eVA4bxW6Xrg

(az ISIS terroristái ellen harcoló asszír keresztény katonák, 2015.)


Nem tudom adott helyzetben én tudnék-e helyesen dönteni. De ahogy a linkek mutatják, sokan vannak azok a keresztények, akik a szélsőséges helyzetekben is keresztényhez méltóan döntenek.

2016. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Szituációfüggő.

Ha olyan a helyzet, akkor meg kell védeni a társainkat, hiszen Jézus azt tanította, hogy nagyobb szeretete senkinek nincs annál, mint aki életét adja a barátaiért. A legtöbb esetben szerintem fegyvert fognék és egyben vállalnám a vértnúságot, ha Isten ezt a sorsot szánja.

2016. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!