Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért viselnek bizonyos...

Miért viselnek bizonyos emberek fehér kippát, míg mások feketét?

Figyelt kérdés

A gój vehet föl fehér kippát? A fehér kippa még nem jelenti azt hogy valaki zsidó nem? Pl: a pápa is fehér kippát hord.


Vannak itt közöttünk olyanok, akik azt mondják hogy Orbán zsidó azért van rajta fehér kipa. De mi van ha csak azért mert az ünnepségeken a gójoknak is szokás tiszteletből kipát venni(de csak fehéret).

Mit higyjek el a mendemondákból?


[link]


[link]


2016. jan. 13. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nincs jelentősége, ez olyasmi mint pl a nyakendő színe, szokás és ennyi, ez a két szín legelterjedtebb, de sokféle van, mintás is meg minden, ez a zsidóknak csak szokása de nincs különösebb vallási jelentősége


a nemzsidók tiszteletből felveszik ha a zsidók számára fontos helyre mennek pl zsinagógába, ez olyami mint hogy katolikus templomba nem illik miniszoknyában menni


"orbán zsidó" nem az, Magyarországon a zsidók egyébként nem születnek, hanem gyártják őket, ugyanis az a zsidó akiről azt mondják ,hogy zsidó, és soha életében nem fogja levakarni magáról, mindig lesz egy pár-ezer szélsőjobbos idióta akiknek ő zsidó, nem baj ,hogy 500 évre visszakövethető a családfa és sehol egy zsidó, ha kimondták rólad hogy zsidó vagy akkor az vagy, így lehet pl maga Vona Gábor vagy Novák Előd is zsidó


lehet hogy te is az vagy, csak még nem tudod

2016. jan. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De egy igazi zsidó nem vesz fel fehér kipát nem? Slomón is fekete van.
2016. jan. 13. 21:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Visszakövethető a családfa? Honnan? Erre kiváncsi vagyok. Mert hallottam egy pár mendemondát az anyjáról és nem könnyű dönteni.
2016. jan. 13. 21:51
 4/8 A kérdező kommentje:
De amúgy teljesen egyetértek veled, bárkire rámondhatják csak úgy.
2016. jan. 13. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
jó hát rámondhatják de azért ezt elég könnyű cáfolni.
2016. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ő biztos nem zsidó indíttatásból veszi fel,


de igen egy zsidó is simán felvesz fehér kipát, a kipa színe/mintája mindegy, legalábbis én 3 olyan helyről is így tudom amit a témában megbízható forrásnak tartok

2016. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bárki bármilyen színű kipát felvehet. A fehér szín hagyományosan az ünnepnek (és amúgy a gyásznak is) a színe. Minden zsinagógában van bőven kölcsön kipa, és mivel a fekete és a fehér színű sima szatén kipa a legolcsóbb, ebből szoktak a közösségek több tucatot rendelni, nem a matyóhímzésesből, amiből egy kerül annyiba, mint a simából mondjuk 20. Egy ilyen kölcsönbe kapott darabot hord Orbán is.
2016. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A kipa színe, anyaga és mérete Izraelben utal viselőjének vallásos illetve politikai identitására is.


- Fekete bársony kipa: ortodox, vallásos viselet

- Színes vagy kék-fehér kötött kipa (kipá szrugá): a vallásos cionista és a modern ortodox közösség által viselt fejfedő

- Bőr vagy velúr kipa: modern ortodox, konzervatív vagy reform zsidóság által viselt kipa

(forrás: [link]


Olvastam olyat, hogy a kipa viselés szokása a zsidó emberekre vonatkozik, nem-zsidók teljesen feleslegesen viselnek kipát.


Olyat is hallottam, hogy a nem-zsidó vendég fejére tesznek fehér kipát - ez az állítás a fentiek fényében legalábbis bizonytalan igazságértékű.

2016. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!