Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik halálos bűn vagy sem?...

Létezik halálos bűn vagy sem? Ha igen, akkor mi az?

Figyelt kérdés

János Apostolnak közönséges első levele » 5. fejezet

16

Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, de nem halálos bűnt, könyörögjön, és az Isten életet ad annak, aki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön.


János Apostolnak közönséges első levele » 1. fejezet

8

Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.

9

Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

10

Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk.



2016. jan. 13. 18:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

10: "Honnan veszed, hogy a Szentírás egy bálvány?"


A vallásosságban a bálvány egy olyan ember alkotta tárgy, melyet az általa megjelenített istenség vagy démon miatt tisztelnek. A kultusz gyakran kapcsolódik egy adott bálványhoz, amit lehet, hogy felöltöztetnek, rendszeresen etetnek vagy körmeneteket tartanak vele.


Ember alkotta? -> IGEN

Isten szavának tartják (általa megjelenített istenség)? -> IGEN

A kultusz gyakran kapcsolódik egy adott bálványhoz...vagy körmeneteket tartanak vele? -> IGEN


Forrás: [link]


Csak azért nem tartod bálványnak, mert elvakít a kultuszod. Mert azt mondják a dogmáid, hogy ne gondolkozz.


"Láttál te valaha is olyat, hogy a Szentírás előtt hajlonganánk"


Igen, az emberek letérdelnek, amikor például kimennek áldozni. Áldozáskor a szentírás is az oltár közelében van, a többi bálvánnyal együtt, ami az áldozási ceremónia részét képezi.


A középkorban a Biblia kellék volt a papok kezében, mint Isten szava és bizony tömegek hajlongtak előtte. Aki nem, azt nemes egyszerűséggel kivégezték.

2016. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:

Kedves utolsó válaszoló.

Nem fogok vitázni veled, mivel ez a dolog magasabb szellemi szintet igényel, mint ami neked van. Azért elmagyarázom, hogy mi nem a szobrokat tiszteljük, hanem a mögöttük lévő tartalmat. Amikor tisztelettel nézünk pl.: Szent II. János Pál szobrára, akkor nem azt a faragott kődarabot tiszteljük, hanem azt, akit ábrázol. De ezt te valószínűleg úgysem értenéd meg. "Boldogok a lelki szegények..." Imádkozni fogok érte, hogy a Jóisten világosítsa meg a lelked!

2016. jan. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"Nem fogok vitázni veled, mivel ez a dolog magasabb szellemi szintet igényel"


Na kérem, meg is érkeztünk a második fázishoz, az ellenkező vélemény tekintély alapú lealacsonyításához, becsmérléséhez. Ne aggódj, engem nem zavar, ez a vakhitűek jellegzetessége, már megszoktam.


"Azért elmagyarázom, hogy mi nem a szobrokat tiszteljük, hanem a mögöttük lévő tartalmat."


Igen, erről szól a bálvány imádás is. Az arany borjúnál is maga a forma csak a jólét szimbolikus megjelenése volt, nem egy borjút imádtak, hanem a hozzá társított isteni erőt. Nyilván tudták, hogy a szobor nem fogja megenni az áldozati ételeket és nem megy ki a földekre, megtermékenyíteni azokat, hiszen csak úgy áll egy helyben, de csak így tudták fizikailag kifejezni az imádatukat és hálájukat istenük iránt. A megfoghatatlan megjelenítették maguk között egy bálvány formájában.


A Biblia is csak azért bálvány, mert Isten szavának tulajdonítjátok, szerintetek egyfajta isteni védelem alatt áll, tehát lényegében Isten megnyilvánulása szavakban. Lényegtelen, hogy a Biblia egy könyv és nem pedig szobor. Az is lényegtelen, hogy sok van belőle, hiszen ugyanazt az "erőt" társítjátok hozzá, mindegy, hogy a könyv milyen kötésben van.


Ha azt mondanátok, hogy a Biblia egy történet Istenről, amit az emberek legjobb tudásuk szerint lejegyeztek (de NEM isteni sugallat alapján, tehát nem Isten "diktálta" nekik), akkor nem merítené ki a bálvány fogalmát. De mivel a Biblia a "szentírás", ezért joggal tűnik bálványnak, akárcsak számos más kellék a keresztény templomokban.

2016. jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Titusztitusz ***** válasza:
Létezik,persze...Ilyen pl. a gyilkosság...És szerintem az ilyen tettre nincs bűnbocsánat...
2016. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Létezik,persze...Ilyen pl. a gyilkosság...És szerintem az ilyen tettre nincs bűnbocsánat..."


És ha önvédelemből ölsz, vagy azért, hogy másokat megments? Akkor is meggyilkolsz valakit. Vagy mi van, ha nincs szándékosság, csupán hanyagság vagy "véletlen" és úgy ölsz?

2016. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:

#13 tudtam, hogy nem fogod majd fel, amit mondok. Nem baj, meg van írva a jövőd:

"És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké… És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték."

Jel 20,10-15)

Remélem, hogy Isten színe előtt majd másképpen látod a dolgokat.

2016. jan. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

16: és gyorsan tovább is léptünk a 3. fázisba, a fenyegetés fázisába.


A félelem kultuszának hívője, megpróbálja kiterjeszteni másra is a félelmet, de mivel ész érvei nincsenek, az általa bálványozott könyvet veszi elő, pont mint a középkorban. A jó öreg Bibliába nem véletlenül fecceltek bele annyi időt a hataloméhes papok annak idején, lehet butítani vele a népet rendesen.Kár, hogy teljesen hiteltelen, mert csak egy gyatra bálvány.


Tudhatnád, hogy folyamatosan Isten színe előtt vagy, állandó kapcsolatban állsz vele. Egy pillanatig sincs bennem félelem, vagy megbánás amiatt, hogy elutasítom ezt a bálványt, amit te vakon követsz. Én a szeretet Istenében hiszek, az egyetlen igaz teremtő forrásban, aki tökéletes és önzetlen, nincs benne harag és elvárás. Csak a szeretet.


Úgy gondolom, hogy te fogsz majd rájönni halálod után, hogy mennyire is hiszékeny voltál, hogy ezt a kultuszt követted, a szeretet helyett a félelmet és a dogmákat választottad.


De tudod mit, megnyugtatlak, nem áll fenn a veszélye, hogy emiatt büntetésben részesülj, ugyanis Istennek teljesen mindegy, hogy mit imádsz a tudatlanságban letöltött életed során. Pont azért, mert nem tudsz felelősségteljes döntést hozni a tudatlanságod miatt. Az életed csak neked és a társaidnak szól, egy olyan lehetőség, amit szabadon felhasználhatsz, senki sem fog felelősségre vonni azért, hogy miként töltötted el azt.


További kellemes rettegést a hátralévő éveidre, talán majd az egyik következő életedben ráeszmélsz az igazságra!

2016. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 KZitus ***** válasza:

Szia


Röviden: létezik olyan bűn, amit NEM bocsát meg Isten. És létezik olyan, amit megbocsát.

2016. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Kedves #17!

Talán meg fogsz lepődni, de én nem félelemből vagyok az Egyház tagja, hanem mert ez Isten ajándéka. Neked nem adatott meg ez az ajándék. Ezt most nem lenézésből mondom, mert Isten minden embernek más képességeket, más ajándékokat ad. Nekem és neked más jutott. És még annyit szeretnêk hozzátenni, hogy nem rettegek, félek a haláltól/ halál utáni élettől. Egy keresztény embernek nincs halála, az csak egy életszakasz lezárása, ami után az örök élet jön. Azért butaság, amit mondtál, hogy félek azért, mert a dogmák ezt mag azt kimondanak, csakhogy a dogmák azt is kimondják, hogy Isten mindig megbocsájt annak, aki őszintén megbánja a bűnét. És lehet, hogy neked fura, de én az Egyházon keresztül tapasztaltam meg Isten végtelen szeretetét.

2016. jan. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Neked nem adatott meg ez az ajándék. Ezt most nem lenézésből mondom, mert Isten minden embernek más képességeket, más ajándékokat ad."


Akkor Isten hogyan kérhetné számon rajtam, azt amit ő nem adott meg? Érted milyen logikátlanságot írtál?


"csakhogy a dogmák azt is kimondják, hogy Isten mindig megbocsájt annak, aki őszintén megbánja a bűnét"


Ennek ellenére szerintetek létezik halálos bűn. Ez is logikátlanság. Vagy gondolod, hogy aki halálos bűnt követ el, nem bánhatja meg?

2016. jan. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!