Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtette az Isten a...

Miért teremtette az Isten a világegyetemet "végtelennek" és "üresnek"?

Figyelt kérdés
2016. jan. 10. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha tágul (rosszabb esetben nyúlik), akkor nem végtelen.

Én valahogy úgy képzelem el, hogy nem létezik az űr (tér). Csak ami benne van. "értelmesebben ezt nem tudom leírni".

A lényeg az, hogy minden végtelen, aminek nincs vége. De ilyenkor nem egy órási dolgot kell elképzeli. Egyszerűen csak nincs vége. Nincs is. (na de ezt bebizonyítani úgy sem fogom).

2016. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Végtelen , de nem üres csomó olyan dolog van benne amit érzékelni sem tudunk.


Pl: sötét anyag.

2016. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bár azt a kérdést tudom értelmezni, hogy miért nagy és miért nem "tömör". Tudom, hogy mire gondolsz.

Csak válaszolni nem fogunk, mert nem vagyunk Isten.

Mondhatom, hogy nem Isten teremtette. De ettől sem leszel okosabb.

Persze lehet értelmetlennek tekinteni a műt és azt mondani, hogy Isten ilyet nem tenne...

2016. jan. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2016. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a világegyetem még istennél is nagyobb..


Ez egyre inkább igazolódik, ha nem lenne az, már rég eltévedt volna benne, vagy azt se tudta volna hova rakta a földet benne.

2016. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A naprendszerünk, csak homokszem a sivatagban.
2016. jan. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem végtelen és nem is üres. Ráadásul nem teremtette senki és Isten sem létezik, sőt, a neve elé sem kell névelő. Több baj nincs a kérdéseddel.
2016. jan. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem üres a világegyetem. Tele csillagokkal, tejútrendszerekkel, bolygókkal. Mindebből látszik a mérhetetlen hatalma.
2016. jan. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Ozmium42 ***** válasza:
Ha nem lenne végtelen, nem is lenne Univerzum, mert ha lenne vége, akkor lenne azon túl is valami, és akkor nem ez lenne az Univerzum, hanem az, ami a külső dolgokat is magába foglalja.
2016. jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sötét anyagról egyszer azt olvastam hogy az univerzum teremtőjének a csalása,e nélkül széttesne.Látod mindenki csalhat az életben :D Amúgy nem üres,sok sok élet van benne,dimenzió is lehetséges vagyis egy másik.Sok mimdent nem értünk,de nem is fogunk ha a tudósok nem lépnek le arról a rohadt rakétáról valami új hajtóműre,ilyen vackokkal a plutó is rengeteg idő,kicsit nehéz lesz így felfedezni az univerzum akár a 0,00000000000000000001 százalékát is.
2016. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!