Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hol osztanak...

Jehova tanúi hol osztanak meleg ételt legsűrűbben?

Figyelt kérdés
2016. jan. 8. 07:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Ha valahol katasztrófa súlyt egy területet, igyekszünk minnél hamarabb ott lenni és fizikai és szellemi segitséget nyújtani.
2016. jan. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Azt hiszem egy éhező ember nagyon nagy katasztrófa, nem úgy gondolod? Persze kérdezhettem volna ruhaosztást is ebben a zord időben.

A Biblia azt írja, hogy szeresd úgy a felebarátodat, mint önmagadat. Ha te nem fázol és van mit enned, akkor a másiknak miért nem adsz? Ha te nem tudod ezt megszervezni, mert valljuk be, sokunknak nincs erre tehetsége, akkor a szervezet miért nem áll ki és segít azoknak, akik nap, mint éheznek és fáznak?

Szeretném tudni a tagok véleményét, hogy ők normálisnak tartják e ezt? Mert én más felekezeteket látok segíteni, és ezért kérdeztem, hogy a szervezet hol oszt meleg ételt, mert velük még nem találkoztam az utcán.


Pár hete viszont azt láttam, hogy két jól felöltözött jól szituált jehova tanúja állt egy újságos stand mögött, ami a jw.org-ot hirdette, egymással nagyon kellemesen eldiskurálva, mellettük meg a fagytól reszkető emberek. A két tanú rájuk sem nézett... tudni szeretném, hogy ezt miért tartják krisztusinak?


Azt állítjátok, hogy Krisztus parancsa kimerül abban, hogy álltok egy jw.org weboldalt hirdető stand mögött, a királyságtermeiteken semmiféle Krisztust hirdető jelzés sincs, és ezt hívjátok az Evangélium hirdetésének. Láttam képeket Németországból, amikor ott volt a menekült áradat, míg mások élelmet, ruhát, szeretetet osztogattak, mindezt ugye ingyen, mert mi is a szabadidőnkből áldozunk arra a munkára, amit Jézus kért tőlünk, addig a ti szervezeti tagjaitok őrtorony folyóiratot osztogatott, amiben se a kegyelem, se Jézus nincs benne, se az Evangélium valódi üzenet.


Tehát a tagokat kérdezném, hogy ők TÉNYLEG normálisnak tartják ezt?

2016. jan. 8. 09:21
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Ők szellemi táplálékot visznek az embereknek,de sajnos ettől az éhezők még nem laknak jól,és a hidegbe fáznak
2016. jan. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

Szervusz.


Muszáj valamivel piszkálódni ellenünk, mert már nem tudják sokan, milyen hiányosságot irkáljanak be mint valami "gonosztevők" ellen.

De a kérdésedre válaszolva.


Bár volt már erről szó, de Talán nem olvastad vagy nem találkoztál a válasszal.

A kormányzatok, úgy adtak engedélyt ennek a munkának az elvégzésére, hogy semmilyen pénz mozgást nem engedélyeznek az állvány mellett, mert egyébként valaki azt hihetné, hogy kereskedelmi tevékenységet folytatunk, és akkor helypénzt kell fizetni.

a Kiadványaink díjmentesek.


Más részt ahogy valaki írta, egyéb alkalmakkor önként szoktunk mind csoportosan, mind egyénenként segíteni amiben tudunk. A Tanúk között is több a "rászorult", de nincs annyira elhagyatva, hogy kéregetni menjen az utcára, vagy hajléktalan. Isten megígérte a követőinek, hogy ha első helyre teszik életükben a helyes keresztény életet, nem lesz ekkora rászorultság az életében, hogy idáig hagyja a népét, mert az Ő rá vetne rossz fényt.

Harmadsorban:

Jehova Tanúi nem karitatív "vallás", vagy segély szervezet.

Hanem egyszerű emberekből állók, akik első sorban és Fő célként, Jézus királyság hirdető, és tanítványképző munkáját végzik,

Ez nem jelenti azt, hogy egyébként nem segítünk egymásnak, vagy a rászorultaknak,


(Máté 6:33, 34) 33 Így tehát továbbra is keressétek először a királyságot és az Ő igazságosságát, és ezek az egyéb dolgok mind megadatnak nektek ráadásként. 34 Soha ne aggódjatok hát a következő nap miatt, mert a következő napnak meglesznek a maga aggodalmai. Minden napnak elég a maga baja.


Bár nem szándékozom magamra felhívni a figyelmet, de hidd el, hogy volt amikor hívtam erre rászorultakat, hogy élelmet vásároljak nekik, ám a legtöbbjük kizárólag pénzt fogad el, vagy kér valószínűleg azért, mert dohányt, vagy alkoholt vásárolna belőle.


Ezt nem csak Én de rajtam kívűl sok nem Tanú sem támogat.


Csak megjegyzem, hogy sokszor vagyok beosztva állvány mellé szolgálni, és elhiheted, hogy rengetegen mennek el úgy hajléktalanok, nincstelenek mellett, akik nem csak hogy rájuk sem hederítenek, hanem hangos szóval, még ráordítanak, hogy ne kéregessen, menjen el dolgozni.


Negyed sorban pedig legyünk reálisak.

Ezek közül az emberek közül, akik ilyen segítséget kapnak, mennyien kezdtek ennek hatására keresztény életet élni?

Amikor jól laktak vissza tértek, visszatérnek a jól megszokott helytelen világi életükhöz.

Jézus sem azért jött, hogy jól lakassa az embereket, hanem hogy elmondja nekik azt hogy változtassanak az életükön, és kezdjenek el helyesen Istenfélő életet élni, nem az étel vagy a Ruha fogja megmenteni azon a napon az életét, hanem a Hite és az azon alapuló tettei.


Nem véletlen mondta egyszer Jézus azt a tömegnek, hogy csak enni mennek hozzá, amit mond arra nem kíváncsiak.

2016. jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom hivatalosan és világszerte ez hogy van ,de nálunk Magyarországon Jehova tanúi NEM osztanak ételt, ruhát, se semmi ilyen kifejezetten karitatív tevékenységet nem végeznek, viszont előszeretetel rátelepednek mások ilyen tevékenységeire


pl nálunk minden évben van ökumenikusan ilyen jótékonykodás, erre odajönnek a jehova tanúi és elkezdik zaklatni a rászorulókat, amikor meg odamegyünk ,hogy akkor ha már ennyire oltotok minket, hogy mindahányan összefogtunk hamis és hazug egyházak hívei vagyunk legalább ti is csinálhatnátok valamit, még gúnyolódnak is "úgy sem tudsz megetetni minden éhezőt"


hát ezt a párat azért még megetetem


amikor meg valami normálisabb fickót fogok ki, elmagyarázza, hogy nekik konkrétan ideológiájuk van erre, szóval szerintük a Bibliában van hogy nem szabad segíteni, és mi akik meg ezt csináljuk szándékosan Istennel megyünk szembe

2016. jan. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A négyes válaszoló hibátlanul képviseli a szervezetet. Nem mozdul már meg odabenn semmi, igaz?

Először le akartam írni az igéket, amik mind ez ellen a szívtelen hozzáállás ellen szólnak, de nem teszem, mert ha Isten képtelen megnyitni a szíveteket, akkor én, az ember ugyan mit akarok?

2016. jan. 8. 13:32
 7/18 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


A tanúk a Krisztus utasítása szerint járnak el ebben a dologban. Az alapelv az, amit Krisztus mond az irgalmas adományokról, a Máté 6:2-4 szerint.

2016. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 KZitus ***** válasza:
"akkor én, az ember ugyan mit akarok?" - ez egy nagyon alázatos, önkritikus és életbevágóan fontos kérdés minden ember számára.
2016. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Tanúk közül a többségnek van munkája, akkor nem kellene ahhoz a szervezetnek profitot generálni, hogy néhányan összedobjanak pár száz forintot néhány kiló kenyérre meg zsírra majd megkenjék és kiosszák,és az órák hosszat értelmetlen ácsorgás helyett kb 1 óra alatt többet tennének mint amúgy egy egész délután míg ott állnak és jól elbeszélgetnek egymással a standjuk mellett. Jézus is először enni adott, gyógyított és aztán prédikált. A hit cselekedetek nélkül halott. Másrészt meg elkeserítő számomra hogy emberek sok órát vesztegetnek az életükből arra, hogy a hazugságokkal, hamis tanításokkal teli kiadványok mellett ácsorognak és azt hiszik, ezzel ők valami jót tesznek.
2016. jan. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 szp72 ***** válasza:

A szegénység egy feneketlen zsák amibe bármennyit teszel bele sose oldódik meg. Fura mód a mélyszegénységben élők annál inkább szaporodnak minél kevésbé tudnak gyermekeikről gondoskodni. Egyszerűen ezt az életstílust nem lehet etetéssel megoldani. Ha nem hal éhen akkor annyi gyereket szül, hogy azok fognak éhezni, ha azokat is megetetik akkor mégtovább szaporodnak. Az etetéssel hatványozottan szaporodnak az éhezők.


Mindenkin számon lehetne kérni, hogy miért nem adakozik vagy jótékonykodik mégtöbbet. Én egyáltalán nem vagyok Jehova tanúja, de az a meglátásuk, hogy elsősorban a hittestvéreiken kell segíteni helytálló. Mindenkin egyszerűen képtelenség segíteni, s valóban nem elég pusztán etetni, mert ha nem változik meg a gondolkodása és az életstílusa nem igazán oldódik meg semmi.


Azok cselekednek helyesen, akik evangéliumot is hirdetnek, nem pusztán csak etetnek.

Egy katolikus perui missziót megjárt ismerősöm mesélte, hogy meg volt nekik tiltva, hogy a tömegeken segítsenek tömeges alamizsnaosztással. A fő anyagi segítséget azon kevesek (a nagy tömeghez viszonyítva) kapták akiknek a gyerekeit iskolában nevelték hitre és egy szakmára tanítva.

2016. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!