Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak-e a cigányok között...

Vannak-e a cigányok között tömegesen reformátusok?

Figyelt kérdés

Egyesével biztos, de eddig még csak katolikus cigányokról hallottam.

Persze meglehet a magyarázata, a reformátusok nem kedvelték a színes-aranyos-csillogós dolgokat, biztos jöbban befogadták őket a katolikusok.



2016. jan. 23. 20:09
 1/7 KZitus ***** válasza:
70%

Szia


Igen. Abban a táborban, amelyiket ismerem, legalább három féle református vallás van, és templom is. Sokan vannak, és nagyon szegények:-(

2016. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Mi kiskoromban sokat nyaraltunk a Tisza mellett Jász-Nagykun-Szolnok megyében, és ott sok faluban voltak református cigányok
2016. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A katolikus vallás a jellemző a cigányokra, amihez a "régi cigányok" gyakran az ő régi hagyományaikból eredő "babonákat" is hozzákapcsoltak. Nem tudom hogy fogalmazzam meg nem sértően (nem is szánom annak), de katolikus vallás eleve jóval spirituálisabb, a református vallás szárazabb, így a cigány "babonák" és a régi fajta cigány néplélekhez még szép hogy közelebb állt a katolicizmus.


De református környékeken persze református cigányok is vannak. Én református vagyok, és egy cigány család szokott rendszeresen járni templomba, ők Erdélyből származnak református környékről.

2016. jan. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Értem, szerintem világos, amit magyarázol. Én is így gondoltam, hogy reformátusok egyszerű puritánsága mintha kevésbé illine a cigányokhoz, már amennyit én értek hozzá.


Igazából családfakutatás közben lepődtem meg azon, hogy az anyakönyvekben még a XX. században is a reformátusok szinte homogén magyar közösségnek látszottak. Viszont a katolikusoknál vegyesen voltak svábok, cigányok, szlovákok.

Persze ahol én kerestem, ott nem voltak más, kisebb egyházak, mint pl. a görög-katolikusok.

2016. jan. 23. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a történelmi Magyarország vallásai közül a református és unitárius az ami szinte kizárólag magyar vallás, katolikus bárki lehetett. Aki evangélikus annak ősei svábok vagy szlovákok, egy görögkatolikus ősei valószínűleg ruszinok.
2016. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok inkább a neo-protestáns szektákhoz szoktak csatlakozni (pl. hit gyüli).
2016. jan. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
A letelepedési helyükre jellemző egyházközösségtől függ. A keresztelkedés miatt. Református templomban még soha nem láttam romát. Attól még lehetnek , de inkább katolikusok szoktak lenni. Mindegy milyen vallásúak, mert nem vallásgyakorlók, csak látszatvallásosak. Kereszt, rózsafüzér ott lóg a Lada, vagy a Merci visszapillantó tükrén , a nyakukban kereszt, ennyiben ki is merül. Jó lenne vallásgyakorlóvá válniuk mert a valláson, közösségen keresztül integrálódhatnának, sokkal jobb emberekké válhatnának.
2016. jan. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!