Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Roland G. kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy egyes gyülekezetekben külön istentiszteletet tartanak romáknak, külön pedig a nem romáknak? Helyes vagy nem, és miért?

Figyelt kérdés
Salgótarjáni Hit Gyülekezetében pl.
2016. jan. 19. 10:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

1. Lehet, hogy az egyik nem fél el a másiktól, mert sokan vannak.

2. Meg kellene vizsgálni a romák és a nem romák kívánságait. Lehet, hogy az egyik emilyen istentiszteletet szeretne, a másik amolyat. Mivel van (enyhén szólva) némi kulturális különbség.

3. Lehet (?) hogy az egyik népség megnyilvánulásait nem nagyon kultiválja a másik?


Helyesnek tartom. A roma népség évtizedek alatt képtelen volt integrálódni a társadalomba. Én rezervátumokat létesítenék, vagy kiutasítanám mindazokat, akik erre az integrációra nem képesek, és nem ingyen foglalkoztatnám a börtönben őket. Persze jószámmal vannak kivételek, őket nem szabad az átlag csürhéhez hasonlítani.

2016. jan. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
A Hit gyülekezete amúgy is megkülönböztető gyülekezet volt mindig is.
2016. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Mi együtt vagyunk a cigány tesókkal és a vasárnapi iskolába is együtt mennek a gyerekek. Nekem ez a normális.
2016. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Kulturális különbség az van,de akkor ezzel az erővel lehetnek külön zsidóknak,araboknak,stb tartani alkalmakat.
2016. jan. 19. 11:08
 5/23 anonim ***** válasza:
Igen, van is. A zsidóknak zsinagógájuk van, az araboknak mecsetjük. De ahogy mondtam a hit gyülekezete mindig is a megkülönböztető gyülekezet volt. Próbálj egyszer a családoddal az első sorba ülni Sándor előadásán és akkor talán rájössz, hogy miről beszélek.
2016. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Isten nem nézi azt h milyen egy ember nemzetisége, akkor nekünk sem kellene megitélni a másikat csak azért mert roma. Mindenkire egyformán kell tekinteni.
2016. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Igen, van is. A zsidóknak zsinagógájuk van, az araboknak mecsetjük."


A kérdés keresztény Istentiszteletről szól, nem pedig a zsidó, vagy az iszlám vallásról.

2016. jan. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok roma,de ezt semmiképpen nem tudom elfogadni,akárki,akárhogyan gyűri-csavarja vagy indokolja.


""Mert nincs különbség zsidó meg görög között; mert ugyanaz az Ura mindeneknek, aki kegyelemben gazdag mindenekhez, akik őt segítségül hívják."Róma 10:12


A zsidó és az akkori görögök között is óriási kulturális különbség volt,de együtt dicsérték az Urat.Nehezen illeszkednek be a romák?Lehet,de akkor sem ez a megoldás,és ezt úgy mondom,hogy szeretem a Hit Gyülekezetet,de ez számomra felháborító!

2016. jan. 19. 12:28
 9/23 anonim ***** válasza:
Jó reggelt! Ez még az első. Ha kinyitnád a szemed, jönnének a továbbiak is, és azt fogod mondani, hogy milyen vak voltam, mert szerettem ezt a képmutató egyházat. Mondom, foglalj helyet az első sorban. :)
2016. jan. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A BIBLIA kijelenti: „aki nem szeret, nem ismeri az Istent, hiszen az Isten szeretet” (1János 4:8, Vida-fordítás). A jó vallásnak tehát az egymás iránti szeretetre kell ösztönöznie

Jézus ezt jelentette ki: „Arról fogja megtudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretitek egymást” (János 13:35, Újfordítású revideált

Amikor a körülmetéletlen nem zsidó személyek közül az elsők kereszténnyé váltak, Péter apostol ezt a megjegyzést tette: „nem személyválogató az Isten; hanem minden nemzetben kedves ő előtte, a ki őt féli és igazságot cselekszik” (Cselekedetek 10:34, 35, Károli).

Jakab pedig ezt írta az első századi keresztényeknek: „Testvéreim! Ha hisztek dicsőséges Urunkban, Jézus Krisztusban, ne legyetek személyválogatók. Például gyülekezetetekbe belép egy aranygyűrűs, fényes öltözetű férfi, s bemegy egy kopott ruhájú szegény is. Ti a fényes öltözetűre figyeltek és azt mondjátok neki: foglalj kényelmesen helyet itt! A szegényre viszont rászóltok: te állj oda! Vagypedig: ülj a zsámolyra, lábam elé! Ugye különbséget tesztek magatokban és igazságtalan gondolkozású bírák vagytok?” (Jakab 2:1–4, Békés–Dalos).

KÉRDÉS: Azt tanítja az adott vallás, hogy minden ember egyenlő Isten szemében, és a tagjai nem különböztetnek meg senkit a faji hovatartozása vagy az anyagi háttere alapján?

2016. jan. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!