Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! A Biblia szerint...

Keresztények! A Biblia szerint "kérjetek és megadatik nektek". Én kértem sokszor, de nem kaptam meg. Mi a magyarázat?

Figyelt kérdés

2016. jan. 5. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem jól kérted.
2016. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
81%
Isten nem kihasználható. Ha akarsz tőle valamit, hozzá fordulsz, majd később elpártolsz tőle.
2016. jan. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
akkor minek mondta ezt?
2016. jan. 5. 18:42
 4/18 anonim ***** válasza:
Hogy tanulj meg szépen kérni. :)
2016. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Nekem is ez a bajom. Kértem magyarázatot vallásos emberektől, akik kérni szoktak. A válasz az szerintük, hogy Isten tudja, mi jó neked, tehát lehet, hogy jobban jársz hosszú távon, ha nem adatik meg, amit kérsz. Meg nem lehet konkrétan kérni. Tehát pl. nem kérheted, hogy: kedves Isten, Szegedre vagy Egerbe költözzek? Hanem valami jelet fogsz kapni, amit majd neked kell értelmezni.


Van olyan magyarázat is, hogy Isten mivel mindenható, neki is van "hibaszázaléka", szóval nem tud mindenre egyszerre odafigyelni, és nem oldható meg, hogy te valamit kérsz, valaki meg az ellentétét és mindkettő teljesüljön.


Sőt, olyan magyarázatot is kaptam már arra, hogy vajon miért nincs mázlim, és miért kell mindenért többet küzdenem, mint másoknak? - erre meg azt mondják, Isten tudja, ki mennyit bír el és annyi terhet ró rá, tehát aki erősebb, arra többet. Szóval örülj, ha pechsorozatod van, mert erősnek találtattál.

2016. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

# 5


Ez tipikusan az ateisták problémája, ők szeretnek ezen filózni.

Egy IGAZÁN hívő embernek ez sem kérdésként nem merül fel, sem problémát nem okoz neki.

2016. jan. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Hát egy vallásos emberben tényleg nem szoktak felmerülni kérdések, mert ahhoz gondolkozni kéne... :D
2016. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Szervusz.


Mit kértél, és hogyan kérted?

Ugyan is Jézus soha nem tanította, vagy mondta, hogy ezt a mondatot Istennek kell mondani mintha Pincér volna, akinek kötelessége kiszolgálni a betérő vendéget.


s távol álljon tőlem hogy sértegesselek, vagy lenézzelek.

Mindössze arra szeretnék rá világítani, hogy amikor Isten kér valamit, Te hányszor teszed meg, vagy miért jut csak akkor eszedbe, ha neked kell valami?


Nézd csak, a kérdésedre megadja a választ :


(Jakab 1:6–8) 6 De hittel kérje kitartóan, egyáltalán nem kételkedve, mert aki kételkedik, az olyan, mint a tengernek szél űzte és ide-oda hajtott hulláma. 7 Az ilyen ember bizony ne vélje, hogy bármit is kap majd Jehovától; 8 határozatlan ember ő, minden útjában állhatatlan.

(1János 5:14) 14 És mi azzal a bizalommal vagyunk iránta, hogy bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket.


Lehet hogy olyat kértél amit nem adhat meg, mert vagy nincs szükséged rá vagy még nem jött el az ideje, vagy olyat kértél ami nincs összhangban az Ő gondolkodásával.

2016. jan. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
ja, én is kértem ,hogy had nyerjem meg zsinórba a lottót 10-szer, csak 9szer nyertem meg, itt a kézzelfogható bizonyíték, a kereszténység téves, sőt hazugság
2016. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
19%

Azt nem Istentől kaptad, mert nincs igazság az ilyen játékokban.


A sors vagy a szerencse Istenéről beszél a Biblia és az E világ Istene a Teremtő Istenünk ellenfele,

Isten nem részre hajló, és ezért nem tesz kivételt ilyen téren senkivel.

2016. jan. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!