Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha polgári bejegyzett élettárs...

Ha polgári bejegyzett élettársi kapcsolatot létesítek férfi létemre egy férfival, de mellette keresztény vagyok, akkor halálom esetén eltemetne-e egy katolikus pap vagy megtagadná a szertartást?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, majd megtudod. :) Ha már a papodtól nem mered megkérdezni.


Ja, hogy nincs papod, mert nem jársz templomba!

Nem, akkor egyházi temetésről ne is álmodozz.

2016. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De, járunk templomba a párommal és az egyház adót is fizetjük!
2016. jan. 6. 22:55
 3/13 anonim ***** válasza:

De melegként miért vagy vallásos? A legtöbb vallásban elnyomnak titeket és egyáltalán nem felvilágosultan gondolkoznak. Ószövetségben konkrétan az van, hogy aki férfival hál, úgy ahogy nővel szoktak halállal lakoljon.

Amúgy meg, ha fizeted az adót és ha csengettek rendesen bárkit eltemetnek.

2016. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagymamám nagyon vallásos és azt sem nagyon fogadj el hogy meleg vagyok. De igazából akkor ki is tagadna ha nem járnék templomba. Emellett pedig a keresztényi értékrenddel egyet is értek, mert hiszek istenben és tudom hogy ő így is szeret engem.
2016. jan. 6. 23:25
 5/13 anonim ***** válasza:

"De, járunk templomba a párommal és az egyház adót is fizetjük!"


Inkább ne reagálj semmit, mert csak egyre jobban bele fogsz gabalyodni a mesédbe. :)

2016. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elkéstem, közben már írtál is. De legalább engem igazolsz. Ebből a sztoriból már nem jössz ki úgy, hogy bármit is elhiggyünk neked :)
2016. jan. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerinted attól lenne üdvösséged, hogy egy katolikus pap temetett??? Vagy mégis miért tartod fontosnak, mit vársz tőle??
2016. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna, ha nem temetnének el. Elvagyok bárhol.
2016. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem a személyed -nyilván, hisz abszolút nem ismerlek,- vagy nem is a melegséged, mint állapot okán téged megítélendő mondom, de a kérdésed olyan, mintha azt mondaná valaki pl., hogy általában véve hazudni szoktam, de mellette keresztény vagyok. Vagy hogy mondjuk a feleségem mellett szeretőt tartok, de mellette keresztény vagyok. Vagy pl., hogy sohasem szoktam adni annak aki kér, mert oldja meg mindenki az egyéni szociális problémáját, de amúgy keresztény vagyok...

Azt nem tudom, hogy a pap eltemet-e. Véleményem szerint igen, de ez Önmagában nem oldja fel az előző ellentmondást szerintem.

2016. jan. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egyik válaszolóval értek egyet,

vagy is lényegtelen az, hogy minek vallod magad, ha úgy sem élsz keresztény életet.


Ha valaki tudja, hogy Isten milyen erkölcsi mértéket vár el, és még sem teszi, ott nincs mit magyarázkodni, szándékosságnak fogható fel.


(Héberek 10:26, 27) 26 Mert ha készakarva gyakorolunk bűnt, miután megkaptuk az igazság pontos ismeretét, akkor nincs többé áldozat a bűnökért, 27 hanem valami félelmetes ítéletvárás . . .


Vagy is ha valaki pontosan tudja mi elfogadhatatlan, de továbbra is gyakorolja azt az életet, akkor érvénytelen rá Jézus halála,


A megváltással ne éljünk vissza mert az nem komolytalan gondoskodás, hanem azokra érvényes, akik igyekeznek úgy élni ahogy írva van.

2016. jan. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!