Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik halálos bűn vagy sem?...

Létezik halálos bűn vagy sem? Ha igen, akkor mi az?

Figyelt kérdés

János Apostolnak közönséges első levele » 5. fejezet

16

Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, de nem halálos bűnt, könyörögjön, és az Isten életet ad annak, aki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön.


János Apostolnak közönséges első levele » 1. fejezet

8

Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.

9

Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.

10

Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk.



2016. jan. 13. 18:25
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Kedves előző válaszoló!

Senki nem kérte tőled számon azt, amit Isten nem adott meg neked, csupán próbát tettem rá, hogy egy olyan útra tereljelek, ami szerintem helyes. Nem kell elfogadni, megértem, elfogadom. A halálos bűnt pedig miért is ne bocsájtaná meg Isten? Nem értem, hogy hogy jött neked ez a gondolat, hogy azt mondjuk, hogy Isten megbocsájt, de mégis azt mondjuk, hogy létezik halálos bűn. A halálos bűn nem teljesen az, amire a nevéből következtetne az ember, hanem olyan bűn, ami az Istennel való kapcsolatban okoz kárt. Természetesen ezt is megbocsájtja a Jóisten a bűnbánónak, ez alól is feloldoznak a szentgyónásban.

2016. jan. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A Lucifer-666 felhasználónév pl.:D.

Az is egy "halálos bűn". Egyébként a Biblia csak egy szar könyv, tele hülyeséggel. Ahhoz kell az IQ hogy erre rájöjjünk, nem ahhoz hogy vakon kövessük...

2016. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 világvége1 ***** válasza:
Nem büntetés a halál (akkor az állatok nem halnának meg). A pokol (tűzzel és kénnel égő tó nincs) sem második halál – bár tényleg nehéz életnek nevezni ami ott folyik. A Biblia szerint halálos bűn vagy az, amit szándékosan követ el egy keresztény – mert nem lehet kétszer megtérni –, vagy a szent szellem káromlása (amikor nyilvánvaló, hogy csak ő lehet az). Valójában azonban egyáltalán nem lehet megtérni. Fából nem lesz vaskarika. A gonoszok a pokolba mennek.
2020. máj. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!