Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Roland G. kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy egyes gyülekezetekben külön istentiszteletet tartanak romáknak, külön pedig a nem romáknak? Helyes vagy nem, és miért?

Figyelt kérdés
Salgótarjáni Hit Gyülekezetében pl.
2016. jan. 19. 10:26
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

9#


Ugyan...mondták már,hogy üljek oda,mondtam:jó nekem bárhol köszönöm.

Még annyit,hogy látok én annyit,hogy könyvet tudnék írni,de ennek ellenére hiszem,hogy jelen van Isten,de az emberi gyarlóság is ....

Kérdeztem ezt tesóktól is és azt mondták,hogy ez így helyes :D Leesett az állam.Nekem ez magas.Többet nem is mondok! :D


Hites testvérek!Támasszátok alá igeileg ha szerintetek ez így helyes.

Szép napot!

2016. jan. 19. 13:24
 12/23 anonim ***** válasza:

Ha a cigány istentisztelet cigány nyelven megy, akkor teljesen érthető, hogy külön tartják. De ha nem cigány nyelven, akkor viszont érthetetlen az elkülönülés.


(Magyarországon a római katolikusok és a görög katolikusok szoktak rendszeresen cigány nyelvű misét tartani. A Bibliát is a katolikus egyház adta ki cigány nyelven.)

2016. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Magyar nyelven!
2016. jan. 19. 18:39
 14/23 anonim ***** válasza:
És Te voltál ott? Láttad, hogy milyen a roma és milyen a nem roma istentisztelet?
2016. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:

Húh ez érdekes, Igeileg sztem nincs alapja, legalábbis Újszövetségben, nem tudok olyanról, hogy elkülönültek volna az emberek. Sőt Pál ezért megfedte Pétert. De ugyanakkor semmi nem tiltja, ezt a gyakorlatot ha szeretetben megy végbe. Ha a romák szerettek volna egy saját nekik szóló szolgálatot és erre Isten vezette a helyi gyülit akkor miért ne. A gond akkor van ha mondjuk nem romák be se mehetnének a romáknak szánt It alatt. Na az lenne a nem Igei. Bár ha valaki nekem Ószövetségből hoz példát elfogadom. Más gyülekezetek is tartanak romáknak, nőknek, fiataloknak stb. alkalmat de ezek mintha kiegészítenék a nagy fő IT-t. olyanról nem tudok, hogy teljesen elkülönült volna a közösség.


Természetesen Isten ott van a hit gyüliben és ő rá kell néznünk.

2016. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Roland, te nem Hit Gyülis vagy? Vagy csak voltál? Ez a kérdésed most nagyon meglepett!

Véleményem nem nagyon van a témáról, ha ez mindenkinek megfelel, hát hajrá.

2016. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
De az vagyok és éppen ezért zavar és nem értem ezt az egészet.Nem értek vele egyet,mert nem tartom igeinek,és ami nem egyezik az Újszövetséggel,azt nem fogadom el bárki mondja!Győzzetek meg és akkor beismerem,hogy rosszul látom a dolgot.
2016. jan. 20. 00:12
 18/23 anonim ***** válasza:
Hajrá Roli, akkor mi lenne, ha a gyülekezetben tennéd fel ezt a kérdést?
2016. jan. 20. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Túl sok dologban engedsz meg magadnak önálló véleményt, Roli, nem lesz ennek jó vége... :)
2016. jan. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
Sikerült megkérdezni valakitől, mert már engem is érdekel.
2016. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!